Autobouwer Aston Martin flink in het rood door coronacrisis
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse fabrikant van luxe auto's Aston Martin Lagonda heeft in het eerste kwartaal een fors verlies geleden, met een sterk gedaalde omzet vanwege de coronacrisis. Door de uitbraak van het virus kwamen fabrieken stil te liggen en werden dealers van Aston Martin gesloten.
Het verlies voor belastingen kwam uit op 119 miljoen pond, omgerekend 135 miljoen euro. De omzet kelderde met 60 procent op jaarbasis tot 78,6 miljoen pond, met een daling van het verkoopvolume met 45 procent. In alle markten namen de verkopen van het automerk af, met name in China. In China zijn de dealers van Aston Martin inmiddels weer open.
Aston Martin gaf aan dat vanwege de onzekerheden over de coronacrisis er geen verwachtingen voor dit jaar gegeven kunnen worden. Om de crisis het hoofd te bieden is personeel tijdelijk naar huis gestuurd en heeft het hoogste management van het bedrijf een salarisverlaging gekregen.
Meer uit Financieel
DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil in 2026 een centrum voor zogeheten kritieke grondstoffen oprichten om zo minder afhankelijk te worden van de import uit bijvoorbeeld China. Dat staat in een voorgesteld plan van de Europese Commissie. Het gaat om zeldzame grondstoffen zoals kobalt en lithium, die essentieel zijn voor de productie van batterijen en accu's.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company verwacht dat de wereldwijde ijsmarkt groeit naar ongeveer 90 miljard euro in 2029. De afgesplitste ijstak van Unilever rekent op sterkere groei in opkomende markten dan in ontwikkelde markten, staat in de prospectus die het bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.
7 uur geleden