Autocoureur Van Kalmthout tweede in Detroit Grand Prix
DETROIT (ANP) - Rinus van Kalmthout is bij de eerste race van het IndyCar-weekeinde in Detroit op het stratencircuit van Belle Island Park als tweede geëindigd. De Nederlandse autocoureur wist in de slotfase van de wedstrijd over 70 ronden het podium nog te bereiken. Hij finishte op 1,7 seconde van de Zweedse winnaar Marcus Ericsson, een voormalig coureur in de Formule 1.
Kort achter 'VeeKay', de racenaam van Van Kalmthout in de Verenigde Staten, eindigde Pato O'Ward als derde. De Mexicaan was vanaf poleposition van start gegaan.
Voor Ericsson was het zijn eerste zege in het IndyCar-circuit. De Australiër Will Power leek in Detroit te gaan winnen, maar de leider in de race kreeg bij een herstart zijn motor niet meer aan de praat.
Van Kalmthout had zich als twaalfde gekwalificeerd voor deze GP-race. Het was dit seizoen zijn tweede podiumplaats in de IndyCar Series. Bijna een maand geleden behaalde hij zijn eerste overwinning in de GMR Grand Prix in Indianapolis. 'VeeKay' staat momenteel met 231 punten vierde in het klassement, dat wordt aangevoerd door de Spanjaard Alex Palou (263 punten).
Zondag is de tweede GP-race in Detroit. Tot dusver hebben de eerste zeven races van het seizoen, dat zestien wedstrijden omvat, steeds een andere winnaar gekregen.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
4 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
5 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
5 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
9 uur geleden