Australische tennissers opnieuw naar eindstrijd Daviscup
MALAGA (ANP) - De Australische tennissers hebben zich net als vorig jaar geplaatst voor de eindstrijd van de Daviscup Finals. De Australiërs waren in Málaga met 2-0 te sterk voor Finland, dat in de kwartfinales titelhouder Canada had uitgeschakeld.
Alex de Minaur haalde tegen de Finnen het tweede en beslissende punt binnen. In het duel tussen de twee kopmannen versloeg hij Emil Ruusuvuori met 6-4 6-3. De Minaur won liefst vijf keer de servicegame van de Fin en maakte het al na een uur en 33 minuten af met een backhand langs de lijn. Ruusuvuori vroeg nog een 'challenge' aan, maar zijn poging het duel te verlengen bleek tevergeefs.
In de eerste wedstrijd had Alexei Popyrin Otto Virtanen met 7-6 (5) 6-2 verslagen.
Grote zege
"Ik ben supertrots op die jongens. In de Daviscup is geen wedstrijd makkelijk en rankings zijn verwaarloosbaar. Alexei stond er wanneer het moest en dit is een grote zege voor hem. Hij was er in de groepsfase bij om aan te moedigen, heeft er hard voor gewerkt op de trainingsbanen en heeft zijn kans gegrepen", zei Lleyton Hewitt, de captain van de Australiërs. "Vervolgens heeft Alex gedaan wat we hem vroegen en van hem verwachtten: het binnenhalen van een finaleplaats."
Australië neemt het zondag in de finale op tegen de winnaar van de confrontatie tussen Servië en Italië. De teams van Novak Djokovic en Jannik Sinner, de twee grootste namen in Málaga, treffen elkaar zaterdag. Het is de derde keer in korte tijd dat Djokovic en Sinner tegenover elkaar staan. Vorige week wonnen beiden één duel tijdens de ATP Finals in Turijn.
Opnieuw een kans
De Australiërs kunnen de Daviscup voor het eerst in twintig jaar winnen. In 2003 waren ze op een grasbaan in Melbourne te sterk voor Spanje. Hewitt haalde toen het eerste punt binnen.
"De zege in 2003 is waarschijnlijk mijn meest speciale herinnering aan de Daviscup. Dat was echt iets: spelen in de Rod Laver Arena tegen de grote namen die Spanje in die tijd had", aldus Hewitt. "Zondag krijgen we opnieuw een kans en het is nu een kwestie van de juiste dingen blijven doen, ons zo goed mogelijk voorbereiden en ons plan op de wedstrijddag uitvoeren."
Vorig jaar verloor Australië in de finale met 2-0 van Canada, dat toen de beschikking had over Denis Shapovalov en Félix Auger-Aliassime. Zij ontbraken dit jaar in Spanje.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
5 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
6 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
7 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
8 uur geledenNICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
11 uur geleden