Australische rolstoeltennisser Alcott stopt na 'golden slam'
MELBOURNE (ANP) - De Australische rolstoeltennisser Dylan Alcott, die dit jaar als eerste man de 'golden slam' won, neemt begin volgend jaar op de Australian Open afscheid. De 30-jarige Alcott stopt dan met zijn sport. De Australiër is met vijftien grandslamtitels in het enkelspel en acht in het dubbel de succesvolste rolstoeltennisser ooit in de quads.
Alcott werd geboren met een tumor in zijn rug. Hij moest direct een operatie ondergaan en hield daar een dwarslaesie aan over. Alcott was als paralympisch sporter eerst succesvol in het rolstoelbasketbal. Op 17-jarige leeftijd veroverde hij met de Australische ploeg goud op de Paralympische Spelen van 2008 in Peking. Vier jaar later in Londen pakte Alcott met Australië zilver.
Alcott, die in eigen land een beroemdheid is, ging daarna tennissen. De Australiër grossierde in grandslamtitels en won op de Paralympische Spelen van Rio 2016 goud in het enkel- en dubbelspel. Dit jaar was Alcott de beste op alle grandslamtoernooien én op de Spelen van Tokio, waar hij de Nederlanders Niels Vink en Sam Schröder versloeg in respectievelijk de halve finale en finale. In het dubbelspel wonnen Vink en Schröder in de eindstrijd wel van Alcott en diens partner.
Leven veranderd
"Tennis heeft mijn leven veranderd, zonder de sport had ik hier niet gezeten", zei Alcott in Melbourne bij de aankondiging van zijn afscheid. "Er is geen betere manier dan mijn carrière afsluiten in mijn eigen stad, voor volle tribunes, na zo'n jaar." Alcott hoopt begin volgend jaar afscheid te nemen, met zijn achtste titel op rij op de Australian Open. "Maar ik kijk er ook naar uit om eindelijk zonder schuldgevoel biertjes te gaan drinken."
De Nederlandse rolstoeltennisster Diede de Groot behaalde dit seizoen ook de zogeheten 'golden slam', winst van alle grand slams én paralympisch goud in hetzelfde jaar.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.
37 minuten geledenNOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
8 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
8 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
12 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
13 uur geleden