Australische zwemster Campbell stopt na missen Spelen
SYDNEY (ANP) - De Australische zwemster Cate Campbell heeft haar afscheid aangekondigd. De 32-jarige Campbell, die jarenlang een concurrente was van onder anderen Ranomi Kromowidjojo, wist zich niet te plaatsen voor de Olympische Spelen van Parijs. Het hadden haar vijfde Spelen moeten worden.
"Ik heb alles gegeven wat ik in me had om mee te kunnen doen aan mijn vijfde Olympische Spelen. En daarom is er, zelfs bij een mislukking, sprake van trots", zei Campbell in een verklaring. "Het is een lange en wilde rit geweest en ik zou het voor geen goud hebben willen missen. Ik kan niet wachten om de 'Australian Dolphins' en de rest van het Australische olympische team in Parijs aan te moedigen."
Campbell liep eerder deze maand tijdens de Australische trials olympische plaatsing mis voor de 50 en 100 meter vrije slag.
Campbell won vier keer goud op de Olympische Spelen, allemaal op estafetteonderdelen. Ze zwom bovendien zeven wereldrecords.
Meer uit Sport
ROME (ANP/DPA) - Gastland Italië is fel tegen de deelname van Russische en Belarussische sporters aan de Paralympische Spelen onder eigen vlag. "De Italiaanse regering spreekt haar absolute afkeuring uit over de beslissing van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC)", staat in een verklaring van ministers Antonio Tajani (Buitenlandse Zaken) en Andrea Abodi (Sport).
59 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland loopt in Milaan en Cortina d'Ampezzo nog twee medailles achter in vergelijking met de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Na het zilver en brons van de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout op de 500 meter staat de teller voor TeamNL nu op vijftien plakken.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Michael van Gerwen ontbreekt donderdag op de Premier League-avond in Glasgow omdat hij ziek is. Wereldkampioen Luke Littler, zijn tegenstander in de kwartfinales, staat daardoor direct in de halve finales. Dat meldt dartsbond PDC.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaakgrootmeester Jan Timman is woensdag op 74-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de Koninklijke Nederlandse Schaakbond (KNSB) na berichtgeving van de NOS. Timman was al langere tijd ziek.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
14 uur geleden