Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autocoureur Al-Attiyah stelt vierde eindzege in Dakar veilig

Autocoureur Al-Attiyah stelt vierde eindzege in Dakar veilig

DJEDDA (ANP) - Nasser Al-Attiyah uit Qatar heeft voor de vierde keer de Dakar Rally bij de auto's op zijn naam geschreven. De 51-jarige Toyota-coureur ging met een ruime marge de laatste etappe in en kwam in de klassementsproef over 164 kilometer naar Djedda niet meer in de problemen. Al-Attiyah won Dakar ook in 2011, 2015 en 2019.

"Het was een geweldige Dakar voor ons", zei de Qatarees. "Iedereen kon hier winnen. We hebben het goed gedaan. Na twee keer als tweede te zijn geëindigd in Saudi-Arabië, heb ik nu gewonnen. Het was heel belangrijk voor mij om hier te winnen, in mijn eigen omgeving." Zijn teamgenoot Henk Lategan uit Zuid-Afrika was de snelste in de laatste etappe. Lategan bleef de Fransman Stéphane Peterhansel, recordwinnaar in Dakar met veertien eindzeges, 49 seconden voor.

Al-Attiyah deed het rustig aan en gaf bijna 8 minuten toe, maar zijn voorsprong op zijn Franse concurrent Sébastien Loeb was groot genoeg. Loeb eindigde in het klassement als tweede, Yazeed Al-Rajhi uit Saudi-Arabië werd derde.

Bernhard ten Brinke

Bernhard ten Brinke gaf zo'n 4,5 minuut toe op Lategan en eindigde in de slotetappe op de achtste plaats. De Nederlander werd zeventiende in het klassement.

Bij de trucks prolongeerde Dmitri Sotnikov zijn titel. De 36-jarige Rus bleek net als vorig jaar de beste in de strijd met zijn land- en teamgenoten van Kamaz. Sotnikov won in stijl, door de afsluitende etappe op zijn naam te schrijven. Hij had in het klassement bijna 10 minuten voorsprong op viervoudig winnaar Edoeard Nikolajev.

Janus van Kasteren was op de vijfde plaats 'best of the rest' achter de vier dominante Kamaz-trucks. De Brabander van Team De Rooy moest ruim 3 uur toegeven op Sotnikov. "Hier had ik vooraf voor getekend. Vijfde is het maximaal haalbare", aldus Van Kasteren.

Meer uit Sport

Verstappen: ik kan voortaan beter als laatste beginnen

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.

46 minuten geleden
Antonelli slaagt in missie: Italië terug aan top Formule 1

SHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli behaalde in zijn 26e Formule 1-race zijn eerste overwinning. De 19-jarige Italiaan won de Grote Prijs van China en werd na Max Verstappen de jongste winnaar ooit. "Ik ben sprakeloos en kan wel huilen. Ik heb zoveel te danken aan mijn team. Mercedes heeft me geholpen om mijn droom te verwezenlijken", zei Antonelli kort na afloop in het flashinterview. "Ik wilde heel graag Italië terug aan de top brengen en dat is gelukt."

1 uur geleden
Bunschoten-Vos en Kampschreur dragen vlag bij sluitingsceremonie

CORTINA (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos en paraskiër Jeroen Kampschreur dragen zondag de Nederlandse vlag bij de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina. Dat maakte chef de mission Esther Vergeer bekend. Kampschreur won twee keer goud, Bunschoten-Vos veroverde een zilveren medaille.

1 uur geleden
Antonelli in GP China op een na jongste winnaar Formule 1-race

SHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn eerste zege in de Formule 1 geboekt. De Italiaan van Mercedes begon van poleposition in de Grote Prijs van China en wist die na 56 ronden op het circuit van Shanghai om te zetten in de winst.

2 uur geleden
Verstappen valt uit in Grote Prijs van China met motorprobleem

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft het einde van de Grote Prijs van China niet gehaald. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest zijn auto tien ronden voor het einde van de race naar de pitstraat sturen met een haperende motor.

2 uur geleden
FIA bevestigt schrappen Formule 1-races Bahrein en Saudi-Arabië

SHANGHAI (ANP) - De internationale autosportfederatie FIA heeft bevestigd dat de Grote Prijzen van Bahrein en Saudi-Arabië niet doorgaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender. Hoewel beide organisaties het niet specifiek vermelden, is het onwaarschijnlijk dat de twee races later dit jaar worden ingehaald. Het betekent dat er dit jaar niet 24, maar 22 races worden verreden.

2 uur geleden
Tennisser Medvedev brengt Alcaraz eerste nederlaag van 2026 toe

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft een einde gemaakt aan de ongeslagen status van Carlos Alcaraz dit jaar. Na zestien overwinningen op rij volgde in de halve finale van het masterstoernooi in Indian Wells de eerste nederlaag voor de Spaanse nummer 1 van de wereld. Medvedev, die elfde staat op de wereldranglijst, troefde Alcaraz af in twee sets: 6-3 7-6 (3).

4 uur geleden