Australische premier bereid te praten met Elon Musk over verbod
CANBERRA (ANP/AFP) - De Australische premier Anthony Albanese zegt bereid te zijn om te praten met X-eigenaar Elon Musk over het door zijn parlement aangenomen wetsvoorstel dat het gebruik van sociale media voor jongeren onder de 16 jaar moet verbieden. Musk heeft veel kritiek geuit op het wetsvoorstel, dat donderdag na een emotioneel debat in het Australische Lagerhuis op de steun van een grote meerderheid kon rekenen.
"Wij praten met iedereen", antwoordde Albanese op de Australische zender ABC op de vraag of hij in gesprek zou willen met Musk. De premier wees er wel op dat Musk uiteraard zo zijn belangen heeft, en daarmee een bepaalde agenda. Maar hij voegde eraan toe: "Hij heeft als eigenaar van X, voorheen bekend als Twitter, het recht om die te verdedigen."
Het wetsontwerp verplicht sociale media zoals Facebook, Instagram, TikTok en X alles te doen om de toegang tot de netwerken voor deze minderjarigen te blokkeren. Op niet-nakoming staan hoge boetes. Socialemediabedrijven voelen weinig voor het Australische verbod. TikTok bijvoorbeeld stelde "teleurgesteld" te zijn door de Australische wetgeving en waarschuwde dat kinderen erdoor op onveilige plekken van het internet terecht kunnen komen.
Het wetsontwerp moet nog wel door de Australische Senaat. En er wordt nog een jaar gewerkt aan de implementatie voordat het verbod daadwerkelijk ingaat.
Meer uit Buitenland
TBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.
15 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.
43 minuten geledenLONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) is uiterst kritisch over het voorstel van de Europese Commissie voor het gemeenschappelijk landbouwbeleid in de nieuwe meerjarenbegroting 2028-2034. Duidelijkheid, voorspelbaarheid en eerlijkheid zijn essentieel voor een landbouwbeleid dat boeren en plattelandsgemeenschappen echt ondersteunt, maar dat ontbreekt, vatte ERK-lid Iliana Ivanova maandag de kritiek samen.
2 uur geledenEDINBURGH (ANP) - De Schotse Labour-leider Anas Sarwar heeft zijn partijgenoot Keir Starmer opgeroepen op te stappen als premier. Sarwar is het meest prominente Labour-lid tot nu toe dat openlijk heeft uitgesproken dat Starmer moet vertrekken.
4 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse politie is een onderzoek begonnen naar een recent afgetreden ambassadeur om haar banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent en zakenman Jeffrey Epstein. De voormalige topdiplomaat in Jordanië en Irak, Mona Juul, wordt beschuldigd van ernstige corruptie. Tegen haar man is een crimineel onderzoek geopend voor medeplichtigheid, melden Noorse media zoals omroep NRK.
4 uur geleden