Auto burgemeester Leeuwarden uitgebrand, mogelijk aangestoken
LEEUWARDEN (ANP) - Dinsdagochtend vroeg is de auto van de burgemeester van Leeuwarden, Sybrand van Haersma Buma, uitgebrand. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving hierover door lokale media. De politie vermoedt dat iemand het voertuig in brand heeft gestoken.
Het incident gebeurde in het westen van de Friese stad. De auto stond op de oprit voor het huis. De auto zou rond 05.30 uur in brand zijn gevlogen.
De politie doet onderzoek.
Burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden spreekt op X van "een bizar bericht". "Als dit met opzet is gebeurd is grote verontwaardiging en afkeuring op zijn plaats", aldus Fröhlich. "Veel sterkte voor burgemeester @sybrandbuma en zijn familie. Dit gaat je niet in de koude kleren zitten", voegt hij toe.
De Groot
Vorig jaar werd de auto van D66-Kamerlid Tjeerd de Groot in brand gestoken. Dat gebeurde in Nagele (Flevoland) toen het voertuig geparkeerd stond. Als landbouwwoordvoerder van zijn partij kreeg De Groot bedreigingen van radicale boerenclubs. Wie verantwoordelijk was voor de brandstichting is niet duidelijk geworden.
Begin deze maand werd een 43-jarige Rotterdammer aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in de Maasstad, onder meer bij het huis van de Rotterdamse DENK-wethouder Faouzi Achbar. Hij en zijn gezin waren op dat moment niet thuis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De dossiers van ruim 69.000 mensen die zich hadden gemeld voor compensatie om de toeslagenaffaire zijn beoordeeld. Meer dan 43.000 mensen zijn uiteindelijk na deze integrale beoordeling (IB) erkend als gedupeerde, meldt demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer.
4 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zes dagen nadat in Het Parool een artikel is verschenen over de misdragingen van student Marlon U., heeft de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam maatregelen aangekondigd. Rector Jeroen Geurts meldde onder meer dat er gesprekken lopen met studentenvertegenwoordigers en studentenverenigingen op de campus en dat die gesprekken de komende weken en maanden worden voortgezet.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Drie Turkse moskeeën hebben brieven ontvangen die oproepen tot het stoppen van de 'islamisering', met daarbij een opsomming van aanslagen, zoals die op 11 september 2001 op het World Trade Center in New York. De briefschrijver noemt de islamitische vastenmaand ramadan, die volgende week begint, als aanleiding. De Islamitische Stichting Nederland (ISN) deelt de brief.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook Nederland betaalt mee om een nieuw pakket Amerikaanse wapens voor Oekraïne te betalen. Naast bijdragen van het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Noorwegen steekt ook Nederland er zo'n 90 miljoen euro in. De Nederlandse bijdrage is echter geen nieuw geld, maar al eerder opzijgelegd voor het zogeheten PURL-programma om Amerikaanse wapens te kopen waar Oekraïne nog niet zonder kan.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gebrekkige algoritme dat de reclassering gebruikte bij het inschatten van de recidivekans van verdachten of veroordeelden, schaadt het vertrouwen in het strafrechtelijke systeem. Dat zegt Slachtofferhulp Nederland. Volgens een woordvoerster is dat vertrouwen juist cruciaal voor het herstel van slachtoffers.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in de jeugdzorg leggen maandag 2 maart in heel Nederland 24 uur het werk neer. Dat melden vakbonden FNV, CNV en FBZ. De werknemers verzamelen zich in Utrecht uit protest tegen de vastgelopen cao-onderhandelingen.
8 uur geleden