Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autobouwers en staalbedrijven houden verlies Nikkei beperkt

Autobouwers en staalbedrijven houden verlies Nikkei beperkt

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio wist woensdag het verlies beperkt te houden dankzij sterke koerswinsten onder de autofabrikanten en staalbedrijven. Beleggers deden het verder rustig aan na het stevige herstel in de afgelopen dagen. Berichten dat Japan vanwege de aanhoudende toename van het aantal coronabesmettingen in het land de noodtoestand wil invoeren in acht nieuwe prefecturen zorgden daarbij voor enige terughoudendheid. De noodtoestand zou daarmee gaan gelden in 21 van de 47 Japanse provincies.

De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot uiteindelijk een fractie lager op 27.724,80 punten. Toyota zette het herstel voort met een plus van ruim 2 procent. De autofabrikant werd vorige week flink lager gezet na aankondiging de productie te gaan verlagen vanwege het wereldwijde chiptekort. Concurrent Nissan en leverancier van auto-onderdelen Denso wonnen tot 2,6 procent. De Japanse staalbedrijven Nippon Steel en JFE Holdings behoorden ook tot de kopgroep met winsten tot 5 procent.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,2 procent lager na de sterke opmars een dag eerder. De Chinese techbedrijven lieten een gemengd beeld zien na de rally op dinsdag. Internetbedrijf Tencent klom 1,5 procent en webwinkelconcern Alibaba verloor 0,7 procent. De Kospi in Seoul klom 0,2 procent. Samsung bleef vrijwel ongewijzigd. Het Zuid-Koreaanse technologiebedrijf gaat de komende jaren omgerekend vele tientallen miljarden euro's investeren. Het concern wil een voorsprong nemen op het gebied van telecommunicatie en robotica.

De All Ordinaries in Sydney won 0,2 procent. De grote mijnbouwers Rio Tinto en Fortescue Metals klommen dik 2 procent dankzij een flinke stijging van de prijs van ijzererts. De prijs voor het gesteente stond in de afgelopen weken stevig onder druk door de belofte van China om de staalproductie en -consumptie te verlagen.

Meer uit Financieel

Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

1 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

2 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

2 uur geleden
Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

3 uur geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

4 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

5 uur geleden
Nervositeit op Europese beurzen door hoge olieprijzen houdt aan

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.

6 uur geleden