Auto rijdt in op groep carnavalsvierders in België: zes doden
STRÉPY-BRACQUEGNIES (ANP/BELGA) - In België zijn zes doden gevallen doordat een auto inreed op een groep carnavalsvierders. De aanrijding was zondagochtend in Strépy-Bracquegnies, een dorp in Wallonië. Het parket bevestigde 's avonds dat de bestuurder van de rampwagen met zijn neef op weg was naar huis na een bezoek aan een dancing.
Er wordt nog onderzocht of zij onder invloed waren van drank of drugs. Volgens mediaberichten was een eerste test positief. De twee, allebei begin 30, zijn aangehouden op verdenking van doodslag. Voor het ongeluk hadden ze nog een andere passagier thuis afgezet. De hoofdverdachte die achter het stuur van de BMW zat, heeft geen strafblad maar beging wel verscheidene verkeersovertredingen, waaronder te hard rijden.
Het stadsbestuur maakte aanvankelijk bekend dat er vier doden, twintig zwaargewonden en zeventig lichtgewonden waren. Het is nog niet duidelijk wat er precies is gebeurd en of er opzet in het spel is. Justitie hoopt dat bestudering van beelden van bewakingscamera's uitsluitsel geeft. De aangehouden personen zijn inmiddels voor de eerste keer verhoord.
Catastrofe
Burgemeester Jacques Gobert van La Louvière, waar Strépy-Bracquegnies onder valt, sprak van een "catastrofe". "Een wagen kwam met hoge snelheid aangereden en boorde zich in de menigte", aldus de burgemeester. "De bestuurder reed nog verder, maar we hebben hem kunnen onderscheppen."
Het Belgische nieuwsprogramma RTL Info meldde dat de slachtoffers bezig waren met voorbereidingen voor een carnavalsstoet die zondag aan het einde van de ochtend zou beginnen. Er zouden ongeveer 150 mensen op straat zijn geweest. Familie en vrienden van de slachtoffers zijn opgevangen in een sporthal.
De Belgische premier Alexander De Croo heeft zijn medeleven uitgesproken. "Verschrikkelijk nieuws uit Strépy-Bracquegnies. Een gemeenschap die zich klaarmaakte om te feesten in het hart geraakt. Mijn gedachten zijn bij de slachtoffers en hun families. Bijzondere dank ook aan alle hulpdiensten voor hun hulp en bijstand."
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse marine heeft de olietanker Deyna na bijna vier weken laten gaan. Het vaartuig behoort volgens Frankrijk tot de Russische schaduwvloot. Maar nu de eigenaar een boete heeft betaald, kan het schip doorvaren.
1 minuut geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse politie heeft arrestatiebevelen voor 83 personen uitgevaardigd, omdat zij zich op sociale media op de verkeerde manier zouden hebben uitgelaten over twee dodelijke schietpartijen in het land. Het geweld vond dinsdag en woensdag plaats op scholen.
9 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese regering is niet op de hoogte van een gepland contact tussen Israëlische en Libanese leiders, zegt een functionaris tegen persbureau AFP en nieuwszender Al Jazeera. De Amerikaanse president Donald Trump schreef op Truth Social dat zo'n gesprek deze donderdag nog plaats zou vinden, maar Libanon zegt daar niet over te zijn geïnformeerd.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens veertien mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.
4 uur geleden