Autodealer Stern verkoopt meeste activiteiten aan Zweeds Hedin
AMSTERDAM (ANP) - Autobedrijf Stern verkoopt het grootste deel van zijn activiteiten aan het Zweedse bedrijf Hedin. Onder meer de 64 autodealers van merken als Mercedes-Benz, Renault, Nissan, Ford, Volvo, Land Rover, Kia en Opel, de schadeherstelbedrijven en de autoverhuur gaan naar de Zweden die daar in totaal 103 miljoen euro voor over hebben. Daarvan is 83 miljoen euro in contanten.
Stern en Hedin waren begin 2020 al in gesprek over een fusie, maar beëindigden die gesprekken enkele maanden later vanwege de coronacrisis. In december meldde Hedin zich opnieuw en deed het bedrijf een bod op Stern dat overeenkomt met de nu afgesproken overname. Aandeelhouders die meer dan de helft van de aandelen bezitten hebben al ingestemd met het bod.
Als de overname wordt afgerond krijgen de aandeelhouders van Stern een bijzonder dividend van 14,50 euro. Het beursgenoteerde bedrijf bestaat dan alleen nog uit een belang in financieel dienstverlener en verzekeraar Bovemij. Voor dat belang wil Stern de strategische opties onderzoeken.
Kostenvoordelen
Hedin, dat al actief is in Zweden, Noorwegen, Denemarken, Duitsland, België en Zwitserland, heeft onder meer autoservicebedrijven, een groothandel in reserveonderdelen en banden en biedt huurauto's aan. Daarnaast biedt het mobiliteitsproducten en -diensten aan. Het bedrijf denkt met Stern verder te kunnen groeien en flink wat kostenvoordelen te kunnen behalen.
Stern had al eerder aangegeven dat consolidatie onvermijdelijk was omdat er steeds minder auto's verkocht worden. Bovendien willen autobedrijven een steeds groter deel van de verkopen online doen waardoor er voor dealers minder te verdienen valt.
Eerder richtte Stern zich ook op de lease van auto's, maar dat onderdeel verkocht het in 2019 aan ALD, het Franse bedrijf dat nu ook LeasePlan inlijft. Scootmobielbedrijf Mango Mobility werd in hetzelfde jaar afgestoten.
Meer uit Financieel
KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Zuidoost-Azië's grootste budgetmaatschappij AirAsia X heeft maandag aangekondigd de ticketprijzen fors te verhogen en onrendabele routes te schrappen om de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Tickets van de Maleisische maatschappij gaan met wel 40 procent in prijs omhoog. Daarbij zijn de brandstoftoeslagen met een vijfde opgeschroefd.
34 minuten geledenTOKIO (ANP) - Op de aandelenbeurzen van Japan en Zuid-Korea gingen de graadmeters maandag omhoog. Beleggers trokken zich op aan een bericht van nieuwssite Axios over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Experts verwachten dat de woonboulevards ook dit jaar weer een kleine piek in bezoekers hebben op tweede paasdag. Hoewel het allang niet meer de aantallen van vroeger zijn, zoeken mensen volgens de kenners nog altijd naar vertier met het gezin. De laatste jaren lopen de bezoekersaantallen wel weer op.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kappers kiezen er steeds vaker voor om als zelfstandig ondernemer te werken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK). Op 1 april staan er ruim 27.000 kappers ingeschreven als zzp'er bij de KVK, een stijging van 17 procent ten opzichte van vijf jaar eerder. Nu werkt meer dan driekwart van de ingeschreven kappers als zzp'er.
4 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
20 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
22 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
23 uur geleden