Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australische voetbalbond onderzoekt seksuele intimidatie

Australische voetbalbond onderzoekt seksuele intimidatie

SYDNEY (ANP) - De voetbalbond van Australië heeft een onderzoek ingesteld naar aanleiding van getuigenissen van voormalig speelsters van de nationale ploeg over seksuele intimidatie. Steraanvalster Lisa De Vanna, goed voor 150 interlands, heeft verklaard dat ze in het begin van haar carrière regelmatig te maken heeft gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ze beëindigde onlangs haar loopbaan.

Haar aanklacht komt kort nadat in de Verenigde Staten bekentenissen over seksueel misbruik hebben geleid tot het ontslag van coach Paul Riley bij de club North Carolina Courage. De Amerikaanse voetbalbond heeft een onderzoek aangekondigd naar mogelijke meerdere aanklachten.

"Ben ik seksueel geïntimideerd? Ja. Ben ik gepest? Ja, Ben ik uitgesloten? Ja. Heb ik dingen gezien waarbij ik me niet op mijn gemak voelde? Ja", vertelde de 36-jarige De Vanna aan de krant Sydney's Daily Telegraph. Ook oudere teamgenoten zouden haar hebben lastig gevallen, bijvoorbeeld bij het douchen.

Ook een andere oud-voetbalster, Rhali Dobson, vertelde dat ze als tiener zich geïntimideerd had gevoeld. "Het gebeurde en werd onder de mat geveegd." Football Australia zegt de klachten van beide speelsters niet eerder te hebben gehoord.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Malen helpt AS Roma met twee doelpunten aan zege

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.

3 uur geleden
Drie verdachten aangehouden voor geweld na FC Utrecht-Feyenoord

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.

8 uur geleden
Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

1 dag geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

1 dag geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

1 dag geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

1 dag geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

1 dag geleden