Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autobedrijven omlaag op verder positieve Europese beurzen

Autobedrijven omlaag op verder positieve Europese beurzen

AMSTERDAM (AFN) - Verschillende autobedrijven stonden vrijdag bij het slot van de handelsweek op de Europese aandelenbeurzen in de min. Beleggers reageerden teleurgesteld op verkoopcijfers van Volkswagen en veranderingen aan de top bij Stellantis.

Vrijdag meldde Volkswagen een daling van de verkopen in het derde kwartaal. Teleurstellende resultaten bij Audi en problemen op de Chinese markt waren grotendeels verantwoordelijk voor de daling. Kredietbeoordelaar Moody's heeft daarnaast de outlook van de Duitse autofabrikant verlaagd van stabiel naar negatief, aangezien het concern steeds slechter lijkt te presteren. Het aandeel Volkswagen werd 0,5 procent lager gezet

Ook Stellantis was in het nieuws. De topman van het autoconglomeraat kondigde zijn vertrek aan. Carlos Tavares legt in 2026 zijn functie neer, na het aflopen van zijn huidige termijn. Het moederbedrijf van Citroën, Fiat, Jeep en Peugeot, dat kampt met zwakke verkopen, maakte ook andere ingrepen in het topmanagement bekend. Zo vertrekken de financieel directeur en de Europese operationeel directeur ook bij het concern. Stellantis zakte 2,8 procent.

Stemming

Verder was de stemming op de Europese beurzen wel positief. Op het Damrak noteerde de AEX-index bij het slot 0,5 procent hoger op 915,96 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen, ging 0,2 procent vooruit naar 899,11 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen eindigden bij het slot op vrijdag tot 0,9 procent hoger.

Andere Europese branchegenoten uit de auto-industrie gingen al dan niet mee in de daling. BMW ging 1,1 procent omlaag en Mercedes-Benz klom juist 1,1 procent. Renault steeg 0,2 procent.

Wolters Kluwer

In de AEX was informatieleverancier Wolters Kluwer de grootste stijger, met een plus van 1,2 procent. Voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich eindigde onderaan, met een verlies van 0,8 procent. Staalconcern ArcelorMittal maakte een verlies van eerder op de dag goed en eindigde met een kleine winst van 0,3 procent, ondanks dat het door JPMorgan van de kooplijst werd gehaald.

Bij de kleinere fondsen stond TomTom bovenaan. De navigatiespecialist boekte iets minder omzet in het derde kwartaal en leed opnieuw verlies. Het verlies was wel bijna de helft minder dan een jaar eerder. Het aandeel werd 5,9 procent meer waard.

De euro was 1,0950 dollar waard, tegen 1,0927 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 75,29 dollar. De prijs van Brentolie zakte 0,6 procent tot 78,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ledenparlement FNV naar Hoge Raad in verzet tegen hervorming

UTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.

1 uur geleden
Staalmaker Aperam hard omhoog op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.

2 uur geleden
Ahold Delhaize spant arbitragezaak tegen Servië aan om marges

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.

3 uur geleden
Amazon onderuit op Wall Street na forse AI-investeringen

NEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.

4 uur geleden
Philip Morris boekt recordomzet ondanks verkoopdaling sigaretten

STAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.

5 uur geleden
Reisbranche: boekingen naar VS tijdens WK voetbal lopen achter

SCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.

6 uur geleden
TikTok gaat bevindingen EC aanvechten: 'schetsen onjuist beeld'

BRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.

7 uur geleden