Australische premier sluit nieuwe lockdowns uit ondanks omikron
SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische autoriteiten moeten mensen niet langer in lockdowns plaatsen, vindt de Australische premier Scott Morrison. Ondanks een recordaantal coronabesmettingen in het land zei Morrison dinsdag dat de regering niet langer "met de harde hand" moet handelen.
Australië registreerde dinsdag een recordaantal van ongeveer 4600 nieuwe coronagevallen. Het hoge aantal besmettingen is deels te verklaren door de opmars van de omikronvariant van het coronavirus. Volgens Morrison is het echter de verantwoordelijkheid van de mensen zelf om de verspreiding van het virus in te perken. "We moeten Australiërs als volwassenen behandelen", zei de premier tegen verslaggevers.
Morrison dringt er op aan af te stappen van een "cultuur van mandaten", bijvoorbeeld in de vorm van een mondkapjesplicht of verplicht afstand houden. "We gaan niet terug naar lockdowns, maar we gaan verder door met gezond verstand en verantwoordelijkheid met het virus te leven", stelde hij.
Door middel van onder meer strenge lockdowns heeft Australië het aantal coronabesmettingen sinds het begin van de pandemie relatief laag weten te houden. In recente weken is de samenleving echter grotendeels heropend, ondanks de dreiging van de omikronvariant.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt dat het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump "vrede en welvaart" zal brengen. De VN-Veiligheidsraad keurde dat plan maandagavond goed.
41 minuten geledenMANILLA (ANP/AFP) - Filipijnse aanklagers hebben de eerste aanklachten ingediend in een corruptieschandaal rondom de waterwerken in het land. Miljarden euro's zouden verloren zijn gegaan aan ondermaatse projecten voor bescherming tegen overstromingen.
44 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft opnieuw "krachtig geprotesteerd" tegen de Taiwan-uitspraken van de Japanse premier Sanae Takaichi. Dit gebeurde in een overleg met een Japanse afgevaardigde, die door Tokio is gestuurd om de diplomatieke ruzie te sussen.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is van plan woensdag naar Turkije te gaan. Hij wil daar de onderhandelingen voor een einde aan de oorlog met Rusland nieuw leven inblazen en zegt oplossingen te hebben ontwikkeld "die we aan onze partners zullen voorstellen".
3 uur geledenBRATISLAVA (ANP/DPA) - Tienduizenden Slowaken hebben maandagavond geprotesteerd tegen de regering van de conservatief-nationalistische premier Robert Fico.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit het zenden van troepen naar Venezuela niet uit. Dat zei hij maandag in het Witte Huis, aldus The Washington Post.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De vooraanstaande Democraat Larry Summers trekt zich terug uit het openbare leven vanwege zijn contact met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat schrijft The Washington Post.
4 uur geleden