Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australische premier sluit nieuwe lockdowns uit ondanks omikron

Australische premier sluit nieuwe lockdowns uit ondanks omikron

SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische autoriteiten moeten mensen niet langer in lockdowns plaatsen, vindt de Australische premier Scott Morrison. Ondanks een recordaantal coronabesmettingen in het land zei Morrison dinsdag dat de regering niet langer "met de harde hand" moet handelen.

Australië registreerde dinsdag een recordaantal van ongeveer 4600 nieuwe coronagevallen. Het hoge aantal besmettingen is deels te verklaren door de opmars van de omikronvariant van het coronavirus. Volgens Morrison is het echter de verantwoordelijkheid van de mensen zelf om de verspreiding van het virus in te perken. "We moeten Australiërs als volwassenen behandelen", zei de premier tegen verslaggevers.

Morrison dringt er op aan af te stappen van een "cultuur van mandaten", bijvoorbeeld in de vorm van een mondkapjesplicht of verplicht afstand houden. "We gaan niet terug naar lockdowns, maar we gaan verder door met gezond verstand en verantwoordelijkheid met het virus te leven", stelde hij.

Door middel van onder meer strenge lockdowns heeft Australië het aantal coronabesmettingen sinds het begin van de pandemie relatief laag weten te houden. In recente weken is de samenleving echter grotendeels heropend, ondanks de dreiging van de omikronvariant.

Meer uit Buitenland

Meerdere doden bij droneaanvallen in Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn zeker drie mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. In de regio Odesa kwamen twee mensen om bij een droneaanval, aldus gouverneur Oleh Kiper. Drie mensen raakten daar gewond. In het zuiden, bij Zaporizja, kwam een man in de dertig om bij eveneens een droneaanval. In het oostelijke Charkiv kwam een raket neer in een woonwijk. Slachtoffers en schade van die aanval werden niet direct gemeld.

52 minuten geleden
Zuid-Korea boos over spandoek Russische ambassade Seoul

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft protest aangetekend bij Rusland om een spandoek dat de Russische ambassade in Seoul heeft opgehangen. Daarop staat: "De overwinning zal voor ons zijn". Het doek is vermoedelijk opgehangen om erbij stil te staan dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne dinsdag vier jaar geleden begon.

4 uur geleden
Venezuela laat 23 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.

5 uur geleden
Scholen in Mexico dicht om onrust na dood kartelleider

GUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.

5 uur geleden
Reuters: Amerikaanse taskforce hielp bij opsporen kartelbaas

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.

7 uur geleden
Kim Jong-un herkozen als leider Arbeiderspartij

PYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.

7 uur geleden
BuZa aan Nederlanders in Mexico na dood drugsbaas: blijf binnen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.

9 uur geleden