Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autoconcern Nissan rekent op jaarwinst ondanks chipproblemen

Autoconcern Nissan rekent op jaarwinst ondanks chipproblemen

YOKOHAMA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Nissan Motor denkt dit lopende boekjaar een winst te kunnen boeken, ondanks de productieverstoringen door het wereldwijde chiptekort in de autosector. Volgens Nissan verliep het afgelopen kwartaal erg sterk dankzij de toegenomen vraag naar auto's door het economisch herstel van de coronacrisis.

Nissan denkt nu dat in het lopende gebroken boekjaar tot eind maart volgend jaar een nettowinst van 60 miljard yen (461 miljoen euro) zal worden behaald, terwijl eerder juist op een verlies van 60 miljard yen werd gerekend. In het afgelopen kwartaal zette het bedrijf een winst in de boeken tegen een verlies een jaar terug.

Volgens Nissan is de vraag naar auto's erg sterk en zal daarom de omzet dit boekjaar hoger uitvallen dan eerder gedacht. Het bedrijf zei eerder dat de chiptekorten tot een productieverlies van 500.000 auto's dit jaar zouden kunnen leiden, grotendeels in de eerste helft. Volgens topman Makoto Uchida wordt geprobeerd dat productieverlies in de tweede helft van het fiscale jaar voor een groot deel goed te maken, hoewel de chiptekorten wel een probleem blijven en de verkopen zullen raken.

Meer uit Financieel

Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

31 minuten geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

59 minuten geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

1 uur geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

3 uur geleden
Toezichthouders: Iranoorlog zet financiële stabiliteit onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.

4 uur geleden
DNB-president waarschuwt voor grotere kans op cyberaanvallen

AMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).

4 uur geleden
Voorzitter Brits olieconcern BP ontslagen om 'ernstige zorgen'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.

4 uur geleden