Autobrug Holwert nog niet vrijgegeven, nieuwe problemen opgedoken
HOLWERT (ANP) - De autobrug in de haven van het Friese Holwert kan nog altijd niet op de normale manier worden gebruikt. Hoewel problemen waar Rijkswaterstaat op stuitte inmiddels zijn verholpen, doken er in de nacht van donderdag op vrijdag weer nieuwe problemen op, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat vrijdagochtend. Daardoor kan de brug nog steeds niet worden vrijgegeven. De kraan die als noodoplossing was neergezet om de brug te bedienen, blijft daarom nog steeds staan.
Een defect aan de brug leidde maandagavond tot problemen voor automobilisten op de veerboot van Ameland naar Holwert. Die konden niet van de boot af met hun voertuig en moesten terugkeren naar Ameland. Er bleek een storing te zijn in het technische systeem van de autobrug, waardoor de lier niet goed werkte, de kabel scheef werd opgerold en het detectiesysteem beschadigd raakte.
In de nacht van dinsdag op woensdag vonden reparatiewerkzaamheden plaats, waarna werd gehoopt dat na tests de nacht erop de brug op donderdag weer op de normale manier kon worden bediend. Maar dat bleek toch niet het geval. De veiligheidssensoren waren nog niet betrouwbaar genoeg afgesteld. Technisch personeel van Rijkswaterstaat ging daar in de nacht van donderdag op vrijdag mee verder.
Reactie Rijkswaterstaat
De woordvoerder van Rijkswaterstaat zegt dat ze een redelijk succesvolle avond en nacht hebben gehad. "Het handmatig instellen van de veiligheidssensoren is gelukt. Maar bij het doortesten bleek het stroomsignaal van het huisje naar de autobrug toe niet goed te zijn. Er zit ergens een kink in de kabel." Daarom wordt vrijdag vierhonderd meter elektriciteitsdraad vervangen, waarna in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw getest gaat worden. "Dat kan alleen als de laatste boot is aangekomen", aldus de woordvoerder.
Volgens hem lijkt het einde nu in zicht, maar een tijdsindicatie voor wanneer de brug weer op de normale wijze kan worden gebruikt, durft hij niet te geven. "Wie weet wat er nog tevoorschijn komt. We stuitten tot nu toe elke avond en nacht wel op onverwachte dingen."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Honderden mensen zijn woensdagavond op het Utrechtse Domplein bijeengekomen om de aanslag op de Berlin Pride afgelopen zaterdag te herdenken. De bijeenkomst onder de naam 'Liebe überwindet Hass' (Liefde overwint haat) is georganiseerd door Utrecht Queer Culture Festival.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vier mannen die eerder deze maand werden aangehouden voor betrokkenheid bij een groot drugslab in een woonwijk in Den Haag, blijven langer vastzitten. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Een 71-jarige man blijft dertig dagen langer zitten, van de drie andere verdachten is het voorarrest met negentig dagen verlengd.
2 uur geledenAXEL (ANP) - De ouders en andere nabestaanden van de slachtoffers van het ernstige verkeersongeval in Vogelwaarde hebben "vol afschuw" kennisgenomen van het "asociale en roekeloze rijgedrag van de verdachte en de gigantische reeks grove verkeersovertredingen die hij op zo'n jonge leeftijd heeft begaan." Dat laat Namens de Familie weten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Madonna is komend weekeinde zoals verwacht in Amsterdam. De Amerikaanse superster laat zich zaterdag zien tijdens het World Pride Music Festival in AFAS Live, kondigt ze woensdag aan via Instagram. Het is niet duidelijk of ze ook zal zingen.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Met 31,7 graden in De Bilt is woensdag de warmste 29 juli ooit. Het oude record uit 1948 is verbroken, meldt Weeronline. Toen werd een temperatuur van 31,5 graden gemeten.
5 uur geledenROERMOND (ANP) - De politie heeft de 14-jarige Nour, vermoedelijk doodgestoken door haar moeder, op 20 april gevonden op diens bed. Het meisje was met tape vastgebonden aan haar enkels en haar polsen. Ook ter hoogte van haar nek en mond was tape aangebracht. Dit zei het Openbaar Ministerie woensdag tijdens de eerste openbare zitting in de zaak tegen de moeder, de 59-jarige Fouzia R., bij de rechtbank in Roermond.
5 uur geledenVOGELWAARDE (ANP) - De 20-jarige verdachte van het dodelijke ongeval op 11 juni in het Zeeuwse Vogelwaarde beging eerder al "meerdere malen grove verkeersovertredingen". Volgens de rechtbank ging de man, die is geboren in Litouwen, "keer op keer" in de fout en bracht hij daarbij andere verkeersdeelnemers in gevaar. De verdachte heeft "kennelijk weinig zelfinzicht" in zijn rijgedrag, staat in een woensdag gepubliceerd verslag van de raadkamer van de rechtbank.
6 uur geleden