Autocoureur De Vries wint eerste race Formule E
DIRIYAH (ANP) - (ANP) - Nyck de Vries heeft de openingsrace van het nieuwe Formule E-seizoen gewonnen. De Nederlandse coureur van Mercedes kwam met zijn elektrische auto als eerste over de finish in Diriyah.
De Italiaan Edoardo Mortara eindigde als tweede in Saoedi-Arabië, vlak voor Mitchell Evans uit Nieuw-Zeeland. De Vries startte al vanaf poleposition. Voor de Formule 2-kampioen van 2019 is het zijn tweede seizoen in de elektrische raceklasse.
Robin Frijns kon na een crash op de training niet meedoen aan de kwalificatie. Daardoor moest hij als laatste starten. Frijns eindigde uiteindelijk als zeventiende.
De coureurs van de Formule E hebben zaterdag een race in Diriyah op het programma staan. Daarna volgen de ePrix van Rome (10 april), Valencia (24 april), Monaco (8 mei), Marrakech (22 mei) en Santiago de Chili (5 en 6 juni).
De rest van de kalender zal aan het begin van de lente ingevuld worden. De ePrix van Parijs, die gewoonlijk in april wordt verreden, zal daar niet opstaan. Een ePrix in de Franse hoofdstad blijkt in coronatijden niet mogelijk. De manches in het Chinese Sanya en het Zuid-Koreaanse Seoel zijn geschrapt voor dit voorjaar, maar gaan mogelijk door op een datum later in het jaar.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
2 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
10 uur geleden