Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australische premier blijft achter strenge lockdowns staan

Australische premier blijft achter strenge lockdowns staan

SYDNEY (ANP) - De Australische premier Scott Morrison heeft zondag laten weten dat hij achter de strenge strategie waarmee het land de coronapandemie onder bedwang probeert te krijgen, blijft staan. "Je kan niet altijd met lockdowns blijven leven, op een gegeven moment moet er iets veranderen en dat gebeurt bij een vaccinatiegraad van 70 procent", stelde de premier zondag in een televisie-interview. "Ik weet dat de situatie op dit moment somber is, maar het wordt beter, dus blijf volhouden", zei hij daarnaast tegen lokale media.

De Australische regering maakte eind vorige maand bekend dat het van plan is om lockdowns in te blijven zetten als manier om corona-uitbraken onder controle te houden, totdat minstens 70 procent van de bevolking is ingeënt. De grenzen worden pas geleidelijk heropend zodra 80 procent van de inwoners gevaccineerd is. De strategie leidt tot veel kritiek onder de bevolking. In Sydney en Melbourne, waar mensen al wekenlang met strenge maatregelen leven, werden zaterdag honderden mensen gearresteerd tijdens demonstraties tegen de lockdown.

Op dit moment is slechts 30 procent van de inwoners van boven de zestien volledig gevaccineerd. De lage vaccinatiegraad komt grotendeels door een tekort aan vaccins van Pfizer en doordat veel mensen niet bereid zijn om het vaccin van AstraZeneca te nemen, uit angst voor mogelijke bijwerkingen. Zaterdag werd met 894 een recordaantal besmettingen in Australië gemeld.

Meer uit Buitenland

Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

8 minuten geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

22 minuten geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

40 minuten geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

1 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

2 uur geleden
China bevestigt bezoek Xi aan Verenigde Staten dit najaar

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.

4 uur geleden
Belgische coalitie ruziet over NAVO-norm

BRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.

4 uur geleden