Australische rolstoeltennisser Alcott stopt na 'golden slam'
MELBOURNE (ANP) - De Australische rolstoeltennisser Dylan Alcott, die dit jaar als eerste man de 'golden slam' won, neemt begin volgend jaar op de Australian Open afscheid. De 30-jarige Alcott stopt dan met zijn sport. De Australiër is met vijftien grandslamtitels in het enkelspel en acht in het dubbel de succesvolste rolstoeltennisser ooit in de quads.
Alcott werd geboren met een tumor in zijn rug. Hij moest direct een operatie ondergaan en hield daar een dwarslaesie aan over. Alcott was als paralympisch sporter eerst succesvol in het rolstoelbasketbal. Op 17-jarige leeftijd veroverde hij met de Australische ploeg goud op de Paralympische Spelen van 2008 in Peking. Vier jaar later in Londen pakte Alcott met Australië zilver.
Alcott, die in eigen land een beroemdheid is, ging daarna tennissen. De Australiër grossierde in grandslamtitels en won op de Paralympische Spelen van Rio 2016 goud in het enkel- en dubbelspel. Dit jaar was Alcott de beste op alle grandslamtoernooien én op de Spelen van Tokio, waar hij de Nederlanders Niels Vink en Sam Schröder versloeg in respectievelijk de halve finale en finale. In het dubbelspel wonnen Vink en Schröder in de eindstrijd wel van Alcott en diens partner.
Leven veranderd
"Tennis heeft mijn leven veranderd, zonder de sport had ik hier niet gezeten", zei Alcott in Melbourne bij de aankondiging van zijn afscheid. "Er is geen betere manier dan mijn carrière afsluiten in mijn eigen stad, voor volle tribunes, na zo'n jaar." Alcott hoopt begin volgend jaar afscheid te nemen, met zijn achtste titel op rij op de Australian Open. "Maar ik kijk er ook naar uit om eindelijk zonder schuldgevoel biertjes te gaan drinken."
De Nederlandse rolstoeltennisster Diede de Groot behaalde dit seizoen ook de zogeheten 'golden slam', winst van alle grand slams én paralympisch goud in hetzelfde jaar.
Meer uit Sport
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
10 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
12 uur geleden