Auto bij Charleroi gevonden van ouders die baby ontvoerden
BRUSSEL (ANP) - In de buurt van de Belgische stad Charleroi is de auto gevonden van de ouders die eerder uit een Franse kraamkliniek hun premature baby hadden meegenomen en daarna wegreden. De ouders en de baby zijn nog spoorloos.
In België werden langs snelwegen digitale opsporingsberichten vertoond. Daarop stond ook het nummer van de Franse nummerplaat van de ouders.
De baby is op 6 oktober te vroeg geboren en heeft nog altijd speciale zorg nodig. De Franse en Belgische autoriteiten nemen de zaak daarom hoog op en spreken van een ontvoering. Volgens sommige media zouden de ouders al eerder met de politie in aanraking zijn gekomen.
Verstopt
Op bewakingsbeelden van de kraamkliniek is te zien hoe maandag de ouders van 23 en 25 jaar oud de kraamkliniek verlieten met een tas. De baby zat daarin misschien verstopt. Vervolgens zou het paar vertrokken zijn met nog drie andere personen in hun auto.
In Frankrijk zijn intussen vijf mensen met een leeftijd tussen de 16 en 29 jaar gearresteerd in verband met de ontvoering van de baby. "Goede vrienden van de ouders", schrijft de krant Le Monde.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.
1 uur geledenPETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".
2 uur geledenCOTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.
6 uur geledenKALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.
8 uur geleden