Auto burgemeester Leeuwarden uitgebrand, mogelijk aangestoken
LEEUWARDEN (ANP) - Dinsdagochtend vroeg is de auto van de burgemeester van Leeuwarden, Sybrand van Haersma Buma, uitgebrand. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving hierover door lokale media. De politie vermoedt dat iemand het voertuig in brand heeft gestoken.
Het incident gebeurde in het westen van de Friese stad. De auto stond op de oprit voor het huis. De auto zou rond 05.30 uur in brand zijn gevlogen.
De politie doet onderzoek.
Burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden spreekt op X van "een bizar bericht". "Als dit met opzet is gebeurd is grote verontwaardiging en afkeuring op zijn plaats", aldus Fröhlich. "Veel sterkte voor burgemeester @sybrandbuma en zijn familie. Dit gaat je niet in de koude kleren zitten", voegt hij toe.
De Groot
Vorig jaar werd de auto van D66-Kamerlid Tjeerd de Groot in brand gestoken. Dat gebeurde in Nagele (Flevoland) toen het voertuig geparkeerd stond. Als landbouwwoordvoerder van zijn partij kreeg De Groot bedreigingen van radicale boerenclubs. Wie verantwoordelijk was voor de brandstichting is niet duidelijk geworden.
Begin deze maand werd een 43-jarige Rotterdammer aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in de Maasstad, onder meer bij het huis van de Rotterdamse DENK-wethouder Faouzi Achbar. Hij en zijn gezin waren op dat moment niet thuis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet snel duidelijkheid geven over de regels voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat zegt de Autoriteit Persoonsgegevens, de privacytoezichthouder van de overheid. Die waarschuwt ook dat momenteel niets kan worden gedaan tegen onveilige en discriminerende algoritmes. De waakhond wil daarom dat het toezicht wordt verbeterd.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 20-jarige Amsterdammer is door de politie opgepakt wegens het ronselen van jongeren die op bestelling aanslagen in Duitsland hebben gepleegd. Dat meldt de Duitse politie. Het gaat om explosies bij woningen en een café in juli en augustus 2025 in de steden Frankfurt en Taunusstein.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 52-jarige Minh Nghia V., die in 2024 is veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor de dodelijke schietpartij bij een winkelcentrum in Zwijndrecht, heeft een kort geding aangespannen tegen de Nederlandse staat over zijn detentieomstandigheden.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een gespecialiseerd cyberteam van de Amsterdamse politie heeft in samenwerking met internationale opsporingsdiensten een grote verhandelsite offline gehaald. Dat meldt de politie. Op het forum, genaamd LeakBase, werd gehandeld in gestolen data.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 24-jarige man uit Den Haag is woensdag door de politierechter in Den Haag veroordeeld tot een celstraf van vier maanden voor het slaan van een agent. Ze werd tijdens een demonstratie door de verdachte op het achterhoofd geslagen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemiddelde aandeel vrouwelijke bestuurders bij overheden en andere publieke organisaties is gestegen van 41 procent in 2024 naar 43 procent in 2025, aldus een onderzoek in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Het gaat dan niet alleen om functies in de top van gemeenten, provincies en waterschappen, maar ook bijvoorbeeld bij scholen, ministeries en woningcorporaties.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in het land is de bezorging van stempassen voor de gemeenteraadsverkiezingen niet goed gegaan. Zo kregen sommige mensen in Doetinchem een dubbele stempas, terwijl een deel van Spijkenisse juist geen stempassen ontving. In Veenendaal zaten de stempassen in een verkeerde envelop.
9 uur geleden