Autocoureur Frijns tweede, De Vries tiende in tweede E-Prix
DIRIYAH (ANP) - Autocoureur Robin Frijns is tijdens de tweede E-Prix van het seizoen op het stratencircuit van Diriyah als tweede geëindigd. Hij finishte achter winnaar Edoardo Mortara uit Zwitserland. Diens Braziliaanse teamgenoot Lucas di Grassi stelde achter de safetycar, na een late crash van de Brit Alexander Sims, de derde plaats veilig.
Nyck de Vries, titelhouder in de klasse voor elektrische racewagens (Formule E), kon in de tweede race geen hoofdrol vervullen. De Mercedes-coureur moest genoegen nemen met de tiende plaats. Hij was vanaf pole gestart, maar moest in de achttiende ronde Mortara en Di Grassi laten gaan. De Vries werd daarna aangetikt door de bolide van de Fransman Jean-Érc Vergne, waardoor er geen hoge klassering meer inzat. Hij had een dag eerder de openingsrace op hetzelfde circuit gewonnen. Frijns kwam vrijdag niet verder dan de zestiende plek.
In het WK-klassement leidt Mortara met 33 punten, gevolgd door De Vries met 29 punten. Frijns staat op de zesde plaats met 18 punten.
De volgende E-Prix is op 12 februari in Mexico-Stad.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
14 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
15 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
20 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden