Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Auto- en motorbranche herstelt nog niet van coronacrisis

Auto- en motorbranche herstelt nog niet van coronacrisis

DEN HAAG (ANP) - De auto- en motorbranche is in het eerste kwartaal van 2021 nog niet hersteld van de coronacrisis. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Showrooms moesten in december de deuren sluiten vanwege lockdownmaatregelen. Begin maart mochten ze gedeeltelijk weer open.

De omzet van verkopers daalde op jaarbasis met bijna 1 procent. Vergeleken met het eerste kwartaal van 2019 was de daling bijna 3 procent. Importeurs zagen hun omzet het hardst dalen met 7,6 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Zij werden in 2020 ook al als eerste getroffen door de sluiting van fabrieken in binnen- en buitenland.

Na vier kwartalen van daling steeg de omzet van de handel in onderdelen. Die groeide vergeleken met vorig jaar met ruim 6 procent. Ook de handel in en reparatie van motoren steeg, met bijna 9 procent.

Het aantal openstaande vacatures in de sector is toegenomen. In het derde kwartaal waren er 3100 vacatures nog niet vervuld. Dat was een kwartaal eerder nog 2600. Verder bleek dat het vertrouwen van ondernemers in de auto- en motorbranche toeneemt. Toch zijn ondernemers in de sector nog steeds pessimistischer dan in andere bedrijfstakken.

Meer uit Financieel

Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

4 uur geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

8 uur geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

10 uur geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

11 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

22 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

23 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

1 dag geleden