Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Auto bij Charleroi gevonden van ouders die baby ontvoerden

Auto bij Charleroi gevonden van ouders die baby ontvoerden

BRUSSEL (ANP) - In de buurt van de Belgische stad Charleroi is de auto gevonden van de ouders die eerder uit een Franse kraamkliniek hun premature baby hadden meegenomen en daarna wegreden. De ouders en de baby zijn nog spoorloos.

In België werden langs snelwegen digitale opsporingsberichten vertoond. Daarop stond ook het nummer van de Franse nummerplaat van de ouders.

De baby is op 6 oktober te vroeg geboren en heeft nog altijd speciale zorg nodig. De Franse en Belgische autoriteiten nemen de zaak daarom hoog op en spreken van een ontvoering. Volgens sommige media zouden de ouders al eerder met de politie in aanraking zijn gekomen.

Verstopt

Op bewakingsbeelden van de kraamkliniek is te zien hoe maandag de ouders van 23 en 25 jaar oud de kraamkliniek verlieten met een tas. De baby zat daarin misschien verstopt. Vervolgens zou het paar vertrokken zijn met nog drie andere personen in hun auto.

In Frankrijk zijn intussen vijf mensen met een leeftijd tussen de 16 en 29 jaar gearresteerd in verband met de ontvoering van de baby. "Goede vrienden van de ouders", schrijft de krant Le Monde.

Meer uit Buitenland

Warschau erkent voor het eerst huwelijk partners zelfde geslacht

WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.

2 uur geleden
Von der Leyen: Rusland tart diplomatie met aanvallen

BRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."

4 uur geleden
Paus uit kritiek op Europese herbewapening

ROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.

4 uur geleden
Deense koningin Margrethe in ziekenhuis met pijn op borst

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.

5 uur geleden
Britse minister stapt op: vertrouwen in Starmer verloren

LONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.

5 uur geleden
Abbas belooft op partijcongres nieuwe verkiezingen

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.

5 uur geleden
Trump en Xi spreken bij staatsbanket van hoop op goede contacten

BEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.

7 uur geleden