Autoconcern achter Peugeot kritisch op Frans belastingplan
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Topman Carlos Tavares van autoconcern Stellantis waarschuwt dat de plannen van de Franse regering om de vennootschapsbelasting te verhogen, de investeringen zullen schaden. De man achter automerken als Citroën en Peugeot, maar ook Fiat en Opel, is daarmee kritisch op de plannen die nog langs het Franse parlement moeten. "We maken nu een keuze voor de korte termijn die nadelig zal uitpakken voor de middellange termijn", heeft Tavares gezegd tijdens een interview op LCI TV.
De nieuwe Franse regering presenteerde vorige week een conceptbegroting met hogere belastingen voor bedrijven in een poging de grote staatsschuld terug te dringen. Honderden grote bedrijven met een jaaromzet van meer dan 1 miljard euro zouden bij elkaar miljarden euro's extra moeten afdragen om de overheidsfinanciën op orde te krijgen. Ook wil het kabinet van de vorige maand aangetreden premier Michel Barnier flink gaan bezuinigen en onder meer rijke mensen meer belasting laten betalen.
Stellantis zou daardoor ook te maken krijgen met een fikse belastingverhoging. De geplande verhoging van de vennootschapsbelasting zal de autofabrikant "tientallen miljoenen" euro's kosten, aldus Tavares die geen exact bedrag noemde. Stellantis zal de belastingverhoging wel kunnen betalen, verzekerde hij. Tavares stelde ook dat de geplande inkomstenbelastingverhoging voor de rijksten in Frankrijk "een averechts effect zal hebben", waarbij de meest gekwalificeerde en jongste werknemers volgens hem waarschijnlijk zullen emigreren.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, waardoor de technologiegraadmeter Nasdaq het slotrecord van een dag eerder verder aanscherpte. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg onder meer steun van een daling van de olieprijzen.
16 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Paramount Skydance heeft de overname van Warner Bros. Discovery ter waarde van 110 miljard dollar afgerond. Daarmee is een van de grootste mediafusies aller tijden een feit, na een slepende biedingenstrijd met Netflix en het afweren van allerlei rechtszaken.
32 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Vleesverwerker Vion is van plan zijn varkensslachterij in Apeldoorn te verkopen en werknemers onder te brengen bij andere locaties van het bedrijf in Nederland. Door de krimp van de varkensstapel hoeven er minder dieren te worden geslacht en is sprake van overcapaciteit, aldus Vion.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse modesite Asos lijkt mogelijk slachtoffer te zijn geworden van een hack. Gebruikers van de app ontvingen dinsdagochtend een melding waaruit kan worden opgemaakt dat de systemen van het kledingbedrijf zijn gehackt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gita Salden wordt de nieuwe voorzitter toezicht bij De Nederlandsche Bank (DNB). In haar nieuwe rol wordt zij onder meer verantwoordelijk voor het bankentoezicht. Ze volgt Steven Maijoor op, die in maart vertrekt bij DNB.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse presidentskandidaat Marine Le Pen wil het begrotingstekort van Frankrijk uiterlijk in 2032 onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) brengen. Dat zei Le Pen dinsdag op een bijeenkomst van haar partij Rassemblement National.
4 uur geledenNEUSS (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall is begonnen met de serieproductie van satellieten. Jaarlijks moeten er zo'n vijftig satellieten worden gebouwd op de locatie in Neuss. Het defensieconcern breidt hiermee zijn portfolio verder uit.
5 uur geleden