
Australische vrouw aangeklaagd voor moord na paddenstoelenlunch
LEONGATHA (ANP/AFP) - Een Australische vrouw is aangeklaagd voor moord nadat ze haar schoonouders en twee anderen giftige paddenstoelen had voorgeschoteld bij een lunch. Drie mensen overleden, de vierde lag maanden in het ziekenhuis.
De 49-jarige Erin Patterson had eind juli beef wellington gemaakt voor haar schoonouders, van wie ze vervreemd was geraakt, en voor de zus van zijn schoonmoeder en haar man. Alleen die laatste, een pastoor, overleefde het. Volgens de politie vertoonden ze allen symptomen van het eten van de groene knolamaniet. Dat is een van de giftigste paddenstoelen ter wereld, die in het Engels ook wel 'death cap' wordt genoemd (doodskap).
Patterson werd donderdag gearresteerd in haar huis in Leongatha, in de buurt van Melbourne. Ze ontkent dat de vergiftigingen expres waren en zegt dat ze de paddenstoelen onwetend had gekocht in een Aziatische supermarkt. Ze zou zelf ook zijn behandeld in het ziekenhuis na de bewuste maaltijd, schrijft ABC News.
Veel ophef
De zaak heeft voor veel ophef in Australië gezorgd. Patterson zou volgens de politie vaker verdacht eten hebben voorgeschoteld. Behalve voor de moorden wordt ze ook aangeklaagd voor drie pogingen tot moord voor incidenten in 2021 en 2022.
De groene knolamaniet groeit in Australië in het wild. De giftige paddenstoel smaakt naar verluidt iets zoeter dan andere paddenstoelen, maar vergiftigt langzaam de lever en de nieren.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat de moord op oud-parlementsvoorzitter Andri Paroebi "helaas zorgvuldig was voorbereid". De prominente politicus (54) werd zaterdag doodgeschoten in de stad Lviv. De dader is voortvluchtig.
1 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische aanval op de Jemenitische hoofdstad Sanaa van donderdag is de premier van de Houthi's gedood, meldt het persbureau van de rebellenbeweging. Ook een aantal ministers zouden zijn gedood bij het bombardement.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Europese Unie vraagt de Amerikaanse regering om haar besluit om geen visum te verstrekken aan de Palestijnse leider Mahmoud Abbas voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties te heroverwegen. Dat maakte EU-buitenlandchef Kaja Kallas zaterdag na een vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Kopenhagen bekend.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft telefonisch steun betuigd aan de Palestijnse leider Mahmoud Abbas naar aanleiding van de Amerikaanse weigering hem en een Palestijnse delegatie visa te verlenen voor de komst naar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in september.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense oud-parlementsvoorzitter Andri Paroebi (54) is gedood in de westelijke stad Lviv, meldt president Volodymyr Zelensky. Hij spreekt op sociale media van een "gruwelijke moord".
5 uur geledenCAIRNS (ANP/AFP) - Drie Schotse broers, Jamie, Ewan en Lachlan MacLean, zijn in Cairns in het noordoosten van Australië met hun roeiboot geland na een tocht van bijna vijf maanden over de Stille Oceaan. Ze zijn erin geslaagd een record te vestigen met de uitputtende tocht. De MacLeans roeiden bijna 14.500 kilometer en deden daar 139 dagen over. Het vorige record stond op 162 dagen roeien.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense strijdkrachten hebben naar eigen zeggen weer olieraffinaderijen in Rusland bestookt. Dat gebeurde in Krasnodar, niet ver van de Zwarte Zee, en in Sizran aan de rivier de Wolga.
8 uur geleden