Autocoureur De Vries begint Formule E-seizoen opnieuw met zege
DIRIYAH (ANP) - Autocoureur Nyck de Vries is het nieuwe seizoen in de Formule E uitstekend begonnen. De regerend wereldkampioen in de raceklasse van de elektrische bolides won in zijn Mercedes de eerste race in Diriyah in Saudi-Arabië voor teamgenoot Stoffel Vandoorne uit België en Jake Dennis uit Groot-Brittannië.
De Vries startte vanaf de derde plek en nam meteen de tweede plek over van Dennis. Halverwege de race passeerde De Vries ook zijn Belgische teamgenoot en nam een kleine voorsprong. De koppositie gaf hij vervolgens niet meer af. Robin Frijns eindigde als zestiende.
De 26-jarige autocoureur uit Friesland veroverde vorig seizoen als eerste Nederlander de wereldtitel in de Formule E. Toen won hij ook de openingsrace in Saudi-Arabië.
Meer uit Sport
WILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.
1 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
19 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
21 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
22 uur geleden