Autocoureur Frijns grijpt net naast de winst in Berlijn
BERLIJN (ANP) - Autocoureur Robin Frijns heeft in de Formule E net naast de overwinning gegrepen in de derde van zes races in Berlijn. Een dag na zijn 29e verjaardag eindigde de Limburger als tweede achter de Duitser Maximilian Günther. Frijns probeerde in de laatste ronde van alles om de BMW-coureur te passeren, maar het lukte hem op het krappe circuit dat is uitgezet over het terrein van de voormalige luchthaven Tempelhof niet om Günther voorbij te steken.
De Limburger mocht wel voor het eerst dit seizoen het podium op. Donderdag was hij als vierde geëindigd in Berlijn, een dag eerder viel hij uit bij de hervatting van het seizoen na een maandenlange onderbreking van het seizoen. De coureurs reden zaterdag in een andere richting over het circuit.
"Heel fijn om terug op het podium te zijn", zei Frijns. "Ik ben blij met P2, dit levert me goede punten op. Ik zag gedurende de race heel wat gevechten voor me, dan moet je proberen zoveel energie op te sparen voor het einde. Dat hebben we goed gedaan."
De Fransman Jean-Éric Vergne eindigde als derde, voor WK-leider António Félix Da Costa. De Portugees koerst met 137 punten onbedreigd af op de titel in de Formule E. Günther klom in het klassement naar de tweede plaats met 69 punten, Frijns staat twaalfde met 40 punten. Nyck de Vries eindigde zaterdag op de zestiende plek. Hij neemt in het klassement de veertiende plaats in met 30 punten. De komende vijf dagen zijn nog drie races in Berlijn, waarna het seizoen erop zit.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
5 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
9 uur geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
9 uur geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
9 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.
14 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.
14 uur geleden