Australische voetbalbond onderzoekt seksuele intimidatie
SYDNEY (ANP) - De voetbalbond van Australië heeft een onderzoek ingesteld naar aanleiding van getuigenissen van voormalig speelsters van de nationale ploeg over seksuele intimidatie. Steraanvalster Lisa De Vanna, goed voor 150 interlands, heeft verklaard dat ze in het begin van haar carrière regelmatig te maken heeft gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ze beëindigde onlangs haar loopbaan.
Haar aanklacht komt kort nadat in de Verenigde Staten bekentenissen over seksueel misbruik hebben geleid tot het ontslag van coach Paul Riley bij de club North Carolina Courage. De Amerikaanse voetbalbond heeft een onderzoek aangekondigd naar mogelijke meerdere aanklachten.
"Ben ik seksueel geïntimideerd? Ja. Ben ik gepest? Ja, Ben ik uitgesloten? Ja. Heb ik dingen gezien waarbij ik me niet op mijn gemak voelde? Ja", vertelde de 36-jarige De Vanna aan de krant Sydney's Daily Telegraph. Ook oudere teamgenoten zouden haar hebben lastig gevallen, bijvoorbeeld bij het douchen.
Ook een andere oud-voetbalster, Rhali Dobson, vertelde dat ze als tiener zich geïntimideerd had gevoeld. "Het gebeurde en werd onder de mat geveegd." Football Australia zegt de klachten van beide speelsters niet eerder te hebben gehoord.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
9 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
13 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
15 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
15 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
16 uur geleden