Auteur Adriaan van Dis wint NS Publieksprijs 2024
HILVERSUM (ANP) - Adriaan van Dis heeft de NS Publieksprijs 2024 gewonnen met zijn roman Naar zachtheid en een warm omhelzen. De auteur behaalde 21 procent van de bijna 100.000 stemmen, maakte boekenkoepel CPNB donderdagavond bekend in EenVandaag.
"Blij ben ik. Zeer blij, dat zoveel lezers hun stem uitbrachten voor een roman die gaat over een vrouw wier stem destijds niet werd gehoord", reageert Van Dis. Het autobiografische Naar zachtheid en een warm omhelzen gaat over een kleine jongen in een omgeving vol oorlogstrauma's. De jongen wordt opgevangen in het huis van zijn grootouders, maar surrogaatoma Ommie verzet zich steeds meer tegen haar dienende rol.
Van Dist wint een geldbedrag van 7500 euro, een sculptuur van Jeroen Henneman en een NS-mediacampagne op treinschermen.
1995
De schrijver won de publieksprijs in 1995 al eens voor zijn boek Indische duinen. Hij werd daarnaast tweemaal genomineerd, in 2007 voor De wandelaar en in 2015 voor Ik kom terug.
In totaal waren dit jaar zes boeken genomineerd: naast het boek van Van Dis ook Alkibiades van Ilja Leonard Pfeijffer, Hoe overleef ik alles wat ik niemand vertel van Francine Oomen, Ik kom hier nog op terug van Rob van Essen, Luister van Sacha Bronwasser en Nirwana van Tommy Wieringa.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Kippen vangen door ze aan twee poten op te tillen mag niet, oordeelt het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb). De staatssecretaris maakte een uitzondering die dat gedoogde, maar volgens het CBb mag dat niet volgens de Europese regels.
39 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De eerste deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse druppelen dinsdagochtend binnen. Rond 09.30 uur kwamen de eersten aan op de Wedren in de Gelderse stad. De 108e editie van het wandelevenement ging om 04.00 uur van start. De vroege finishers kunnen overigens pas vanaf 12.00 uur registreren dat ze zijn binnengekomen; dan gaan de loketten open waar ze hun controlekaart voor de volgende dag kunnen afhalen.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tussen Schiedam en Den Haag Hollands Spoor rijden van dinsdag 28 juli tot en met vrijdag 31 juli geen treinen. ProRail werkt dan aan het spoor. De NS zet bussen in en waarschuwt voor langere reistijden.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Dinsdagochtend vroeg zijn de eerste wandelaars vertrokken voor de 108e editie van de Nijmeegse Vierdaagse. Om 04.00 uur begonnen de lopers van de 50 kilometer, iets later in de ochtend volgen de lopers van de 40 en 30 kilometer.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een groep studenten uit Eindhoven heeft een ambulance ontwikkeld die op zonne-energie rijdt. Volgens de bouwers kan dit mensen helpen in afgelegen gebieden. Ze kunnen daar moeilijk medische zorg krijgen, doordat de wegen slecht zijn en er weinig brandstof beschikbaar is. In augustus wordt de wagen getest in Kenia, samen met hulporganisatie Amref.
9 uur geledenTER APEL (ANP) - Aan de Ter Apelervenen in Ter Apel is maandagavond laat een persoon gewond geraakt bij een steekincident. De politie kreeg rond 23.10 uur melding van de steekpartij en heeft een verdachte aangehouden. Het slachtoffer is naar een ziekenhuis gebracht.
9 uur geledenMAARSSEN/DIRKSLAND (ANP) - De burgemeesters van het Zuid-Hollandse Goeree-Overflakkee en van Stichtse Vecht in Utrecht hebben hun medeleven geuit na de fatale ongevallen die zondagavond en -nacht in beide gemeenten plaatsvonden. Bij zowel het ongeval in Dirksland als in Maarssen kwamen twee mensen om het leven.
13 uur geleden