
Australische surfheld Robinson blesseert zich kort voor Spelen
TEAHUPO'O (ANP/DPA) - De Australische surfheld Jack Robinson heeft zich kort voor het begin van de Olympische Spelen geblesseerd. Dat gebeurde tijdens een training in Teahupo'o op Tahiti, melden Australische media.
Video's die op internet circuleerden, lieten zien hoe de 26-jarige surfer met een jetski naar de kust werd gebracht en een snee in zijn enkel opliep. Eerder was Robinson al onderuitgegaan bij Frans-Polynesië, een van de gevaarlijkste surfplekken ter wereld, waar hij in botsing kwam met de messcherpe riffen voor de kust.
"Jack is naar het plaatselijke medische centrum gebracht en behandeld door de hoofdarts van Surfing Australia, John Ward", citeerde de krant Sydney Morning Herald een woordvoerder. Hij zei dat Robinson nog steeds op koers ligt om mee te doen aan de Olympische Spelen. Zondag beginnen de surfwedstrijden op Tahiti.
Robinson is een van de beste surfers ter wereld bij het 'tube riding'. De sporters gaan dan door een golf heen die bij breuk een soort holle buis vormt.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Iga Swiatek is verrassend uitgeschakeld in de achtste finales op het masterstoernooi van Montreal. De winnares van Wimbledon verloor van de als zestiende geplaatste Clara Tauson uit Denemarken: 7-6 (1) 6-3.
12 minuten geledenCHATEL PORTES DU SOLEIL (ANP) - Oud-winnares Demi Vollering vindt haar tweede plek in de Tour de France Femmes het hoogst haalbare na haar eerdere valpartij. "Ik kwam hier voor etappezeges en de gele trui en dat is allemaal niet gelukt. Dat is jammer, maar na die valpartij in de derde etappe wist ik niet of ik nog door kon", zei een geëmotioneerde Vollering tegen Eurosport.
16 uur geledenCHATEL PORTES DU SOLEIL (ANP) - De Française Pauline Ferrand-Prévot heeft de Tour de France Femmes in stijl gewonnen door ook de slotrit op haar naam te schrijven. Demi Vollering verzekerde zich net als vorig jaar van de tweede plek in het klassement door de Australische Sarah Gigante te passeren, die in de afsluitende bergrit niet mee kon met de groep favorieten.
18 uur geledenLOMMEL (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij zijn rentree na een sleutelbeenbreuk als achtste geëindigd in de Grote Prijs van België. De vijfvoudig wereldkampioen in de MXGP werd zowel in de eerste als tweede manche achtste. Lucas Coenen won de grand prix in Lommel voor eigen publiek door de tweede manche te winnen, na zijn tweede plaats in de eerste race.
20 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Bol heeft ook dit jaar op de 200 meter in Hengelo niet haar eerste nationale titel outdoor gewonnen. Lieke Klaver was net iets sneller (22,82 om 22,84). Marije van Hunenstijn werd derde in 23,20.
20 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen kijkt met "een verschrikkelijk gevoel" terug op de GP van Hongarije. Verstappen eindigde op de negende plaats. "Er viel niks van te maken. Het hele weekend was verschrikkelijk", zei Verstappen na afloop tegen Viaplay.
20 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Alexander Brouwer en Steven van de Velde hebben ten koste van hun landgenoten Stefan Boermans en Yorick de Groot de bronzen medaille gewonnen op het EK beachvolleybal. Brouwer en Van de Velde werkten in de tweede set in Düsseldorf drie matchpoints weg en waren in de beslissende set de sterkste: 11-21 26-24 15-13.
20 uur geleden