Australische zwemster Titmus onttroont Ledecky ook op 200 vrij
TOKIO (ANP) - De Australische zwemster Ariarne Titmus heeft haar tweede gouden medaille gepakt op de Olympische Spelen van Tokio. De 20-jarige Titmus won na de 400 meter vrije slag ook de 200 meter, in een olympisch record van 1.53,50.
Siobhan Haughey uit Hongkong lag in de baan naast Titmus lang voor op het schema van het wereldrecord. Op de laatste 50 meter verloor Haughey echter wat snelheid en Titmus zwom haar voorbij. De zwemster uit Hongkong pakte wel zilver in 1.53,92, het brons ging naar Penny Oleksiak uit Canada (1.54,70).
De Amerikaanse titelverdedigster Katie Ledecky kwam niet verder dan de vijfde plaats (1.55,21). Titmus had Ledecky eerder al onttroond op de 400 meter. Dat betekende voor de 24-jarige Amerikaanse op haar derde Spelen haar eerste individuele nederlaag in een finale.
Ledecky pakte ruim een uur na de 200 meter wel het goud op de 1500 meter. Ze zegevierde in 15.37,34 en dat leidde tot de nodige ontlading. Ledecky vierde haar zesde olympische titel met een paar ferme klappen op het water en een gebalde vuist in de lucht.
Vlinder
De Hongaar Kristóf Milák won met overmacht goud op de 200 vlinder. Met 1.51,25 bleef hij net boven zijn eigen wereldrecord (1.50,73). Milák volgde de Amerikaan Michael Phelps op als olympisch kampioen. Op gepaste afstand gingen het zilver en brons naar respectievelijk de Japanner Tomoru Honda en de Italiaan Federico Burdisso.
De Japanse Yui Ohashi veroverde haar tweede gouden medaille in Tokio, door na de 400 wissel ook de 200 wissel te winnen, in 2.08,52. De Amerikaanse zwemsters Alex Walsh en Kate Douglass eindigden als tweede en derde. Titelverdedigster Katinka Hosszú uit Hongarije kwam niet verder dan de zevende plek.
Meer uit Sport
VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
3 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
7 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
22 uur geleden