Auto burgemeester Leeuwarden uitgebrand, mogelijk aangestoken
LEEUWARDEN (ANP) - Dinsdagochtend vroeg is de auto van de burgemeester van Leeuwarden, Sybrand van Haersma Buma, uitgebrand. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving hierover door lokale media. De politie vermoedt dat iemand het voertuig in brand heeft gestoken.
Het incident gebeurde in het westen van de Friese stad. De auto stond op de oprit voor het huis. De auto zou rond 05.30 uur in brand zijn gevlogen.
De politie doet onderzoek.
Burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden spreekt op X van "een bizar bericht". "Als dit met opzet is gebeurd is grote verontwaardiging en afkeuring op zijn plaats", aldus Fröhlich. "Veel sterkte voor burgemeester @sybrandbuma en zijn familie. Dit gaat je niet in de koude kleren zitten", voegt hij toe.
De Groot
Vorig jaar werd de auto van D66-Kamerlid Tjeerd de Groot in brand gestoken. Dat gebeurde in Nagele (Flevoland) toen het voertuig geparkeerd stond. Als landbouwwoordvoerder van zijn partij kreeg De Groot bedreigingen van radicale boerenclubs. Wie verantwoordelijk was voor de brandstichting is niet duidelijk geworden.
Begin deze maand werd een 43-jarige Rotterdammer aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in de Maasstad, onder meer bij het huis van de Rotterdamse DENK-wethouder Faouzi Achbar. Hij en zijn gezin waren op dat moment niet thuis.
Meer uit Binnenland
PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.
9 uur geledenASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
18 uur geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
23 uur geleden