Autocoureur Al-Attiyah stelt vierde eindzege in Dakar veilig
DJEDDA (ANP) - Nasser Al-Attiyah uit Qatar heeft voor de vierde keer de Dakar Rally bij de auto's op zijn naam geschreven. De 51-jarige Toyota-coureur ging met een ruime marge de laatste etappe in en kwam in de klassementsproef over 164 kilometer naar Djedda niet meer in de problemen. Al-Attiyah won Dakar ook in 2011, 2015 en 2019.
"Het was een geweldige Dakar voor ons", zei de Qatarees. "Iedereen kon hier winnen. We hebben het goed gedaan. Na twee keer als tweede te zijn geëindigd in Saudi-Arabië, heb ik nu gewonnen. Het was heel belangrijk voor mij om hier te winnen, in mijn eigen omgeving." Zijn teamgenoot Henk Lategan uit Zuid-Afrika was de snelste in de laatste etappe. Lategan bleef de Fransman Stéphane Peterhansel, recordwinnaar in Dakar met veertien eindzeges, 49 seconden voor.
Al-Attiyah deed het rustig aan en gaf bijna 8 minuten toe, maar zijn voorsprong op zijn Franse concurrent Sébastien Loeb was groot genoeg. Loeb eindigde in het klassement als tweede, Yazeed Al-Rajhi uit Saudi-Arabië werd derde.
Bernhard ten Brinke
Bernhard ten Brinke gaf zo'n 4,5 minuut toe op Lategan en eindigde in de slotetappe op de achtste plaats. De Nederlander werd zeventiende in het klassement.
Bij de trucks prolongeerde Dmitri Sotnikov zijn titel. De 36-jarige Rus bleek net als vorig jaar de beste in de strijd met zijn land- en teamgenoten van Kamaz. Sotnikov won in stijl, door de afsluitende etappe op zijn naam te schrijven. Hij had in het klassement bijna 10 minuten voorsprong op viervoudig winnaar Edoeard Nikolajev.
Janus van Kasteren was op de vijfde plaats 'best of the rest' achter de vier dominante Kamaz-trucks. De Brabander van Team De Rooy moest ruim 3 uur toegeven op Sotnikov. "Hier had ik vooraf voor getekend. Vijfde is het maximaal haalbare", aldus Van Kasteren.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
1 uur geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
20 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
22 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
1 dag geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
2 dagen geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geleden