Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Auto rijdt in op groep carnavalsvierders in België: vier doden

Auto rijdt in op groep carnavalsvierders in België: vier doden

STRÉPY-BRACQUEGNIES (ANP/BELGA) - In België zijn vier doden gevallen nadat een auto inreed op een groep carnavalsvierders, zo meldt de burgemeester. De aanrijding was in de nacht van zaterdag op zondag in Strépy-Bracquegnies, een dorp in Wallonië.

Verder raakten twaalf mensen zwaargewond en twintig lichtgewond. Het is niet direct duidelijk wat er precies is gebeurd en of er opzet in het spel is. De bestuurder van de auto is opgepakt. Het gemeentelijke rampenplan is afgekondigd.

Burgemeester Jacques Gobert van La Louvière, waar Strépy-Bracquegnies onder valt, spreekt van een "catastrofe". "Een wagen kwam in hoge snelheid aangereden en boorde zich in de menigte", aldus de burgemeester. "De bestuurder reed nog verder, maar we hebben hem kunnen onderscheppen."

Het Belgische nieuwsprogramma RTL Info meldt dat de slachtoffers bezig waren met voorbereidingen voor een carnavalsstoet die zondag aan het einde van de ochtend zou beginnen. Er zouden ongeveer 150 mensen op straat zijn geweest.

Familie en vrienden van de slachtoffers worden opgevangen in een sporthal.

Meer uit Buitenland

Klimaatactivisten bekladden graf van Charles Darwin

LONDEN (ANP/RTR) - Klimaatactivisten van Just Stop Oil hebben het graf van de Britse natuuronderzoeker Charles Darwin in Westminster Abbey beklad. De actievoerders gebruikten oranje krijtspray om "1,5 is dood" op de marmeren grafsteen te schrijven.

20 minuten geleden
Extra humanitaire hulp EU voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft 148 miljoen euro aan humanitaire hulp beschikbaar gesteld aan Oekraïne en Moldavië. Het grootste deel daarvan, 140 miljoen euro, is noodhulp waaronder voedsel, onderdak, schoon water en gezondheidszorg. De overige 8 miljoen euro is bedoeld voor Moldavië, waar veel Oekraïense vluchtelingen worden opgevangen.

22 minuten geleden
Staking hindert vliegverkeer België en legt treinverkeer stil

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het vlieg-, trein- en ander verkeer in België is flink ontregeld door vakbondsacties. Brussels Airport heeft vier op de tien vluchten geschrapt en luchthaven Charleroi ligt vanaf het middaguur helemaal plat. Onder meer bagageafhandelaars, beveiligers, conducteurs en leraren staken maandag uit woede over mogelijke bezuinigingen op de pensioenen van overheidspersoneel.

1 uur geleden
Geen politieke speeches bij herdenking Auschwitz

WARSCHAU (ANP) - Bij de herdenking van tachtig jaar bevrijding van Auschwitz mogen politici geen toespraken geven. Alleen overlevenden van de Holocaust komen aan het woord, bericht de krant The Guardian.

2 uur geleden
Brussel-Charleroi schrapt alle vluchten door stakingen

CHARLEROI (ANP) - Het vliegveld van Brussel-Charleroi annuleert vanaf het middaguur alle vertrekkende vluchten voor de rest van de dag. Er zijn te weinig beveiligers door protestacties van vakbonden.

2 uur geleden
Ingewijde meldt doorbraak in onderhandelingen over oorlog Gaza

DOHA (ANP/RTR) - Een ingewijde zegt tegen persbureau Reuters dat er een doorbraak is bereikt in de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog in de Gazastrook. Er is een "definitieve" conceptovereenkomst over een wapenstilstand en de vrijlating van gijzelaars naar Israël en Hamas gestuurd, aldus de functionaris.

3 uur geleden
Particuliere brandweer in trek in brandend Los Angeles

LOS ANGELES (ANP) - Sommige vastgoedbezitters in Los Angeles doen een beroep op particuliere brandweerkorpsen om hun bezittingen te beschermen, bericht de krant The New York Times. Ze willen in de brandende stad niet afhankelijk zijn van overheidsdiensten.

4 uur geleden