Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autocoureur Van Kalmthout tweede in kwalificatie Indy 500

Autocoureur Van Kalmthout tweede in kwalificatie Indy 500

INDIANAPOLIS (ANP) - Autocoureur Rinus 'Veekay' van Kalmthout heeft zich als tweede gekwalificeerd voor de 107e editie van de fameuze autorace Indy 500. De 22-jarige coureur van Ed Carpenter Racing moest in de kwalificatie van de zes snelste coureurs alleen de Spanjaard Alex Palou net voor zich dulden.

De Indy 500 wordt op zondag 28 mei verreden. Van Kalmthout start net als de vorige twee jaar vanaf de eerste startrij op de Indianapolis Motor Speedway.

Veekay kwam in de kwalificatie op de 'Brickyard' van Indianapolis tot een gemiddelde tijd van 234,211 mijl per uur (376,926 kilometer per uur) over vier rondjes. Daarmee was hij net wat langzamer dan Palou, die 234,217 mijl per uur (376,935 kilometer per uur) klokte.

Van Kalmthout had zich de voorgaande twee jaar als derde gekwalificeerd voor de Indy 500. Zijn beste resultaat in de beroemde race is een achtste plaats in 2021.

Meer uit Sport

Atleet Burnet loopt nationaal record op 60 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.

7 minuten geleden
Nederland wint voor het eerst negen keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.

8 minuten geleden
Bergsma zorgt met titel massastart voor negende goud op Spelen 

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.

34 minuten geleden
Groenewoud op Spelen net als Kerkhoff naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.

1 uur geleden
Schaatsster Kerkhoff op Spelen naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.

1 uur geleden
Milner (40) breekt record meeste wedstrijden in Premier League

LONDEN (ANP/RTR) - James Milner heeft het record gebroken van het grootste aantal wedstrijden in de Premier League. De 40-jarige middenvelder van Brighton & Hove Albion stond zaterdagmiddag aan de aftrap van het uitduel met Brentford. Het is zijn 654e duel in de hoogste Engelse voetbalcompetitie.

1 uur geleden
Bergsma plaatst zich op Spelen voor finale op de massastart

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft zich op de Spelen in Milaan geplaatst voor de finale van de massastart. De 40-jarige schaatser eindigde als zevende in zijn halve finale, waar een plek bij de beste acht noodzakelijk was. De rit over zestien ronden werd gewonnen door Antoine Gélinas-Beaulieu uit Canada. Ook de Amerikaan Jordan Stolz haalde de finale.

2 uur geleden