Auto burgemeester Leeuwarden uitgebrand, mogelijk aangestoken
LEEUWARDEN (ANP) - Dinsdagochtend vroeg is de auto van de burgemeester van Leeuwarden, Sybrand van Haersma Buma, uitgebrand. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving hierover door lokale media. De politie vermoedt dat iemand het voertuig in brand heeft gestoken.
Het incident gebeurde in het westen van de Friese stad. De auto stond op de oprit voor het huis. De auto zou rond 05.30 uur in brand zijn gevlogen.
De politie doet onderzoek.
Burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden spreekt op X van "een bizar bericht". "Als dit met opzet is gebeurd is grote verontwaardiging en afkeuring op zijn plaats", aldus Fröhlich. "Veel sterkte voor burgemeester @sybrandbuma en zijn familie. Dit gaat je niet in de koude kleren zitten", voegt hij toe.
De Groot
Vorig jaar werd de auto van D66-Kamerlid Tjeerd de Groot in brand gestoken. Dat gebeurde in Nagele (Flevoland) toen het voertuig geparkeerd stond. Als landbouwwoordvoerder van zijn partij kreeg De Groot bedreigingen van radicale boerenclubs. Wie verantwoordelijk was voor de brandstichting is niet duidelijk geworden.
Begin deze maand werd een 43-jarige Rotterdammer aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in de Maasstad, onder meer bij het huis van de Rotterdamse DENK-wethouder Faouzi Achbar. Hij en zijn gezin waren op dat moment niet thuis.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het midden, oosten en zuidoosten van het land kan het dinsdagavond, -nacht en woensdagochtend plaatselijk glad zijn, waarschuwt het KNMI. De gladheid ontstaat door bevriezing van natte weggedeelten of door lichte regen op een bevroren ondergrond, mogelijk zeer lokaal.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie wil bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart meedoen in minimaal honderd gemeenten. Op haar website meldt de partij dat de deelname in dit aantal gemeenten vaststaat en dat nog wordt onderzocht of het op meer plekken kan.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarwisseling zal de luchtkwaliteit korte tijd slecht of mogelijk zeer slecht zijn, verwacht het RIVM. Dit geldt vooral voor plaatsen waar vuurwerk wordt afgestoken. Het gaat slechts matig waaien, waardoor er plaatselijk hoge concentraties fijnstof zijn.
10 uur geledenWEESP (ANP) - De vuurwerkvondst in een huis in Weesp maandagavond betrof een lading van ruim 1100 kilo, meldt de politie. Er moesten moesten enkele tientallen woningen aan de Papelaan worden ontruimd nadat het zware vuurwerk werd gevonden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Unie van Waterschappen roept Nederlanders op het frituurvet dat in aanloop naar oud en nieuw wordt gebruikt om oliebollen te bakken niet door de gootsteen of het toilet te spoelen. Het vet stolt in het riool en zorgt geregeld voor verstoppingen, waarschuwt de koepelorganisatie. Dat en het zuiveren van het frituurvet uit het water kost de waterschappen jaarlijks miljoenen euro's.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De opsporingsdiensten hebben meer verboden vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar, blijkt uit de dinsdag bijgewerkte Vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie. In de afgelopen week is 7433 kilo in beslag genomen. Daarmee staat de teller dit jaar op ruim 112.223 kilo, terwijl het jaar nog niet voorbij is.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - TivoliVredenburg heeft in 2025 voor het eerst meer dan 1,5 miljoen bezoekers ontvangen, meldt het poppodium dinsdag. Bij de Utrechtse concertzaal vonden dit recordjaar ruim 2300 concerten en evenementen plaats en stonden zo'n 15.000 artiesten, musici en sprekers op de podia. TivoliVredenburg werd ooit ontworpen voor 600.000 gasten.
11 uur geleden