Auto met Van der Gijp erin na tv-uitzending bewerkt met hamers
DORDRECHT (ANP) - Oud-voetballer en tv-persoonlijkheid René van der Gijp heeft begin deze week naar eigen zeggen veel geluk gehad. De 59-jarige Dordtenaar kreeg de schrik van zijn leven toen hij bij zijn woning werd opgewacht door drie mannen, die met zware hamers op zijn auto insloegen. De voormalige international, die maandagavond terugkeerde van zijn vaste optreden in de voetbaltalkshow Veronica Inside, kon ongedeerd in zijn voertuig wegkomen, maar heeft geen "flauw idee" waarom en waarvan hij het slachtoffer is geworden.
"Ik stond met mijn auto voor het hek om het te openen en opeens sprongen er drie gasten uit het niets voor mijn auto", legde Van der Gijp redelijk nuchter uit in het programma Radio Veronica - Veronica Inside. "Ze begonnen als idioten met hamers op mijn auto in te slaan. Ik schrok me de tering, maar ik kon wegkomen door achteruit weg te rijden."
Zijn autoruiten gingen niet kapot. "Ik heb van die ramen in mijn auto die je niet stuk krijgt. Die heeft de eerste eigenaar van de auto er ooit in laten zetten, dat wist ik zelf ook niet. Ik weet wel dat als je één klap van zo'n hamer op je hoofd krijgt, dan ben je dood."
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.
4 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.
5 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.
6 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.
10 uur geledenCALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.
11 uur geleden