Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autocoureur Van Kalmthout tweede in Detroit Grand Prix

Autocoureur Van Kalmthout tweede in Detroit Grand Prix

DETROIT (ANP) - Rinus van Kalmthout is bij de eerste race van het IndyCar-weekeinde in Detroit op het stratencircuit van Belle Island Park als tweede geëindigd. De Nederlandse autocoureur wist in de slotfase van de wedstrijd over 70 ronden het podium nog te bereiken. Hij finishte op 1,7 seconde van de Zweedse winnaar Marcus Ericsson, een voormalig coureur in de Formule 1.

Kort achter 'VeeKay', de racenaam van Van Kalmthout in de Verenigde Staten, eindigde Pato O'Ward als derde. De Mexicaan was vanaf poleposition van start gegaan.

Voor Ericsson was het zijn eerste zege in het IndyCar-circuit. De Australiër Will Power leek in Detroit te gaan winnen, maar de leider in de race kreeg bij een herstart zijn motor niet meer aan de praat.

Van Kalmthout had zich als twaalfde gekwalificeerd voor deze GP-race. Het was dit seizoen zijn tweede podiumplaats in de IndyCar Series. Bijna een maand geleden behaalde hij zijn eerste overwinning in de GMR Grand Prix in Indianapolis. 'VeeKay' staat momenteel met 231 punten vierde in het klassement, dat wordt aangevoerd door de Spanjaard Alex Palou (263 punten).

Zondag is de tweede GP-race in Detroit. Tot dusver hebben de eerste zeven races van het seizoen, dat zestien wedstrijden omvat, steeds een andere winnaar gekregen.

Meer uit Sport

Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

16 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

17 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

18 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

19 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

19 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

21 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

1 dag geleden