Australische zwemster Campbell: diepbedroefd, maar niet verrast
SYDNEY (ANP/RTR) - "Diepbedroefd, maar niet verrast", reageerde tweevoudig olympisch zwemkampioene Cate Campbell op het besluit van het Australisch olympisch comité zich terug te trekken van de Olympische Spelen van Tokio vanwege het coronavirus. "Het virus heeft onze dromen en toekomstvisie verbrijzeld. Onze wereld is op zijn kop gezet", schreef de specialiste op de 100 meter vrije slag op social media.
Campbell weigert echter alles als verloren te beschouwen. "Ik voel me nu een beetje verloren en verdwaasd, maar de doelen zijn niet verdwenen, alleen verschoven. Het is tijd om opnieuw de boel af te stellen en op te starten voor een nieuwe uitdaging."
De Australische waterpolo-international Keesja Gofers noemde het besluit een "keiharde klap" voor alle sporters. "Ik heb niet alleen een achtbaan gereden, maar het hele themapark van emoties", zei ze op Instagram. "Ik ben ook opgelucht. Atleten over de hele wereld krijgen door het uitstel de kans op een goede voorbereiding en de Olympische Spelen kunnen, op welke datum ze ook worden gehouden, een samenkomst blijven van 's werelds beste sporters."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
23 minuten geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
2 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
3 uur geledenBORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.
5 uur geleden