Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australische premier blijft achter strenge lockdowns staan

Australische premier blijft achter strenge lockdowns staan

SYDNEY (ANP) - De Australische premier Scott Morrison heeft zondag laten weten dat hij achter de strenge strategie waarmee het land de coronapandemie onder bedwang probeert te krijgen, blijft staan. "Je kan niet altijd met lockdowns blijven leven, op een gegeven moment moet er iets veranderen en dat gebeurt bij een vaccinatiegraad van 70 procent", stelde de premier zondag in een televisie-interview. "Ik weet dat de situatie op dit moment somber is, maar het wordt beter, dus blijf volhouden", zei hij daarnaast tegen lokale media.

De Australische regering maakte eind vorige maand bekend dat het van plan is om lockdowns in te blijven zetten als manier om corona-uitbraken onder controle te houden, totdat minstens 70 procent van de bevolking is ingeënt. De grenzen worden pas geleidelijk heropend zodra 80 procent van de inwoners gevaccineerd is. De strategie leidt tot veel kritiek onder de bevolking. In Sydney en Melbourne, waar mensen al wekenlang met strenge maatregelen leven, werden zaterdag honderden mensen gearresteerd tijdens demonstraties tegen de lockdown.

Op dit moment is slechts 30 procent van de inwoners van boven de zestien volledig gevaccineerd. De lage vaccinatiegraad komt grotendeels door een tekort aan vaccins van Pfizer en doordat veel mensen niet bereid zijn om het vaccin van AstraZeneca te nemen, uit angst voor mogelijke bijwerkingen. Zaterdag werd met 894 een recordaantal besmettingen in Australië gemeld.

Meer uit Buitenland

Chinese president Xi in India voor overleg en internationale top

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping is in New Delhi aangekomen voor een top van BRICS, melden Indiase en Chinese media. Hij heeft ook een ontmoeting met de gastheer, de Indiase premier Narendra Modi.

33 minuten geleden
Bron: politie denkt aan opzet bij ontsporing Franse trein

ROUEN (ANP/AFP) - De politie denkt dat de ontsporing van een trein tussen de Noord-Franse steden Rouen en Caen vrijdag het gevolg was van sabotage, meldt een anonieme politiebron aan persbureau AFP. De trein had 186 passagiers aan boord en 44 mensen raakten gewond. Een van hen is er slecht aan toe.

1 uur geleden
Poetin wijt winst AfD aan 'systeemfouten' Westen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wijt de verkiezingswinst van de radicaalrechtse AfD in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt aan "systeemfouten" van het Westen. Volgens hem zijn ook andere politieke ontwikkelingen in Europa daarvan het gevolg.

4 uur geleden
OpenAI bevestigt eerder incident met autonome AI

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.

9 uur geleden
Suriname en Venezuela versterken relatie tijdens bezoek Rodríguez

PARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.

18 uur geleden
Trump staat stil bij 9/11: wereld zal nooit meer hetzelfde zijn

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.

18 uur geleden
Oud-presidenten herdenken slachtoffers 9/11 bij Ground Zero

NEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.

20 uur geleden