Autocoureur Van Kalmthout tweede in kwalificatie Indy 500
INDIANAPOLIS (ANP) - Autocoureur Rinus 'Veekay' van Kalmthout heeft zich als tweede gekwalificeerd voor de 107e editie van de fameuze autorace Indy 500. De 22-jarige coureur van Ed Carpenter Racing moest in de kwalificatie van de zes snelste coureurs alleen de Spanjaard Alex Palou net voor zich dulden.
De Indy 500 wordt op zondag 28 mei verreden. Van Kalmthout start net als de vorige twee jaar vanaf de eerste startrij op de Indianapolis Motor Speedway.
Veekay kwam in de kwalificatie op de 'Brickyard' van Indianapolis tot een gemiddelde tijd van 234,211 mijl per uur (376,926 kilometer per uur) over vier rondjes. Daarmee was hij net wat langzamer dan Palou, die 234,217 mijl per uur (376,935 kilometer per uur) klokte.
Van Kalmthout had zich de voorgaande twee jaar als derde gekwalificeerd voor de Indy 500. Zijn beste resultaat in de beroemde race is een achtste plaats in 2021.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
13 uur geleden