Auteur Adriaan van Dis wint NS Publieksprijs 2024
HILVERSUM (ANP) - Adriaan van Dis heeft de NS Publieksprijs 2024 gewonnen met zijn roman Naar zachtheid en een warm omhelzen. De auteur behaalde 21 procent van de bijna 100.000 stemmen, maakte boekenkoepel CPNB donderdagavond bekend in EenVandaag.
"Blij ben ik. Zeer blij, dat zoveel lezers hun stem uitbrachten voor een roman die gaat over een vrouw wier stem destijds niet werd gehoord", reageert Van Dis. Het autobiografische Naar zachtheid en een warm omhelzen gaat over een kleine jongen in een omgeving vol oorlogstrauma's. De jongen wordt opgevangen in het huis van zijn grootouders, maar surrogaatoma Ommie verzet zich steeds meer tegen haar dienende rol.
Van Dist wint een geldbedrag van 7500 euro, een sculptuur van Jeroen Henneman en een NS-mediacampagne op treinschermen.
1995
De schrijver won de publieksprijs in 1995 al eens voor zijn boek Indische duinen. Hij werd daarnaast tweemaal genomineerd, in 2007 voor De wandelaar en in 2015 voor Ik kom terug.
In totaal waren dit jaar zes boeken genomineerd: naast het boek van Van Dis ook Alkibiades van Ilja Leonard Pfeijffer, Hoe overleef ik alles wat ik niemand vertel van Francine Oomen, Ik kom hier nog op terug van Rob van Essen, Luister van Sacha Bronwasser en Nirwana van Tommy Wieringa.
Meer uit Binnenland
WINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.
7 uur geledenLICHTENVOORDE (ANP) - Vijftig huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn tweede kerstdag enkele uren ontruimd geweest na de vondst van explosief materiaal in een woning. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de explosieven buiten Lichtenvoorde tot ontploffing gebracht, meldde veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. De bewoners konden daarna weer terug naar huis.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.
10 uur geledenEDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziƫnde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.
11 uur geledenWENEN (ANP) - In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen is een 23-jarige Nederlander aangehouden tegen wie een Europees arrestatiebevel liep. De man werd gezocht voor ontvoering, gijzeling en roof en moet daarvoor in Nederland nog een gevangenisstraf van twaalf jaar uitzitten.
11 uur geleden