Auteur Adriaan van Dis wint NS Publieksprijs 2024
HILVERSUM (ANP) - Adriaan van Dis heeft de NS Publieksprijs 2024 gewonnen met zijn roman Naar zachtheid en een warm omhelzen. De auteur behaalde 21 procent van de bijna 100.000 stemmen, maakte boekenkoepel CPNB donderdagavond bekend in EenVandaag.
"Blij ben ik. Zeer blij, dat zoveel lezers hun stem uitbrachten voor een roman die gaat over een vrouw wier stem destijds niet werd gehoord", reageert Van Dis. Het autobiografische Naar zachtheid en een warm omhelzen gaat over een kleine jongen in een omgeving vol oorlogstrauma's. De jongen wordt opgevangen in het huis van zijn grootouders, maar surrogaatoma Ommie verzet zich steeds meer tegen haar dienende rol.
Van Dist wint een geldbedrag van 7500 euro, een sculptuur van Jeroen Henneman en een NS-mediacampagne op treinschermen.
1995
De schrijver won de publieksprijs in 1995 al eens voor zijn boek Indische duinen. Hij werd daarnaast tweemaal genomineerd, in 2007 voor De wandelaar en in 2015 voor Ik kom terug.
In totaal waren dit jaar zes boeken genomineerd: naast het boek van Van Dis ook Alkibiades van Ilja Leonard Pfeijffer, Hoe overleef ik alles wat ik niemand vertel van Francine Oomen, Ik kom hier nog op terug van Rob van Essen, Luister van Sacha Bronwasser en Nirwana van Tommy Wieringa.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De herkomst van biomassa die in Nederlandse energiecentrales wordt verbrand, wordt inzet van een rechtszaak tegen de Nederlandse Staat. Comité Schone Lucht (CSL) kondigt aan via de rechter strenger toezicht te gaan eisen. De milieuorganisatie wil met de zaak bereiken dat de staat "niet langer biomassa als duurzaam behandelt of subsidieert wanneer de herkomst en duurzaamheid van het gebruikte hout onvoldoende onafhankelijk zijn vastgesteld".
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden na een aanrijding op de Plataanstraat in Haarlem. Daar werd zondagavond rond 18.45 uur een kind aangereden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vier mensen die getroffen zijn door het busongeluk in Zwitserland zijn zondag teruggekeerd naar Nederland, meldt Eurocross. "Dit zijn er minder dan in eerste instantie verwacht", aldus de alarmcentrale. "Vele omstandigheden kunnen ervoor zorgen dat een repatriëring uiteindelijk vertraagd kan worden. Dit kan zijn om bijvoorbeeld praktische of medische redenen."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Actrice Keja Klaasje Kwestro heeft zondagavond de Theo d'Or gewonnen voor meest indrukwekkende acteerprestatie voor haar rol in de theatershow F*CK LOLITA. Ook theateractrice Samantha Cherish Wielkens en Jacobien Elffers & De Superdrum kregen een Theo d'Or, melden het Nederlands Theater Festival en de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties (VSCD).
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft afgelopen vrijdag een 45-jarige vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden. Ze heeft mogelijk iets te maken met het bestellen van een huurmoord op het darkweb. Ze zit daarom vast op verdenking van betrokkenheid bij de zaak en wordt maandag voorgeleid, meldt de politie zondag.
10 uur geledenHAARLEM (ANP) - De politie is op zoek naar de bestuurder die zondagavond in Haarlem betrokken was bij een ernstige aanrijding. De bestuurder heeft daarbij een kind aangereden en is vervolgens doorgereden. Het kind is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft 38 mensen aangehouden die zondag deelnamen aan een betoging van actiegroep Extinction Rebellion (XR). Daarbij blokkeerde een deel van de demonstranten opnieuw de A12 in Den Haag.
12 uur geleden