Autocoureur De Vries tweede in slotrace Formule E
BERLIJN (ANP) - Autocoureur Nyck de Vries heeft in de laatste race van de Formule E van dit seizoen zijn eerste podiumplek behaald. De Fries eindigde in de E-Prix van Berlijn als tweede in zijn elektrische Mercedes. Zijn Belgische teamgenoot Stoffel Vandoorne won de elfde en laatste race. Robin Frijns haalde het einde van de slotrace niet. De Limburger moest vlak voor het einde met technische problemen de pitstraat in.
Het kampioenschap van de elektrische sportwagens was twee races voor het einde al beslist. De Portugees António Félix da Costa had toen al zo'n grote puntenvoorsprong, dat hij niet meer was te achterhalen. Het was zijn eerste wereldtitel.
De Formule E reed vanwege de coronapandemie de laatste zes races in een tijdbestek van negen dagen op een speciaal aangelegd en afgeschermd circuit op luchthaven Tempelhof in Berlijn. De Vries was in twee races als vierde gefinisht, maar na de zesde en laatste race stapte hij op het begeerde podium.
Hij dankte zijn tweede plaats aan een fraaie inhaalactie tegen het einde van de race bij de Zwitser Sébastien Buemi. "Die actie was perfect", vond ook De Vries na afloop. "Ik zat al vaak dicht bij het podium en dan is het bijzonder bevredigend dat het in de laatste race nog lukt."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft met zijn plaats in de kwartfinale van de laatste US Open een belangrijke stap in zijn loopbaan gezet. "Ik wist altijd het geloof in mezelf te behouden. En ik wist dat ik wat moois zou kunnen laten zien. Maar je wilt dat toch op een bepaald moment echt doen. Dat het dan lukt op de US Open is extra mooi", zei de 30-jarige tennisser donderdag in Den Bosch in aanloop naar de ontmoeting in de Davis Cup met Colombia.
3 uur geledenENSTONE (ANP) - De Brit Mike Elliott wordt de nieuwe technische baas bij het Formule 1-team Alpine. Hij krijgt officieel de rol van 'chief technical officer' bij het team van de coureurs Pierre Gasly en Franco Colapinto, meldt Alpine in een persbericht.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rijen van het Nederlandse Davis Cup-team zijn weer gesloten. Volgens captain Paul Haarhuis zijn strubbelingen tussen de tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong "uitgesproken" en kijkt het team weer vooruit. Dat stelde Haarhuis in de Maaspoort in Den Bosch waar Nederland in de World Group I vrijdag en zaterdag tegen Colombia speelt. "De sfeer is goed", aldus Haarhuis donderdag in Den Bosch.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp speelt vrijdag om 14.00 uur de eerste partij in de Davis Cup in Den Bosch tegen de Colombiaan Johan Alexander Rodriguez. Daarna zullen Tallon Griekspoor en Nicolás Mejía het tweede enkelspel spelen. Dat heeft de loting in Den Bosch op donderdag uitgewezen. Op zaterdag wordt het eerste dubbelspel gespeeld, waarna nog twee enkelspelen volgen.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk Kroes, de voormalige voorzitter van de Vereniging De Friesche Elf Steden, is dinsdag op 87-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie in een persbericht. Kroes was voorzitter tijdens de voorlopig laatste Elfstedentocht in 1997.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 breidt het aantal sprintraces in 2027 uit naar tien. Dat zijn er vier meer dan dit seizoen. Monaco (4-6 juni) is de opvallendste grand prix die een sprintrace krijgt, valt op te maken uit de kalender die de koningsklasse van de autosport heeft gepresenteerd.
1 dag geledenDÜSSELDORF (ANP) - US Open-winnaar Alexander Zverev komt dit weekend in actie voor Duitsland in de Davis Cup. Duitsland tennist in Halle tegen Kroatië.
1 dag geleden