Autodealer Stern verkoopt meeste activiteiten aan Zweeds Hedin
AMSTERDAM (ANP) - Autobedrijf Stern verkoopt het grootste deel van zijn activiteiten aan het Zweedse bedrijf Hedin. Onder meer de 64 autodealers van merken als Mercedes-Benz, Renault, Nissan, Ford, Volvo, Land Rover, Kia en Opel, de schadeherstelbedrijven en de autoverhuur gaan naar de Zweden die daar in totaal 103 miljoen euro voor over hebben. Daarvan is 83 miljoen euro in contanten.
Stern en Hedin waren begin 2020 al in gesprek over een fusie, maar beëindigden die gesprekken enkele maanden later vanwege de coronacrisis. In december meldde Hedin zich opnieuw en deed het bedrijf een bod op Stern dat overeenkomt met de nu afgesproken overname. Aandeelhouders die meer dan de helft van de aandelen bezitten hebben al ingestemd met het bod.
Als de overname wordt afgerond krijgen de aandeelhouders van Stern een bijzonder dividend van 14,50 euro. Het beursgenoteerde bedrijf bestaat dan alleen nog uit een belang in financieel dienstverlener en verzekeraar Bovemij. Voor dat belang wil Stern de strategische opties onderzoeken.
Kostenvoordelen
Hedin, dat al actief is in Zweden, Noorwegen, Denemarken, Duitsland, België en Zwitserland, heeft onder meer autoservicebedrijven, een groothandel in reserveonderdelen en banden en biedt huurauto's aan. Daarnaast biedt het mobiliteitsproducten en -diensten aan. Het bedrijf denkt met Stern verder te kunnen groeien en flink wat kostenvoordelen te kunnen behalen.
Stern had al eerder aangegeven dat consolidatie onvermijdelijk was omdat er steeds minder auto's verkocht worden. Bovendien willen autobedrijven een steeds groter deel van de verkopen online doen waardoor er voor dealers minder te verdienen valt.
Eerder richtte Stern zich ook op de lease van auto's, maar dat onderdeel verkocht het in 2019 aan ALD, het Franse bedrijf dat nu ook LeasePlan inlijft. Scootmobielbedrijf Mango Mobility werd in hetzelfde jaar afgestoten.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Nederlandse automobilisten die gaan tanken over de Duitse grens moeten meer betalen voor benzine en diesel door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Duitse automobilistenclub ADAC steeg de gemiddelde landelijke prijs van een liter diesel in de vroege ochtendspits op woensdag tot 2,054 euro. Dat is het hoogste niveau sinds september 2022.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gasprijs is woensdag weer wat gedaald, na twee dagen met stijgingen van tientallen procenten. Handelaren proberen een Amerikaans plan om cruciale tankertransporten in het Midden-Oosten te beschermen op waarde te schatten. Intussen passen energieleveranciers in Nederland massaal contracten aan, terwijl er bij consumenten een run lijkt ontstaan op vaste energiecontracten.
21 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De ministers van Financiën van de landen van de G7 gaan volgende week praten over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Franse minister van Financiën Roland Lescure tegen de Franse radiozender Franceinfo. Volgens hem zal die vergadering waarschijnlijk begin volgende week worden gehouden.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.
4 uur geleden