Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australische premier bereid te praten met Elon Musk over verbod

Australische premier bereid te praten met Elon Musk over verbod

CANBERRA (ANP/AFP) - De Australische premier Anthony Albanese zegt bereid te zijn om te praten met X-eigenaar Elon Musk over het door zijn parlement aangenomen wetsvoorstel dat het gebruik van sociale media voor jongeren onder de 16 jaar moet verbieden. Musk heeft veel kritiek geuit op het wetsvoorstel, dat donderdag na een emotioneel debat in het Australische Lagerhuis op de steun van een grote meerderheid kon rekenen.

"Wij praten met iedereen", antwoordde Albanese op de Australische zender ABC op de vraag of hij in gesprek zou willen met Musk. De premier wees er wel op dat Musk uiteraard zo zijn belangen heeft, en daarmee een bepaalde agenda. Maar hij voegde eraan toe: "Hij heeft als eigenaar van X, voorheen bekend als Twitter, het recht om die te verdedigen."

Het wetsontwerp verplicht sociale media zoals Facebook, Instagram, TikTok en X alles te doen om de toegang tot de netwerken voor deze minderjarigen te blokkeren. Op niet-nakoming staan hoge boetes. Socialemediabedrijven voelen weinig voor het Australische verbod. TikTok bijvoorbeeld stelde "teleurgesteld" te zijn door de Australische wetgeving en waarschuwde dat kinderen erdoor op onveilige plekken van het internet terecht kunnen komen.

Het wetsontwerp moet nog wel door de Australische Senaat. En er wordt nog een jaar gewerkt aan de implementatie voordat het verbod daadwerkelijk ingaat.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: Israël valt Beiroet aan als Hezbollah geweld voortzet

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.

2 uur geleden
EU eens over terugkeerregeling, waaronder 'terugkeerhubs'

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.

3 uur geleden
Trump: gebeld met Israël en Hezbollah, aanvallen gaan stoppen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.

5 uur geleden
Iraanse garde dreigt met 'nieuwe fronten' vanwege strijd Libanon

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.

6 uur geleden
Trump: Iran informeerde ons niet over stilleggen overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."

6 uur geleden
Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

7 uur geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

7 uur geleden