
Autobrug Holwert werkt ondanks reparatie nog niet naar behoren
HOLWERT (ANP) - De autobrug in de haven van het Friese Holwert kan ondanks een reparatie nog niet op de normale manier worden gebruikt. In de nacht van woensdag op donderdag is getest of de brug weer veilig werkte, maar volgens Rijkswaterstaat is daarbij gebleken dat de veiligheidssensoren van de autobrug nog niet betrouwbaar genoeg zijn afgesteld. De kraan die als noodoplossing was neergezet om de brug te bedienen, blijft daarom ook donderdag nog staan.
Komende nacht gaat het technisch personeel van Rijkswaterstaat verder met de veiligheidscontroles. Volgens een woordvoerder kosten die veel tijd, omdat veel zaken handmatig moeten worden ingesteld en doorgemeten. Bij de tests wordt onder meer gecontroleerd of de autobrug bijvoorbeeld een zware last aankan of harde wind. Wanneer de autobrug weer op de normale manier kan worden gebruikt, durft de woordvoerder niet te zeggen.
Een defect aan de brug leidde maandagavond tot problemen voor automobilisten op de veerboot van Ameland naar Holwert. Die konden niet van de boot af met hun voertuig en moesten noodgedwongen terugkeren naar Ameland. Er bleek een storing te zijn in het technische systeem van de autobrug, waardoor de lier niet goed werkte, de kabel scheef werd opgerold en het detectiesysteem beschadigd raakte. Woensdag werd dat systeem vervangen en werd ook de rest van de reparatiewerkzaamheden afgerond, maar voordat de brug in gebruik kan worden genomen moet dus eerst grondig worden gecheckt of alles veilig werkt.
De autobrug in de haven van Holwert is enkele decennia oud. Over een paar weken stond groot onderhoud gepland. Eerder zei Rijkswaterstaat te hopen dat die onderhoudsbeurt naar voren kon worden gehaald, nu er toch al een telekraan in de haven staat voor de bediening van de brug. Een woordvoerder laat donderdag echter weten dat dat niet gaat lukken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ministersposten die zijn vrijgevallen nadat NSC zich terugtrok uit het kabinet, zouden moeten worden bekleed door "vakministers". Daarvoor pleitte Nicolien van Vroonhoven (NSC) woensdag in een debat in de Tweede Kamer. "Mensen met kennis van zaken die het dossier begrijpen en die direct kunnen instappen", omschreef ze. Wat haar partij betreft is de partijkleur van die vakministers niet belangrijk.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - BBB-leider Caroline van der Plas wilde woensdag tijdens het Kamerdebat over het vertrek van NSC uit het demissionaire kabinet niet praten over de situatie in de Gazastrook. Ze wilde het alleen hebben over hoe het verder moet gaan met het kabinet dat alleen nog gesteund wordt door BBB en VVD.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het islamitische Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam heeft terecht een zeer kritische beoordeling van de onderwijsinspectie gekregen, oordeelt de Raad van State. De bewindspersonen op het ministerie van Onderwijs stonden volgens de hoogste bestuursrechter ook in hun recht toen ze afgelopen jaren diverse keren de overheidsbijdrage aan de middelbare school gedeeltelijk inhielden of terugvorderden wegens tekortkomingen.
29 minuten geledenTERNEUZEN (ANP) - De gemeente Terneuzen verbiedt per direct recreatie op het vakantiepark Marina Beach in het Zeeuws-Vlaamse Hoek van ondernemer en televisiebekendheid Peter Gillis. Burgemeester Erik van Merrienboer van de gemeente Terneuzen heeft besloten geen exploitatievergunning voor het park te verlenen. Ook is besloten de alcoholwetvergunning en horeca-exploitatievergunning voor Marina Beach in te trekken. Het park staat al geruime tijd te koop.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tienduizenden vrouwen van wie gegevens zijn gestolen bij de hack bij laboratorium Clinical Diagnostics, hebben zich al aangesloten bij initiatieven voor een mogelijke collectieve schadeclaim. Advocatenkantoor Van Diepen Van der Kroef had woensdagochtend zo'n 50.000 aanmeldingen binnen, zegt advocaat Michaël Dol. Bij DHKV Advocaten staat de teller op 18.000 aanmeldingen, laat advocaat Floris Vulto weten.
1 uur geledenDEURNE (ANP) - De grote brand die woensdagochtend uitbrak bij een afvalverwerker in het Noord-Brabantse Deurne is onder controle. De brandweer is nog aan het nablussen. Vanwege de rook bleven twee scholen dicht.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de persoon of personen die mogelijk betrokken zijn bij een explosie bij een huis in de Kapelstraat in de wijk Delfshaven in Rotterdam-West. In de portiekflat brandde in de nacht van dinsdag op woensdag door de ontploffing een woning uit. Er is tot nu toe nog niemand aangehouden, meldt de politie.
2 uur geleden