Autocoureur Al-Attiyah stelt vierde eindzege in Dakar veilig
DJEDDA (ANP) - Nasser Al-Attiyah uit Qatar heeft voor de vierde keer de Dakar Rally bij de auto's op zijn naam geschreven. De 51-jarige Toyota-coureur ging met een ruime marge de laatste etappe in en kwam in de klassementsproef over 164 kilometer naar Djedda niet meer in de problemen. Al-Attiyah won Dakar ook in 2011, 2015 en 2019.
"Het was een geweldige Dakar voor ons", zei de Qatarees. "Iedereen kon hier winnen. We hebben het goed gedaan. Na twee keer als tweede te zijn geëindigd in Saudi-Arabië, heb ik nu gewonnen. Het was heel belangrijk voor mij om hier te winnen, in mijn eigen omgeving." Zijn teamgenoot Henk Lategan uit Zuid-Afrika was de snelste in de laatste etappe. Lategan bleef de Fransman Stéphane Peterhansel, recordwinnaar in Dakar met veertien eindzeges, 49 seconden voor.
Al-Attiyah deed het rustig aan en gaf bijna 8 minuten toe, maar zijn voorsprong op zijn Franse concurrent Sébastien Loeb was groot genoeg. Loeb eindigde in het klassement als tweede, Yazeed Al-Rajhi uit Saudi-Arabië werd derde.
Bernhard ten Brinke
Bernhard ten Brinke gaf zo'n 4,5 minuut toe op Lategan en eindigde in de slotetappe op de achtste plaats. De Nederlander werd zeventiende in het klassement.
Bij de trucks prolongeerde Dmitri Sotnikov zijn titel. De 36-jarige Rus bleek net als vorig jaar de beste in de strijd met zijn land- en teamgenoten van Kamaz. Sotnikov won in stijl, door de afsluitende etappe op zijn naam te schrijven. Hij had in het klassement bijna 10 minuten voorsprong op viervoudig winnaar Edoeard Nikolajev.
Janus van Kasteren was op de vijfde plaats 'best of the rest' achter de vier dominante Kamaz-trucks. De Brabander van Team De Rooy moest ruim 3 uur toegeven op Sotnikov. "Hier had ik vooraf voor getekend. Vijfde is het maximaal haalbare", aldus Van Kasteren.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
59 minuten geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
5 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden