Australische premier bereid te praten met Elon Musk over verbod
CANBERRA (ANP/AFP) - De Australische premier Anthony Albanese zegt bereid te zijn om te praten met X-eigenaar Elon Musk over het door zijn parlement aangenomen wetsvoorstel dat het gebruik van sociale media voor jongeren onder de 16 jaar moet verbieden. Musk heeft veel kritiek geuit op het wetsvoorstel, dat donderdag na een emotioneel debat in het Australische Lagerhuis op de steun van een grote meerderheid kon rekenen.
"Wij praten met iedereen", antwoordde Albanese op de Australische zender ABC op de vraag of hij in gesprek zou willen met Musk. De premier wees er wel op dat Musk uiteraard zo zijn belangen heeft, en daarmee een bepaalde agenda. Maar hij voegde eraan toe: "Hij heeft als eigenaar van X, voorheen bekend als Twitter, het recht om die te verdedigen."
Het wetsontwerp verplicht sociale media zoals Facebook, Instagram, TikTok en X alles te doen om de toegang tot de netwerken voor deze minderjarigen te blokkeren. Op niet-nakoming staan hoge boetes. Socialemediabedrijven voelen weinig voor het Australische verbod. TikTok bijvoorbeeld stelde "teleurgesteld" te zijn door de Australische wetgeving en waarschuwde dat kinderen erdoor op onveilige plekken van het internet terecht kunnen komen.
Het wetsontwerp moet nog wel door de Australische Senaat. En er wordt nog een jaar gewerkt aan de implementatie voordat het verbod daadwerkelijk ingaat.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld. Trump waarschuwde dat de VS klaarstaan voor nieuwe aanvallen op Iran indien er geen deal gesloten kan worden.
40 minuten geledenKINSHASA (ANP/RTR) - Een Amerikaanse arts die werkt als zendeling in Congo, is positief getest op ebola nadat hij patiënten had behandeld in een lokaal ziekenhuis. Dat meldt Fox News op gezag van de christelijke hulporganisatie Serge. Volgens die Amerikaanse nieuwszender hebben twee andere Amerikaanse zendelingen ter plaatse, onder wie de vrouw van de besmette arts, geen symptomen. Ook zij werkten met patiënten. Hoe het de arts vergaat, wordt niet gemeld.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezondheidsautoriteiten gaan scherper letten op reizigers die vanuit Congo-Kinshasa, Oeganda en Zuid-Soedan naar de Verenigde Staten komen, of daar onlangs verbleven. Dit naar aanleiding van de uitbraak van ebola in die regio.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Een deel van het bewijs aangevoerd tegen de van moord verdachte Luigi Mangione (28) is volgens een rechter in New York onwettig verkregen en niet toelaatbaar in het proces. Dat moet 8 september beginnen. Mangione wordt ervan beschuldigd eind 2024 in New York de baas van de zorgverzekeringsonderneming UnitedHealthcare, Brian Thompson, te hebben vermoord.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De chauffeur van een vrachtwagen met daarin voor omgerekend 8 miljoen euro aan cocaïne, is in het Verenigd Koninkrijk veroordeeld tot dertien jaar en zes maanden cel. Dat meldt de National Crime Agency (NCA), het Britse agentschap dat zich bezighoudt met georganiseerde misdaad.
5 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC) gaat experts sturen vanwege de recentste ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC). De experts uit de EU gaan op verzoek van het Afrikaanse Centrum voor Ziektebestrijding en Preventie naar hun hoofdkantoor in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. Ze gaan daar helpen bij coördinatie van de ziektebestrijding.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de onderhandelingen over de toekomst van Groenland sorteren de Verenigde Staten voor op een grotere rol dan slechts militair. Dat schrijft The New York Times, dat zich baseert op vele gesprekken met Amerikaanse, Deense en Groenlandse bronnen.
7 uur geleden