Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australische premier bereid te praten met Elon Musk over verbod

Australische premier bereid te praten met Elon Musk over verbod

CANBERRA (ANP/AFP) - De Australische premier Anthony Albanese zegt bereid te zijn om te praten met X-eigenaar Elon Musk over het door zijn parlement aangenomen wetsvoorstel dat het gebruik van sociale media voor jongeren onder de 16 jaar moet verbieden. Musk heeft veel kritiek geuit op het wetsvoorstel, dat donderdag na een emotioneel debat in het Australische Lagerhuis op de steun van een grote meerderheid kon rekenen.

"Wij praten met iedereen", antwoordde Albanese op de Australische zender ABC op de vraag of hij in gesprek zou willen met Musk. De premier wees er wel op dat Musk uiteraard zo zijn belangen heeft, en daarmee een bepaalde agenda. Maar hij voegde eraan toe: "Hij heeft als eigenaar van X, voorheen bekend als Twitter, het recht om die te verdedigen."

Het wetsontwerp verplicht sociale media zoals Facebook, Instagram, TikTok en X alles te doen om de toegang tot de netwerken voor deze minderjarigen te blokkeren. Op niet-nakoming staan hoge boetes. Socialemediabedrijven voelen weinig voor het Australische verbod. TikTok bijvoorbeeld stelde "teleurgesteld" te zijn door de Australische wetgeving en waarschuwde dat kinderen erdoor op onveilige plekken van het internet terecht kunnen komen.

Het wetsontwerp moet nog wel door de Australische Senaat. En er wordt nog een jaar gewerkt aan de implementatie voordat het verbod daadwerkelijk ingaat.

Meer uit Buitenland

Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

4 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

4 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

5 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

7 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

7 uur geleden
Media: drones en waarschuwingsschoten nabij Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.

7 uur geleden
Palestijnse baby gedood door schoten Israëlisch leger

HEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

7 uur geleden