Autocoureur Van Kalmthout tweede in Detroit Grand Prix
DETROIT (ANP) - Rinus van Kalmthout is bij de eerste race van het IndyCar-weekeinde in Detroit op het stratencircuit van Belle Island Park als tweede geëindigd. De Nederlandse autocoureur wist in de slotfase van de wedstrijd over 70 ronden het podium nog te bereiken. Hij finishte op 1,7 seconde van de Zweedse winnaar Marcus Ericsson, een voormalig coureur in de Formule 1.
Kort achter 'VeeKay', de racenaam van Van Kalmthout in de Verenigde Staten, eindigde Pato O'Ward als derde. De Mexicaan was vanaf poleposition van start gegaan.
Voor Ericsson was het zijn eerste zege in het IndyCar-circuit. De Australiër Will Power leek in Detroit te gaan winnen, maar de leider in de race kreeg bij een herstart zijn motor niet meer aan de praat.
Van Kalmthout had zich als twaalfde gekwalificeerd voor deze GP-race. Het was dit seizoen zijn tweede podiumplaats in de IndyCar Series. Bijna een maand geleden behaalde hij zijn eerste overwinning in de GMR Grand Prix in Indianapolis. 'VeeKay' staat momenteel met 231 punten vierde in het klassement, dat wordt aangevoerd door de Spanjaard Alex Palou (263 punten).
Zondag is de tweede GP-race in Detroit. Tot dusver hebben de eerste zeven races van het seizoen, dat zestien wedstrijden omvat, steeds een andere winnaar gekregen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
2 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
22 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geleden