Australische rolstoeltennisser Alcott stopt na 'golden slam'
MELBOURNE (ANP) - De Australische rolstoeltennisser Dylan Alcott, die dit jaar als eerste man de 'golden slam' won, neemt begin volgend jaar op de Australian Open afscheid. De 30-jarige Alcott stopt dan met zijn sport. De Australiër is met vijftien grandslamtitels in het enkelspel en acht in het dubbel de succesvolste rolstoeltennisser ooit in de quads.
Alcott werd geboren met een tumor in zijn rug. Hij moest direct een operatie ondergaan en hield daar een dwarslaesie aan over. Alcott was als paralympisch sporter eerst succesvol in het rolstoelbasketbal. Op 17-jarige leeftijd veroverde hij met de Australische ploeg goud op de Paralympische Spelen van 2008 in Peking. Vier jaar later in Londen pakte Alcott met Australië zilver.
Alcott, die in eigen land een beroemdheid is, ging daarna tennissen. De Australiër grossierde in grandslamtitels en won op de Paralympische Spelen van Rio 2016 goud in het enkel- en dubbelspel. Dit jaar was Alcott de beste op alle grandslamtoernooien én op de Spelen van Tokio, waar hij de Nederlanders Niels Vink en Sam Schröder versloeg in respectievelijk de halve finale en finale. In het dubbelspel wonnen Vink en Schröder in de eindstrijd wel van Alcott en diens partner.
Leven veranderd
"Tennis heeft mijn leven veranderd, zonder de sport had ik hier niet gezeten", zei Alcott in Melbourne bij de aankondiging van zijn afscheid. "Er is geen betere manier dan mijn carrière afsluiten in mijn eigen stad, voor volle tribunes, na zo'n jaar." Alcott hoopt begin volgend jaar afscheid te nemen, met zijn achtste titel op rij op de Australian Open. "Maar ik kijk er ook naar uit om eindelijk zonder schuldgevoel biertjes te gaan drinken."
De Nederlandse rolstoeltennisster Diede de Groot behaalde dit seizoen ook de zogeheten 'golden slam', winst van alle grand slams én paralympisch goud in hetzelfde jaar.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
8 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
12 uur geleden