Autoconcern Nissan rekent op jaarwinst ondanks chipproblemen
YOKOHAMA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Nissan Motor denkt dit lopende boekjaar een winst te kunnen boeken, ondanks de productieverstoringen door het wereldwijde chiptekort in de autosector. Volgens Nissan verliep het afgelopen kwartaal erg sterk dankzij de toegenomen vraag naar auto's door het economisch herstel van de coronacrisis.
Nissan denkt nu dat in het lopende gebroken boekjaar tot eind maart volgend jaar een nettowinst van 60 miljard yen (461 miljoen euro) zal worden behaald, terwijl eerder juist op een verlies van 60 miljard yen werd gerekend. In het afgelopen kwartaal zette het bedrijf een winst in de boeken tegen een verlies een jaar terug.
Volgens Nissan is de vraag naar auto's erg sterk en zal daarom de omzet dit boekjaar hoger uitvallen dan eerder gedacht. Het bedrijf zei eerder dat de chiptekorten tot een productieverlies van 500.000 auto's dit jaar zouden kunnen leiden, grotendeels in de eerste helft. Volgens topman Makoto Uchida wordt geprobeerd dat productieverlies in de tweede helft van het fiscale jaar voor een groot deel goed te maken, hoewel de chiptekorten wel een probleem blijven en de verkopen zullen raken.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Claimstichting Veilige Bakfiets heeft haar achterban versneld gemobiliseerd om te voorkomen dat bezitters van ondeugdelijke Babboe-fietsen geen compensatie meer kunnen krijgen bij een mogelijk faillissement van Babboe-moederbedrijf Accell. De fietsenfabrikant, tevens eigenaar van de merken Batavus en Sparta, kreeg woensdag uitstel van betaling van de rechter. Zo'n surseance is vaak een voorbode voor een bankroet.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het vermogen van Elon Musk is door een forse koerswinst van ruimtevaart- en AI-bedrijf SpaceX hersteld tot 817 miljard dollar. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd in zijn Billionaires Index. Omgerekend is dat ongeveer 707 miljard euro.
7 uur geledenSEATTLE (ANP/AFP) - Amazon investeert in een enorme gascentrale in Texas. Dit project dreigt de grootste uitstoter van broeikasgassen in de Verenigde Staten te worden. Het techconcern heeft de extra energie nodig om meer te kunnen doen met kunstmatige intelligentie, wat heel veel rekenkracht vergt.
9 uur geledenDELFT (ANP) - Het Hoogheemraadschap van Delfland en Glastuinbouw Nederland kijken of er extra water beschikbaar kan komen voor met droogte kampende tuinders. In een gesprek tussen het waterschap en de sector zijn zaterdag drie mogelijke oplossingen besproken, die zullen worden onderzocht. Een daarvan is zoet oppervlaktewater van buiten het gebied met tankwagens aanvoeren.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump probeert opnieuw Fed-bestuurder Lisa Cook te ontslaan. Hiermee zet hij zijn aanvallen op de onafhankelijkheid van de centrale bank door, schrijft persbureau Reuters op basis van een deze week door het Witte Huis verstuurde brief. In juni weigerde het Hooggerechtshof Trump nog de toestemming om Cook uit haar functie te zetten.
12 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Verschillende Duitse deelstaten staan bij hoge uitzondering toe dat vrachtwagens ook op zondag de weg op mogen in verband met de lage waterstanden in de Rijn. Hiermee moet worden voorkomen dat de bevoorradingsketens vastlopen nu de binnenvaart wordt beperkt.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) heeft Facebook-moederbedrijf Meta en TikTok bekritiseerd om hun aanpak van desinformatie tijdens de recente migratiecrisis in Ceuta. Ze heeft na een gesprek met de twee bedrijven op X gepleit voor strenger toezicht op socialemediaplatforms tijdens crises.
13 uur geleden