Autobouwers en staalbedrijven houden verlies Nikkei beperkt
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio wist woensdag het verlies beperkt te houden dankzij sterke koerswinsten onder de autofabrikanten en staalbedrijven. Beleggers deden het verder rustig aan na het stevige herstel in de afgelopen dagen. Berichten dat Japan vanwege de aanhoudende toename van het aantal coronabesmettingen in het land de noodtoestand wil invoeren in acht nieuwe prefecturen zorgden daarbij voor enige terughoudendheid. De noodtoestand zou daarmee gaan gelden in 21 van de 47 Japanse provincies.
De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot uiteindelijk een fractie lager op 27.724,80 punten. Toyota zette het herstel voort met een plus van ruim 2 procent. De autofabrikant werd vorige week flink lager gezet na aankondiging de productie te gaan verlagen vanwege het wereldwijde chiptekort. Concurrent Nissan en leverancier van auto-onderdelen Denso wonnen tot 2,6 procent. De Japanse staalbedrijven Nippon Steel en JFE Holdings behoorden ook tot de kopgroep met winsten tot 5 procent.
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,2 procent lager na de sterke opmars een dag eerder. De Chinese techbedrijven lieten een gemengd beeld zien na de rally op dinsdag. Internetbedrijf Tencent klom 1,5 procent en webwinkelconcern Alibaba verloor 0,7 procent. De Kospi in Seoul klom 0,2 procent. Samsung bleef vrijwel ongewijzigd. Het Zuid-Koreaanse technologiebedrijf gaat de komende jaren omgerekend vele tientallen miljarden euro's investeren. Het concern wil een voorsprong nemen op het gebied van telecommunicatie en robotica.
De All Ordinaries in Sydney won 0,2 procent. De grote mijnbouwers Rio Tinto en Fortescue Metals klommen dik 2 procent dankzij een flinke stijging van de prijs van ijzererts. De prijs voor het gesteente stond in de afgelopen weken stevig onder druk door de belofte van China om de staalproductie en -consumptie te verlagen.
Meer uit Financieel
TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - De Tel Aviv Stock Exchange (TASE) is vanaf de eerste week van 2026 open van maandag tot en met vrijdag. De Israëlische beurs was in de afgelopen decennia van zondag tot en met donderdag open, in lijn met de werkweek in het land. Met de aanpassing van de openingsdagen wil de Israëlische beurs zijn aantrekkingskracht op internationale investeerders vergroten na twee jaar oorlog in Gaza.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - In de Europese bankensector dreigen de komende jaren meer dan 200.000 banen te verdwijnen, doordat banken steeds meer gebruikmaken van kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van onderzoek door de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley. Ook gaan banken volgens het onderzoek door met het sluiten van vestigingen, omdat steeds meer online wordt gebankierd.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China heeft een tijdelijke importheffing van 55 procent aangekondigd op rundvlees uit onder meer de Verenigde Staten, Brazilië en Australië. Het tarief geldt voor vers en bevroren rundvlees, zowel met als zonder botten. De maatregel geldt vanaf 1 januari drie jaar lang op importen die een bepaalde hoeveelheid overschrijden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een klein verlies begonnen aan de laatste dag van het bewogen beursjaar 2025, dat in het teken stond van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. De handelsvolumes zullen naar verwachting laag blijven, aangezien de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel en Parijs op oudejaarsdag al om 14.00 uur sluiten.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders uit het Japanse bedrijfsleven hebben een belangrijk jaarlijks bezoek aan China geschrapt door de diplomatieke spanningen tussen Japan en China over Taiwan. Bij dat bezoek in januari stond ook een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping op de planning.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Eurostar wil woensdag weer alle treinen van en naar Londen door de Kanaaltunnel laten rijden. Wel waarschuwt het bedrijf voor treinen die op het laatste moment worden geschrapt en opnieuw voor vertragingen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Supermarkten zijn steeds vaker open op nieuwjaarsdag. Tien jaar geleden was slechts een op de tien supermarkten open op 1 januari. Nu is dat 45 procent, iets meer dan vorig jaar toen het nog 43 procent was. Dat blijkt uit gegevens die het ANP van Openingstijden.nl ontving. Die site verzamelde gegevens van bijna 3700 supermarktvestigingen.
5 uur geleden