Australische tennissers opnieuw naar eindstrijd Daviscup
MALAGA (ANP) - De Australische tennissers hebben zich net als vorig jaar geplaatst voor de eindstrijd van de Daviscup Finals. De Australiërs waren in Málaga met 2-0 te sterk voor Finland, dat in de kwartfinales titelhouder Canada had uitgeschakeld.
Alex de Minaur haalde tegen de Finnen het tweede en beslissende punt binnen. In het duel tussen de twee kopmannen versloeg hij Emil Ruusuvuori met 6-4 6-3. De Minaur won liefst vijf keer de servicegame van de Fin en maakte het al na een uur en 33 minuten af met een backhand langs de lijn. Ruusuvuori vroeg nog een 'challenge' aan, maar zijn poging het duel te verlengen bleek tevergeefs.
In de eerste wedstrijd had Alexei Popyrin Otto Virtanen met 7-6 (5) 6-2 verslagen.
Grote zege
"Ik ben supertrots op die jongens. In de Daviscup is geen wedstrijd makkelijk en rankings zijn verwaarloosbaar. Alexei stond er wanneer het moest en dit is een grote zege voor hem. Hij was er in de groepsfase bij om aan te moedigen, heeft er hard voor gewerkt op de trainingsbanen en heeft zijn kans gegrepen", zei Lleyton Hewitt, de captain van de Australiërs. "Vervolgens heeft Alex gedaan wat we hem vroegen en van hem verwachtten: het binnenhalen van een finaleplaats."
Australië neemt het zondag in de finale op tegen de winnaar van de confrontatie tussen Servië en Italië. De teams van Novak Djokovic en Jannik Sinner, de twee grootste namen in Málaga, treffen elkaar zaterdag. Het is de derde keer in korte tijd dat Djokovic en Sinner tegenover elkaar staan. Vorige week wonnen beiden één duel tijdens de ATP Finals in Turijn.
Opnieuw een kans
De Australiërs kunnen de Daviscup voor het eerst in twintig jaar winnen. In 2003 waren ze op een grasbaan in Melbourne te sterk voor Spanje. Hewitt haalde toen het eerste punt binnen.
"De zege in 2003 is waarschijnlijk mijn meest speciale herinnering aan de Daviscup. Dat was echt iets: spelen in de Rod Laver Arena tegen de grote namen die Spanje in die tijd had", aldus Hewitt. "Zondag krijgen we opnieuw een kans en het is nu een kwestie van de juiste dingen blijven doen, ons zo goed mogelijk voorbereiden en ons plan op de wedstrijddag uitvoeren."
Vorig jaar verloor Australië in de finale met 2-0 van Canada, dat toen de beschikking had over Denis Shapovalov en Félix Auger-Aliassime. Zij ontbraken dit jaar in Spanje.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
43 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
3 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
5 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
6 uur geleden