Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australische voetbalbond onderzoekt seksuele intimidatie

Australische voetbalbond onderzoekt seksuele intimidatie

SYDNEY (ANP) - De voetbalbond van Australië heeft een onderzoek ingesteld naar aanleiding van getuigenissen van voormalig speelsters van de nationale ploeg over seksuele intimidatie. Steraanvalster Lisa De Vanna, goed voor 150 interlands, heeft verklaard dat ze in het begin van haar carrière regelmatig te maken heeft gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ze beëindigde onlangs haar loopbaan.

Haar aanklacht komt kort nadat in de Verenigde Staten bekentenissen over seksueel misbruik hebben geleid tot het ontslag van coach Paul Riley bij de club North Carolina Courage. De Amerikaanse voetbalbond heeft een onderzoek aangekondigd naar mogelijke meerdere aanklachten.

"Ben ik seksueel geïntimideerd? Ja. Ben ik gepest? Ja, Ben ik uitgesloten? Ja. Heb ik dingen gezien waarbij ik me niet op mijn gemak voelde? Ja", vertelde de 36-jarige De Vanna aan de krant Sydney's Daily Telegraph. Ook oudere teamgenoten zouden haar hebben lastig gevallen, bijvoorbeeld bij het douchen.

Ook een andere oud-voetbalster, Rhali Dobson, vertelde dat ze als tiener zich geïntimideerd had gevoeld. "Het gebeurde en werd onder de mat geveegd." Football Australia zegt de klachten van beide speelsters niet eerder te hebben gehoord.

Meer uit Voetbal

Trump: FIFA wil 75 miljoen dollar bijdragen aan voetbal in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.

1 uur geleden
Tot twee jaar cel geëist tegen voetbalfans Senegal op Afrika Cup

RABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.

1 uur geleden
Lagsir (22) stopt als profvoetballer na zware knieblessures

ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.

4 uur geleden
Trainer Verberne definitief weg bij FC Eindhoven na beenbreuk

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.

6 uur geleden
Oranje-international Frimpong nadert rentree bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.

7 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

21 uur geleden
Gordon helpt Newcastle met vier treffers aan 6-1-zege bij Qarabag

BAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.

21 uur geleden