Australische wielrenster Gigante wint Tour Down Under voor Vinke
WILLUNGA HILL (ANP) - De Australische wielrenster Sarah Gigante heeft de Tour Down Under gewonnen in haar eigen land. Ze hield de Nederlandse Nienke Vinke 20 seconden achter zich in het eindklassement van de eerste vrouwenkoers van dit jaar uit de WorldTour.
Gigante greep de eindzege dankzij haar winst in de derde en laatste etappe van Adelaide naar Willunga Hill, over 93 kilometer. De renster van AG Insurance - Soudal ontsnapte op 3,5 kilometer van de top en reed solo naar de meet. Vinke volgde als tweede op 16 seconden. De renster van Team dsm-firmenich kwam met 11 seconden voorsprong op de Australische Neve Bradbury boven. Maud Elleman en Rosita Reijnhout van Team Visma - Lease a Bike eindigden op 47 seconden als achtste en negende.
Komende week werken de mannen hun zesdaagse Tour Down Under af. Ook voor hen is dat de eerste WorldTour-koers van het seizoen.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
18 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
23 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geleden