Australische zwemster Titmus onttroont Ledecky ook op 200 vrij
TOKIO (ANP) - De Australische zwemster Ariarne Titmus heeft haar tweede gouden medaille gepakt op de Olympische Spelen van Tokio. De 20-jarige Titmus won na de 400 meter vrije slag ook de 200 meter, in een olympisch record van 1.53,50.
Siobhan Haughey uit Hongkong lag in de baan naast Titmus lang voor op het schema van het wereldrecord. Op de laatste 50 meter verloor Haughey echter wat snelheid en Titmus zwom haar voorbij. De zwemster uit Hongkong pakte wel zilver in 1.53,92, het brons ging naar Penny Oleksiak uit Canada (1.54,70).
De Amerikaanse titelverdedigster Katie Ledecky kwam niet verder dan de vijfde plaats (1.55,21). Titmus had Ledecky eerder al onttroond op de 400 meter. Dat betekende voor de 24-jarige Amerikaanse op haar derde Spelen haar eerste individuele nederlaag in een finale.
Ledecky pakte ruim een uur na de 200 meter wel het goud op de 1500 meter. Ze zegevierde in 15.37,34 en dat leidde tot de nodige ontlading. Ledecky vierde haar zesde olympische titel met een paar ferme klappen op het water en een gebalde vuist in de lucht.
Vlinder
De Hongaar Kristóf Milák won met overmacht goud op de 200 vlinder. Met 1.51,25 bleef hij net boven zijn eigen wereldrecord (1.50,73). Milák volgde de Amerikaan Michael Phelps op als olympisch kampioen. Op gepaste afstand gingen het zilver en brons naar respectievelijk de Japanner Tomoru Honda en de Italiaan Federico Burdisso.
De Japanse Yui Ohashi veroverde haar tweede gouden medaille in Tokio, door na de 400 wissel ook de 200 wissel te winnen, in 2.08,52. De Amerikaanse zwemsters Alex Walsh en Kate Douglass eindigden als tweede en derde. Titelverdedigster Katinka Hosszú uit Hongarije kwam niet verder dan de zevende plek.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.
53 minuten geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
11 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
12 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
16 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
16 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
18 uur geleden