Autocoureur Leclerc wil met Ferrari 24 Uur van Le Mans racen
LE MANS (ANP) - Charles Leclerc wil over twee jaar graag met Ferrari de 24 Uur van Le Mans races. "Ik houd van Le Mans", aldus de autocoureur uit Monaco. "Ik ben altijd fan van die race geweest. Als de mogelijkheid zich voordoet, dan ben ik er bij."
Ferrari maakte vorige week bekend dat het in 2023 met een topauto terug wil keren in de 24 Uur van Le Mans, vijftig jaar na het laatste optreden in de hoogste klasse van de beruchte langeafstandsrace. De Italiaanse autofabrikant gaat een raceauto bouwen die over twee jaar zal meedoen aan het officiële wereldkampioenschap langeafstandsracen (WK Endurance).
Ferrari geniet wereldwijde faam door de Formule 1, maar was in een grijs verleden ook groot in de 24 Uur van Le Mans. De rode bolide reed tot 1973 mee in de topklasse; de laatste zege dateert van 1965. Vooralsnog kondigde Ferrari aan dat het een Hypercar gaat ontwikkelen. Het testprogramma, alsmede de naam van de auto en de rijdersbezetting, worden in een later stadium bekend.
Carlos Sainz, de ploeggenoot van Leclerc bij Ferrari, houdt nog een slag om de arm als het om de 24 Uur van Le Mans gaat. De Spanjaard liet weten dat hij zich vooral op de races in de Formule 1 gaat concentreren.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
3 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
7 uur geleden