Auto- en motorbranche herstelt nog niet van coronacrisis
DEN HAAG (ANP) - De auto- en motorbranche is in het eerste kwartaal van 2021 nog niet hersteld van de coronacrisis. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Showrooms moesten in december de deuren sluiten vanwege lockdownmaatregelen. Begin maart mochten ze gedeeltelijk weer open.
De omzet van verkopers daalde op jaarbasis met bijna 1 procent. Vergeleken met het eerste kwartaal van 2019 was de daling bijna 3 procent. Importeurs zagen hun omzet het hardst dalen met 7,6 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Zij werden in 2020 ook al als eerste getroffen door de sluiting van fabrieken in binnen- en buitenland.
Na vier kwartalen van daling steeg de omzet van de handel in onderdelen. Die groeide vergeleken met vorig jaar met ruim 6 procent. Ook de handel in en reparatie van motoren steeg, met bijna 9 procent.
Het aantal openstaande vacatures in de sector is toegenomen. In het derde kwartaal waren er 3100 vacatures nog niet vervuld. Dat was een kwartaal eerder nog 2600. Verder bleek dat het vertrouwen van ondernemers in de auto- en motorbranche toeneemt. Toch zijn ondernemers in de sector nog steeds pessimistischer dan in andere bedrijfstakken.
Meer uit Financieel
EDE (ANP) - Nederlanders gaven vorig jaar in totaal 23 miljard euro uit aan eten en drinken buiten de deur. Dat is 3,9 procent meer dan een jaar eerder, blijkt uit jaarcijfers van kennisplatform FoodService Instituut Nederland (FSIN). Voor 2026 verwacht FSIN een verdere groei van 3,2 procent.
18 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
7 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
9 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
9 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
10 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
11 uur geleden