Australische rechters wezen alle argumenten Djokovic af
MELBOURNE (ANP) - De Australische rechters die zondag de zaak van Novak Djokovic behandelden, hebben alle argumenten van de Servische tennisser van tafel geveegd. Dat blijkt uit de uitgebreide toelichting op de uitspraak. Het federaal gerechtshof publiceerde het volledige vonnis donderdag, vier dagen na de mondelinge uitspraak.
Djokovic was naar het federale hof gestapt om de beslissing van de Australische minister Alex Hawke van Immigratie aan te vechten. Hawke had besloten om het visum van de nummer 1 van de wereld in te trekken. Die bevoegdheid heeft hij vanuit zijn functie.
De minister vond dat Djokovic een gevaar voor de Australische bevolking vormde, omdat hij zich niet heeft laten vaccineren tegen het coronavirus en omdat de aanwezigheid van de Servische tennisser op de Australian Open sentimenten van anti-vaccinatie zou kunnen opwekken in het land. Djokovic heeft zich volgens de minister in het verleden duidelijk uitgesproken tégen vaccineren. De twintigvoudig grandslamwinnaar negeerde bovendien de coronaregels toen hij vorige maand positief testte op het virus, iets wat de minister ook meenam in zijn besluit.
Djokovic voerde via zijn advocaten drie punten op tijdens de onlinebehandeling van de zaak om het intrekken van zijn visum ongedaan te maken. Zo vond hij dat de minister "irrationeel" handelde en dat hij zijn mening over de coronavaccinaties nooit duidelijk heeft uitgesproken. De drie rechters wezen de drie punten die het kamp-Djokovic opvoerde echter allemaal af. De aanvoerder van de wereldranglijst moest daarom zondagavond Australië verlaten en keerde maandag, na een tussenstop in Dubai, terug in Belgrado. Diezelfde dag begon zonder Djokovic de Australian Open.
Meer uit Sport
BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
1 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
18 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
19 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
20 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
21 uur geleden