Auto rijdt in op groep carnavalsvierders in België: zes doden
STRÉPY-BRACQUEGNIES (ANP/BELGA) - In België zijn zes doden gevallen doordat een auto inreed op een groep carnavalsvierders. De aanrijding was zondagochtend in Strépy-Bracquegnies, een dorp in Wallonië. Het parket bevestigde 's avonds dat de bestuurder van de rampwagen met zijn neef op weg was naar huis na een bezoek aan een dancing.
Er wordt nog onderzocht of zij onder invloed waren van drank of drugs. Volgens mediaberichten was een eerste test positief. De twee, allebei begin 30, zijn aangehouden op verdenking van doodslag. Voor het ongeluk hadden ze nog een andere passagier thuis afgezet. De hoofdverdachte die achter het stuur van de BMW zat, heeft geen strafblad maar beging wel verscheidene verkeersovertredingen, waaronder te hard rijden.
Het stadsbestuur maakte aanvankelijk bekend dat er vier doden, twintig zwaargewonden en zeventig lichtgewonden waren. Het is nog niet duidelijk wat er precies is gebeurd en of er opzet in het spel is. Justitie hoopt dat bestudering van beelden van bewakingscamera's uitsluitsel geeft. De aangehouden personen zijn inmiddels voor de eerste keer verhoord.
Catastrofe
Burgemeester Jacques Gobert van La Louvière, waar Strépy-Bracquegnies onder valt, sprak van een "catastrofe". "Een wagen kwam met hoge snelheid aangereden en boorde zich in de menigte", aldus de burgemeester. "De bestuurder reed nog verder, maar we hebben hem kunnen onderscheppen."
Het Belgische nieuwsprogramma RTL Info meldde dat de slachtoffers bezig waren met voorbereidingen voor een carnavalsstoet die zondag aan het einde van de ochtend zou beginnen. Er zouden ongeveer 150 mensen op straat zijn geweest. Familie en vrienden van de slachtoffers zijn opgevangen in een sporthal.
De Belgische premier Alexander De Croo heeft zijn medeleven uitgesproken. "Verschrikkelijk nieuws uit Strépy-Bracquegnies. Een gemeenschap die zich klaarmaakte om te feesten in het hart geraakt. Mijn gedachten zijn bij de slachtoffers en hun families. Bijzondere dank ook aan alle hulpdiensten voor hun hulp en bijstand."
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN/NUUK (ANP/RTR/AFP) - De Deense regering is blij dat de Amerikaanse president Trump geen geweld wil gebruiken bij de gewenste inlijving van Groenland, dat deel is van het Deense koninkrijk. Het is positief dat Trump zegt dat hij niet van plan is geweld te gebruiken, aldus de Deense minister van Buitenlandse Zaken. Maar de aanspraken blijven overeind en het probleem dus ook, aldus minister Lars Løkke Rasmussen.
33 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft laten weten ook te zijn uitgenodigd voor de door de Amerikaanse president Donald Trump beoogde vredesraad. Het Vaticaan gaat de uitnodiging overwegen voordat een antwoord wordt verstuurd. Trump heeft zo'n zestig landen uitgenodigd. Er hebben twintig of misschien wel 25 landen ingestemd, aldus de Amerikaanse gezant Steve Witkoff.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is in Kyiv en niet in Davos. Dat meldt het presidentiële kantoor. President Trump suggereerde eerder in zijn toespraak op het World Economic Forum, dat momenteel plaatsvindt in die Zwitserse plaats, dat Zelensky "in het publiek zou kunnen zitten". Ook zei de Amerikaanse president dat hij de Oekraïense leider later op woensdag zou ontmoeten. Na zijn toespraak kwam hij daarop terug en noemde hij donderdag als de dag waarop hij Zelensky zou treffen.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie moet noodplannen maken om voorbereid te zijn op een eventuele terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa, zo wil het Europees Parlement. Zo moeten concrete afspraken worden gemaakt over hoe lidstaten elkaar te hulp schieten als een EU-lidstaat militair wordt bedreigd. Hiertoe moet artikel 42.7 van het Europees Verdrag worden aangescherpt. Daarnaast moet een EU-troepenmacht worden gevormd.
1 uur geledenDAVOS (ANP) - Canada kan de Verenigde Staten maar beter wat dankbaarder zijn, waarschuwt de Amerikaanse president Donald Trump. "Canada bestaat dankzij de VS", zei Trump op het World Economic Forum. Hij reageerde op een veelgeprezen toespraak van de Canadese premier Mark Carney, die middelgrote landen opriep de krachten te bundelen om grootmachten van zich af te kunnen houden.
2 uur geledenADAMUZ (ANP) - Sinds de dodelijke treinbotsing zondag in Zuid-Spanje zijn uit de wrakstukken van de treinen 43 doden geborgen. Op twee lichamen na zijn alle stoffelijke resten geïdentificeerd, aldus de autoriteiten.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bevestigd dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump woensdag zal ontmoeten in Davos. In zijn toespraak op het World Economic Forum (WEF) dat momenteel plaatsvindt in die Zwitserse plaats, zei Trump al Zelensky woensdag te ontmoeten.
2 uur geleden