Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autobedrijven omlaag op verder positieve Europese beurzen

Autobedrijven omlaag op verder positieve Europese beurzen

AMSTERDAM (AFN) - Verschillende autobedrijven stonden vrijdag bij het slot van de handelsweek op de Europese aandelenbeurzen in de min. Beleggers reageerden teleurgesteld op verkoopcijfers van Volkswagen en veranderingen aan de top bij Stellantis.

Vrijdag meldde Volkswagen een daling van de verkopen in het derde kwartaal. Teleurstellende resultaten bij Audi en problemen op de Chinese markt waren grotendeels verantwoordelijk voor de daling. Kredietbeoordelaar Moody's heeft daarnaast de outlook van de Duitse autofabrikant verlaagd van stabiel naar negatief, aangezien het concern steeds slechter lijkt te presteren. Het aandeel Volkswagen werd 0,5 procent lager gezet

Ook Stellantis was in het nieuws. De topman van het autoconglomeraat kondigde zijn vertrek aan. Carlos Tavares legt in 2026 zijn functie neer, na het aflopen van zijn huidige termijn. Het moederbedrijf van Citroën, Fiat, Jeep en Peugeot, dat kampt met zwakke verkopen, maakte ook andere ingrepen in het topmanagement bekend. Zo vertrekken de financieel directeur en de Europese operationeel directeur ook bij het concern. Stellantis zakte 2,8 procent.

Stemming

Verder was de stemming op de Europese beurzen wel positief. Op het Damrak noteerde de AEX-index bij het slot 0,5 procent hoger op 915,96 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen, ging 0,2 procent vooruit naar 899,11 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen eindigden bij het slot op vrijdag tot 0,9 procent hoger.

Andere Europese branchegenoten uit de auto-industrie gingen al dan niet mee in de daling. BMW ging 1,1 procent omlaag en Mercedes-Benz klom juist 1,1 procent. Renault steeg 0,2 procent.

Wolters Kluwer

In de AEX was informatieleverancier Wolters Kluwer de grootste stijger, met een plus van 1,2 procent. Voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich eindigde onderaan, met een verlies van 0,8 procent. Staalconcern ArcelorMittal maakte een verlies van eerder op de dag goed en eindigde met een kleine winst van 0,3 procent, ondanks dat het door JPMorgan van de kooplijst werd gehaald.

Bij de kleinere fondsen stond TomTom bovenaan. De navigatiespecialist boekte iets minder omzet in het derde kwartaal en leed opnieuw verlies. Het verlies was wel bijna de helft minder dan een jaar eerder. Het aandeel werd 5,9 procent meer waard.

De euro was 1,0950 dollar waard, tegen 1,0927 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 75,29 dollar. De prijs van Brentolie zakte 0,6 procent tot 78,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Topman TotalEnergies waarschuwt voor grote afhankelijkheid lng VS

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet voorkomen dat het te afhankelijk wordt van de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten. Dat zei topman Patrick Pouyanné van het grote Franse olie- en gasconcern TotalEnergies. De Europese Unie wil in 2027 de import van lng uit Rusland helemaal verbieden, wat weer de prijzen van Amerikaans gas kan aanjagen.

37 minuten geleden
Chipbedrijven aan kop in groene AEX-index na cijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI stonden donderdag bij de grootste stijgers op de Amsterdamse beurs. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden voor opluchting bij beleggers. De grootste verkoper van AI-chips ter wereld presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en bleef optimistisch over de vooruitzichten voor de komende maanden.

1 uur geleden
Aziatische chipbedrijven flink hoger na resultaten Nvidia

TOKIO (ANP) - De Aziatische chipbedrijven gingen donderdag flink omhoog. Beleggers trokken zich op aan de beter dan verwachte resultaten van Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Nvidia boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen hoger uit dan voorzien.

2 uur geleden
Meta verwijdert Australische tieners in december van platforms

CANBERRA (ANP/AFP) - Australiërs jonger dan 16 jaar worden vanaf 4 december van Instagram en Facebook verwijderd. Dat heeft moederbedrijf Meta donderdag gemeld. Het Australische parlement stemde vorig jaar in met het instellen van een verbod op sociale media voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. Dat gaat op 10 december in.

2 uur geleden
Verzekeraars stellen meer fraudegevallen vast

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben vorig jaar meer fraudegevallen vastgesteld. Volgens cijfers van het Centrum Bestrijding Verzekeringscriminaliteit van het Verbond van Verzekeraars ging het om ruim 9000 gevallen. Het gaat dan om fraude bij onterechte claims en het aanvragen van verzekeringen.

2 uur geleden
Werkloosheid blijft stabiel op 4 procent in oktober

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in oktober onveranderd gebleven ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.

3 uur geleden
Toezichthouder ACM waarschuwt voor misleidende kortingen

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) waarschuwt consumenten voor misleidende kortingen. Volgens de toezichthouder vermelden veel winkels hun kortingen niet op de juiste manier. Dat kan consumenten op het verkeerde been zetten, vooral nu veel mensen aankopen doen rond Black Friday, Sinterklaas en Kerst.

3 uur geleden