Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autobedrijven omlaag op verder positieve Europese beurzen

Autobedrijven omlaag op verder positieve Europese beurzen

AMSTERDAM (AFN) - Verschillende autobedrijven stonden vrijdag bij het slot van de handelsweek op de Europese aandelenbeurzen in de min. Beleggers reageerden teleurgesteld op verkoopcijfers van Volkswagen en veranderingen aan de top bij Stellantis.

Vrijdag meldde Volkswagen een daling van de verkopen in het derde kwartaal. Teleurstellende resultaten bij Audi en problemen op de Chinese markt waren grotendeels verantwoordelijk voor de daling. Kredietbeoordelaar Moody's heeft daarnaast de outlook van de Duitse autofabrikant verlaagd van stabiel naar negatief, aangezien het concern steeds slechter lijkt te presteren. Het aandeel Volkswagen werd 0,5 procent lager gezet

Ook Stellantis was in het nieuws. De topman van het autoconglomeraat kondigde zijn vertrek aan. Carlos Tavares legt in 2026 zijn functie neer, na het aflopen van zijn huidige termijn. Het moederbedrijf van Citroën, Fiat, Jeep en Peugeot, dat kampt met zwakke verkopen, maakte ook andere ingrepen in het topmanagement bekend. Zo vertrekken de financieel directeur en de Europese operationeel directeur ook bij het concern. Stellantis zakte 2,8 procent.

Stemming

Verder was de stemming op de Europese beurzen wel positief. Op het Damrak noteerde de AEX-index bij het slot 0,5 procent hoger op 915,96 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen, ging 0,2 procent vooruit naar 899,11 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen eindigden bij het slot op vrijdag tot 0,9 procent hoger.

Andere Europese branchegenoten uit de auto-industrie gingen al dan niet mee in de daling. BMW ging 1,1 procent omlaag en Mercedes-Benz klom juist 1,1 procent. Renault steeg 0,2 procent.

Wolters Kluwer

In de AEX was informatieleverancier Wolters Kluwer de grootste stijger, met een plus van 1,2 procent. Voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich eindigde onderaan, met een verlies van 0,8 procent. Staalconcern ArcelorMittal maakte een verlies van eerder op de dag goed en eindigde met een kleine winst van 0,3 procent, ondanks dat het door JPMorgan van de kooplijst werd gehaald.

Bij de kleinere fondsen stond TomTom bovenaan. De navigatiespecialist boekte iets minder omzet in het derde kwartaal en leed opnieuw verlies. Het verlies was wel bijna de helft minder dan een jaar eerder. Het aandeel werd 5,9 procent meer waard.

De euro was 1,0950 dollar waard, tegen 1,0927 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 75,29 dollar. De prijs van Brentolie zakte 0,6 procent tot 78,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Forse winsten op Wall Street om hoop op snel einde van Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.

1 uur geleden
Google doet voorstel aan EU om boete te mijden, meldt Bloomberg

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.

2 uur geleden
Ambassadeur VS: hogere autoheffing als EU deal niet bekrachtigt

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
Olieproductie van OPEC-landen gedaald tot laagste punt in 36 jaar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.

4 uur geleden
FT: Rheinmetall wil 12 miljard voor overnemen fregatorder Damen

DÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.

5 uur geleden
AEX-index in Amsterdam stijgt tot hoogste slotstand ooit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.

5 uur geleden
Britse toezichthouder onderzoekt PayPal, Visa en Mastercard

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Creditcardmaatschappijen Visa en Mastercard en betalingsbedrijf PayPal worden onderzocht in het Verenigd Koninkrijk. De Britse financiële toezichthouder FCA meldt woensdag de drie Amerikaanse bedrijven te onderzoeken vanwege vermoedelijk concurrentieverstorend gedrag rond de financiering en het gebruik van de digitale portemonnee van PayPal.

6 uur geleden