
Autodealergroep Stern gaat gebukt onder de crisis
AMSTERDAM (ANP) - De grote Nederlandse autodealergroep Stern heeft financieel een stevige klap gekregen door de coronacrisis. De omzet zakte in de eerste helft van het jaar behoorlijk en er ging een miljoenenverlies in de boeken, waar vorig jaar nog sprake was van winst.
Tijdens de lockdown in Nederland heeft Stern veel minder auto's aan de man kunnen brengen. In het tweede kwartaal was de zakelijke markt zo goed als weggevallen, waardoor de afzet van nieuwe auto's in totaal halveerde. Ook gebruikte auto’s werden in april en mei veel minder verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. In juni was wel weer sprake van duidelijk herstel in de afzet van tweedehandsjes.
Alles bij elkaar schreef Stern over het eerste halfjaar een omzet van 382 miljoen euro. Dat komt neer op een daling op jaarbasis met 12,5 procent.
Onder de streep kwam Stern circa 19 miljoen euro tekort. Het resultaat werd omlaaggetrokken door een zogeheten afboeking op goodwill van 20 miljoen euro. Die boekhoudkundige ingreep betreft een aanpassing van de waarde waarvoor bepaalde onderdelen op de balans staan. Stern heeft daarin gesneden omdat de verwachtingen voor de winstgevendheid van de onderdelen door de crisis minder gunstig zijn geworden.
"De huidige omstandigheden zijn ongekend", zegt directievoorzitter Henk van der Kwast, al moet hij wel toegeven dat de NOW-steun van de overheid erger heeft voorkomen bij Stern. Toch is de topman niet pessimistisch. "Onze inschatting is dat de negatieve invloed van Covid-19 op de toekomstige bedrijfsresultaten van Dealergroep Stern uiteindelijk beperkt is." Van der Kwast vertrouwt op een fors resultaatherstel bij de dealergroep.
Tot een concrete prognose komt het beursgenoteerde bedrijf evenwel niet. Door de onzekerheid rond de verdere ontwikkeling van de coronapandemie is het volgens Stern niet mogelijk om een betrouwbare schatting te maken van de resultaten in de tweede helft van het jaar. Ook houdt het bedrijf er rekening mee dat de negatieve invloed van Covid-19 op de bedrijfsresultaten nog wel enige tijd kan voortduren.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De ministers van Financiën van de eurozone hebben ingestemd met de toetreding van Bulgarije tot de eurozone. Dit betekent dat Bulgarije op 1 januari 2026 de euro kan invoeren. Dat heeft voorzitter Paschal Donohoe van de Eurogroep, de groep van ministers van Financiën van de eurolanden, bekendgemaakt.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Ook andere Europese beurzen gingen omlaag. De vraag of de Verenigde Staten zich actiever gaan mengen in het wapengeweld tussen Iran en Israël hing duidelijk boven de markt.
20 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De EU-ministers van Financiën overleggen donderdag of Bulgarije per 2026 de euro mag invoeren als munteenheid. Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) ziet geen obstakels, zei hij voor het begin van een vergadering hierover. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft geen bezwaren, zei hij bij aankomst.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Autoconcern Stellantis roept 33.260 eigenaren van bepaalde Citroëns in Nederland op hun auto per direct niet meer te gebruiken vanwege problemen met de airbag. De oproep volgt op een incident in Frankrijk vorige week, waarbij een vrouw in Reims overleed aan verwondingen die werden veroorzaakt door een van deze airbags. Zij zat in een Citroën C3 uit 2014.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Autoconcern Stellantis heeft opgeroepen om 82.000 Citroëns van de typen C3 en DS3 van de weg te halen in Frankrijk. De auto's hebben een defecte airbag van het merk Takata. De oproep volgt een week nadat een vrouw in Reims was overleden aan verwondingen die werden veroorzaakt door een van deze airbags. Zij zat in een Citroën C3 uit 2014.
4 uur geledenLONDEN/ANKARA (ANP) - De Bank of England en de Turkse centrale bank hebben hun rentetarieven onveranderd gelaten. Beide besluiten waren conform de verwachting van economen. De Britse centrale bank hield de rente in het Verenigd Koninkrijk onveranderd op 4,25 procent. In mei werd de Britse rente nog voor de tweede keer dit jaar verlaagd, met een kwart procentpunt.
4 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Tientallen Zeeuwse organisaties krijgen een nieuwe of zwaardere aansluiting op het volle stroomnet. TenneT en Stedin verwachten 61 Zeeuwse bedrijven op de wachtlijst ruimte te kunnen bieden. Volgens de netbeheerders gaat voor het eerst sinds de zomer van 2023 een groep klanten van de wachtlijst af. Het hoogspanningsnet in Zeeland bereikte toen zijn maximale capaciteit.
5 uur geleden