Autocoureur Hamilton mist het racen en roept op tot bezinning
LONDEN (ANP) - Formule 1-coureur Lewis Hamilton heeft opgeroepen de coronacrisis aan te grijpen als een tijd van bezinning. De wereldkampioen, die stelt het racen enorm te missen, hoopt dat mensen sterker uit deze moeilijke tijd komen.
"Laten we ons leven niet oppakken op dezelfde manier als waarop we deze moeilijke tijd ingingen; laten we eruit komen met meer kennis van de wereld en de veranderde maatschappij", schreef Hamilton op zijn Instagram-pagina.
"Laten we terugkeren als een nieuwe samenleving: vriendelijker, genereuzer en zorgzamer voor anderen. Ik hoop dat we er allemaal zo over denken. Op dit moment hebben we allemaal de tijd om na te denken over het leven en onze beslissingen."
De oproep van de 35-jarige Brit komt op de dag dat de Formule 1 bekendmaakte dat het seizoen op 5 juli aanvangt, in Oostenrijk zonder publiek. "Ik mis het racen elke dag. Dit is de eerste keer sinds ik 8 jaar oud ben dat ik niet aan een seizoen ben begonnen", aldus Hamilton, die voor zijn imposante loopbaan in de Formule 1 als junior al in andere raceklasses indruk maakte. "Als je iets ademt en ergens voor leeft en dat is ineens weg, dan is dat een grote leegte."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Marcel Bosker, Chris Huizinga en Stijn van de Bunt kwam tot de vierde tijd van 3.41,85. In de halve finale is Italië dinsdag de tegenstander.
24 minuten geledenMONACO (ANP) - Atlete Diane van Es heeft in Monaco de internationale wegrace over 5 kilometer gewonnen in een Nederlands record van 14 minuten en 33 seconden. De 26-jarige hardloopster bleef slechts één seconde verwijderd van de beste tijd ooit gelopen door een Europese atlete op deze afstand. Die staat met 14.32 op naam van de Italiaanse Nadia Battocletti.
28 minuten geledenVALENCIA (ANP) - Demi Vollering heeft haar eerste rittenkoers van dit jaar gewonnen. De wielrenster van FDJ United-SUEZ was de sterkste in de Ronde van Valencia. Vollering kwam in de vierde en laatste etappe van Sagunt naar Valencia als eerste over de streep.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone heeft op de reuzenslalom haar tweede gouden medaille van de Winterspelen in eigen land gewonnen. De 35-jarige regerend wereldkampioene had na de eerste manche een voorsprong van 34 honderdsten van een seconde, die bouwde ze in de tweede manche uit tot 62 honderdsten. De Zweedse titelverdedigster Sara Hector en de Noorse Thea Stjernesund grepen met exact dezelfde tijd het zilver.
2 uur geledenTESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo is na zijn vierde olympisch goud op de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo de succesvolste winterolympiër aller tijden. De 29-jarige Klaebo won met de Noorse ploeg de aflossing en komt daardoor in totaal op negen olympische titels. Sinds vrijdag deelde hij het record met landgenoten Marit Bjørgen (langlaufen), Ole Einar Bjørndalen (biatlon) en Bjørn Daehlie (langlaufen).
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Niels Kerstholt vond het niet eenvoudig om shorttrackster Suzanne Schulting te passeren op de olympische halve finale van de aflossing bij de vrouwen zaterdag. Dat vertelde de bondscoach zondag na de training in Milaan.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Een medaille met de aflossingsploeg bij de mannen zou de Olympische Spelen voor Jens van 't Wout compleet maken. Dat onderdeel heeft voor de 24-jarige Nederlandse shorttracker in Milaan meer prioriteit dan de 500 meter, waar hij na de 1000 en 1500 meter zijn derde individuele gouden medaille kan winnen.
4 uur geleden