Auto bij Charleroi gevonden van ouders die baby ontvoerden
BRUSSEL (ANP) - In de buurt van de Belgische stad Charleroi is de auto gevonden van de ouders die eerder uit een Franse kraamkliniek hun premature baby hadden meegenomen en daarna wegreden. De ouders en de baby zijn nog spoorloos.
In België werden langs snelwegen digitale opsporingsberichten vertoond. Daarop stond ook het nummer van de Franse nummerplaat van de ouders.
De baby is op 6 oktober te vroeg geboren en heeft nog altijd speciale zorg nodig. De Franse en Belgische autoriteiten nemen de zaak daarom hoog op en spreken van een ontvoering. Volgens sommige media zouden de ouders al eerder met de politie in aanraking zijn gekomen.
Verstopt
Op bewakingsbeelden van de kraamkliniek is te zien hoe maandag de ouders van 23 en 25 jaar oud de kraamkliniek verlieten met een tas. De baby zat daarin misschien verstopt. Vervolgens zou het paar vertrokken zijn met nog drie andere personen in hun auto.
In Frankrijk zijn intussen vijf mensen met een leeftijd tussen de 16 en 29 jaar gearresteerd in verband met de ontvoering van de baby. "Goede vrienden van de ouders", schrijft de krant Le Monde.
Meer uit Buitenland
KURESSAARE (ANP) - Er kan geen sprake zijn van terugkeer naar de oude situatie met Rusland, vindt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Zelfs niet nadat Moskou een einde heeft gemaakt aan de oorlog in Oekraïne", zei ze na afloop van een ministeriële bijeenkomst van Noord-Europese en Baltische staten in Estland.
6 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".
1 uur geledenKURESSAARE (ANP) - Bondgenoten van Oekraïne halen hun gelijk nu Rusland zijn jaarlijkse militaire parade uit angst voor Oekraïne moet afschalen. Dat bewijst dat Rusland helemaal niet aan het winnen is, zeggen EU-buitenlandchef Kaja Kallas en de Letse buitenlandminister.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De verdachte van de steekpartij in het Londense Golders Green was bekend bij een antiterrorismeprogramma in het land. Het door de overheid geleide programma heeft als doel te voorkomen dat mensen terroristen worden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei zegt dat de Verenigde Staten verslagen zijn, en dat de Perzische Golf een nieuwe fase ingaat onder Iraanse leiding. Khamenei deed de uitspraken in een boodschap die werd voorgelezen op de Iraanse staatstelevisie.
2 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen denkt erover zich aan te sluiten bij de eigen 'Hormuz-coalitie' waar de Verenigde Staten aan werken. Het kleine NAVO-land neemt ook deel aan de oorspronkelijke Hormuz-coalitie die onder Brits-Franse leiding wil helpen bij het weer op gang brengen van de scheepvaart door de geblokkeerde Straat van Hormuz.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt militairen in Mali om daar de junta te ondersteunen in haar strijd tegen separatisten. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov zal Rusland "blijven strijden, waaronder in Mali, tegen extremisme, terrorisme en andere kwalijke fenomenen".
2 uur geleden