
Australische zwemster Hodges stopt twee maanden voor Spelen
MELBOURNE (ANP/AFP) - Zwemster Chelsea Hodges uit Australië heeft ruim twee maanden voor de Olympische Spelen haar carrière beëindigd. De 22-jarige schoolslagspecialiste meldt dat ze door te veel operaties "de heupen van een zestigjarige heeft".
Hodges maakte deel uit van de Australische estafetteploeg die op de Spelen van Tokio in 2021 goud won op de 4x100 meter wisselslag. Hodges maakte bekend dat ze "geen schoolslagen" meer over heeft en niet deelneemt aan de olympische kwalificatiewedstrijden van Australië volgende maand.
"Ik had mijn eerste heupoperatie op mijn vijftiende en nog één vorig jaar. Ik heb de heupen van iemand van zestig jaar oud", zei ze. "Ik wilde nog een laatste keer naar de Spelen, maar na zes cortisoneninjecties moet ik aan mijn toekomst denken."
Hoofdcoach Rohan Taylor van de Australische zwembond meldde dat Hodges bij de ploeg betrokken blijft als assistent. "Ze heeft zo lang volgehouden om Parijs te halen en ging zo ver, dat het met gemengde gevoelens is dat ik Chelsea nu moet feliciteren met haar fantastische carrière", zei hij.
Meer uit Sport
SAUMUR (ANP) - Demi Vollering heeft zich na een naar eigen zeggen goede nacht gemeld in Saumur voor de start van de vierde etappe van de Tour de France Femmes. Voor onder meer de camera van de NOS meldde de renster van FDJ-Suez zich 'oké' te voelen. Vollering was maandag in de finale van de derde etappe een van de rensters die betrokken was bij een massale valpartij.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Koen de Groot heeft zich bij de wereldkampioenschappen zwemmen in Singapore met de vierde tijd geplaatst voor de finale op de 50 meter schoolslag. Dat deed hij door zijn eigen Nederlandse record, dat stond op 26,78 seconden, te verbeteren. De Groot won zijn halve finale in 26,71.
5 uur geledenSAUMUR (ANP) - Demi Vollering gaat dinsdag van start in de vierde etappe van de Tour de France Femmes. Dat heeft haar ploeg FDJ-Suez op Instagram bekendgemaakt. De favoriet voor de eindzege kwam maandag in de slotfase van de derde etappe ten val. Gevreesd werd onder meer voor een hersenschudding.
6 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP/DPA) - Helmut Marko verwacht dat Max Verstappen ook volgend seizoen nog voor Red Bull in de Formule 1 rijdt. "Dat kan ik wel bevestigen", zei de topadviseur van de viervoudig wereldkampioen bij de Duitse RTL.
20 uur geledenANGERS (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft de derde etappe van de Tour de France Femmes op haar naam geschreven. De Europees kampioene van SD Worx - Protime was na 163,5 kilometer tussen La Gacilly en Angers de beste in de sprint van een kleine groep na een valpartij. Wiebes bleef landgenote Marianne Vos voor, die wel de gele trui heroverde.
1 dag geledenSINGAPORE (ANP) - Zwemster Summer McIntosh heeft bij de WK op de langebaan haar tweede goud veroverd. De 18-jarige Canadese won de 200 meter wisselslag in 2.06,69.
1 dag geledenSINGAPORE (ANP) - Caspar Corbeau heeft bij de WK langebaanzwemmen in Singapore in de finale naast een medaille gegrepen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaanse Nederlander eindigde met een tijd van 59,06 als vierde.
1 dag geleden