Australische premier sluit nieuwe lockdowns uit ondanks omikron
SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische autoriteiten moeten mensen niet langer in lockdowns plaatsen, vindt de Australische premier Scott Morrison. Ondanks een recordaantal coronabesmettingen in het land zei Morrison dinsdag dat de regering niet langer "met de harde hand" moet handelen.
Australië registreerde dinsdag een recordaantal van ongeveer 4600 nieuwe coronagevallen. Het hoge aantal besmettingen is deels te verklaren door de opmars van de omikronvariant van het coronavirus. Volgens Morrison is het echter de verantwoordelijkheid van de mensen zelf om de verspreiding van het virus in te perken. "We moeten Australiërs als volwassenen behandelen", zei de premier tegen verslaggevers.
Morrison dringt er op aan af te stappen van een "cultuur van mandaten", bijvoorbeeld in de vorm van een mondkapjesplicht of verplicht afstand houden. "We gaan niet terug naar lockdowns, maar we gaan verder door met gezond verstand en verantwoordelijkheid met het virus te leven", stelde hij.
Door middel van onder meer strenge lockdowns heeft Australië het aantal coronabesmettingen sinds het begin van de pandemie relatief laag weten te houden. In recente weken is de samenleving echter grotendeels heropend, ondanks de dreiging van de omikronvariant.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt voortaan een brug of elektriciteitscentrale in Iran te bombarderen voor elke Iraanse aanval op een schip in de Straat van Hormuz. Of die aanvallen nu "met een raket, drone of ander wapen" zijn. Dat schrijft hij op zijn Truth Social.
34 minuten geledenOSLO (ANP) - Noorwegen heeft de 77 slachtoffers herdacht van de aanslagen in Oslo en Utøya van vijftien jaar geleden. In de kathedraal van Oslo vond een herdenkingsdienst plaats. Daarbij waren ook koning Harald en koningin Sonja aanwezig.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda zijn meer dan duizend doden gevallen, zegt de WHO. In de DRC gaat het om 999 sterfgevallen en over de grens in Oeganda waren het er twee.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse milieuminister Monique Barbut blijft op verzoek van president Emmanuel Macron toch aan. Dat meldt haar kantoor aan persbureau AFP. Barbut kondigde woensdagochtend haar ontslag aan op LinkedIn, vanwege meningsverschillen over het gebruik van pesticiden.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse modellenscout Daniel Siad, die banden had met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein, is dood aangetroffen in zijn woning buiten Parijs. Dat meldt het Franse openbaar ministerie. Siad werd ervan beschuldigd Epstein te hebben geholpen bij mensenhandel en het misbruik van jonge vrouwen.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oud-premier Viktor Orbán heeft gezegd dat de regering van zijn opvolger Péter Magyar zich schuldig maakt aan "tirannie". Ook zei hij functionarissen die worden aangesteld door de Tisza-regering te beschouwen als "onrechtmatig".
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Milieu, Monique Barbut, heeft haar ontslag aangekondigd. Dat doet zij nadat het parlement een wetsvoorstel heeft goedgekeurd dat het gebruik van pesticiden die schadelijk zijn voor bijen weer toestaat. Volgens Barbut was het wetsvoorstel "één milieutegenslag te veel", zo schrijft ze op LinkedIn.
5 uur geleden