Australische premier niet welkom in bosbranddorp
SYDNEY (ANP) - De Australische premier Scott Morrison heeft een bezoek aan een door de bosbranden getroffen dorp in het zuidwesten van Australië kort na aankomst afgebroken omdat de bevolking niets van hem moest hebben. De eerste minister werd uitgejouwd omdat de inwoners vinden dat er te weinig hulp voor hen komt.
Morrison wilde met de inwoners van de plaats Cobargo praten, maar die waren daar bepaald niet van gediend. "U bent niet welkom", kreeg hij te horen en van diverse kanten werden verwensingen naar hem geroepen. "Dit is niet eerlijk. We zijn compleet vergeten hier. Zo veel mensen hebben hun huis verloren". Samen met zijn minister voor Nationale Rampen David Littleproud stapte Morrison snel weer in de auto om te vertrekken.
Littleproud maakte kort daarna bekend dat hij extra geld vrijmaakt voor hulp aan de inwoners van de Begavallei, waarin Cobargo ligt. Eerder donderdag verdedigde Morrison nog de aanpak door zijn regering van de bosbranden en de gevolgen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
8 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
9 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
9 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
10 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
15 uur geleden