Australische zwemster Campbell stopt na missen Spelen
SYDNEY (ANP) - De Australische zwemster Cate Campbell heeft haar afscheid aangekondigd. De 32-jarige Campbell, die jarenlang een concurrente was van onder anderen Ranomi Kromowidjojo, wist zich niet te plaatsen voor de Olympische Spelen van Parijs. Het hadden haar vijfde Spelen moeten worden.
"Ik heb alles gegeven wat ik in me had om mee te kunnen doen aan mijn vijfde Olympische Spelen. En daarom is er, zelfs bij een mislukking, sprake van trots", zei Campbell in een verklaring. "Het is een lange en wilde rit geweest en ik zou het voor geen goud hebben willen missen. Ik kan niet wachten om de 'Australian Dolphins' en de rest van het Australische olympische team in Parijs aan te moedigen."
Campbell liep eerder deze maand tijdens de Australische trials olympische plaatsing mis voor de 50 en 100 meter vrije slag.
Campbell won vier keer goud op de Olympische Spelen, allemaal op estafetteonderdelen. Ze zwom bovendien zeven wereldrecords.
Meer uit Sport
AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabiƫ de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
4 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
9 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
21 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers treden in februari aan zonder Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp voor de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup in India. Dat maakte captain Paul Haarhuis bekend.
1 dag geleden