Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australische premier bereid te praten met Elon Musk over verbod

Australische premier bereid te praten met Elon Musk over verbod

CANBERRA (ANP/AFP) - De Australische premier Anthony Albanese zegt bereid te zijn om te praten met X-eigenaar Elon Musk over het door zijn parlement aangenomen wetsvoorstel dat het gebruik van sociale media voor jongeren onder de 16 jaar moet verbieden. Musk heeft veel kritiek geuit op het wetsvoorstel, dat donderdag na een emotioneel debat in het Australische Lagerhuis op de steun van een grote meerderheid kon rekenen.

"Wij praten met iedereen", antwoordde Albanese op de Australische zender ABC op de vraag of hij in gesprek zou willen met Musk. De premier wees er wel op dat Musk uiteraard zo zijn belangen heeft, en daarmee een bepaalde agenda. Maar hij voegde eraan toe: "Hij heeft als eigenaar van X, voorheen bekend als Twitter, het recht om die te verdedigen."

Het wetsontwerp verplicht sociale media zoals Facebook, Instagram, TikTok en X alles te doen om de toegang tot de netwerken voor deze minderjarigen te blokkeren. Op niet-nakoming staan hoge boetes. Socialemediabedrijven voelen weinig voor het Australische verbod. TikTok bijvoorbeeld stelde "teleurgesteld" te zijn door de Australische wetgeving en waarschuwde dat kinderen erdoor op onveilige plekken van het internet terecht kunnen komen.

Het wetsontwerp moet nog wel door de Australische Senaat. En er wordt nog een jaar gewerkt aan de implementatie voordat het verbod daadwerkelijk ingaat.

Meer uit Buitenland

Hoekstra: afbouw fossiel nodig om volgende crisis te voorkomen

SANTA MARTA (ANP) - Een snellere overstap op schone energiebronnen is niet alleen noodzakelijk voor het klimaat, maar ook om minder kwetsbaar te worden voor een volgende energiecrisis. Met die boodschap is Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) naar de conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen in Colombia gekomen.

16 minuten geleden
Trump tegen Charles: VS hebben geen betere vrienden dan het VK

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen de Britse koning Charles gezegd dat de Verenigde Staten geen betere vrienden hebben dan de Britten. De relatie tussen de bondgenoten staat de laatste weken juist onder spanning, nadat Trump klaagde dat het Verenigd Koninkrijk te weinig hielp met de oorlog in Iran.

1 uur geleden
Trump: Teheran zegt dat Iran op instorten staat

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran gezegd dat het land op instorten staat. Teheran zou de VS gevraagd hebben de Straat van Hormuz zo snel mogelijk te openen, schrijft Trump op zijn Truth Social.

2 uur geleden
Brussel wil 'opruimbeurt' voor regelgevingsproces

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie stelt een "grondige opruimbeurt" voor van haar regelgevingsproces, om eventueel verouderde en overbodige regels te verminderen. Dat staat in een voorstel van de Commissie om regels vanuit Brussel eenvoudiger en duidelijker te maken.

2 uur geleden
Bultrug Timmy in schip geladen dat hem naar open zee moet brengen

WISMAR (ANP) - Timmy, de bultrug die al weken vastligt voor de kust van Duitsland, is succesvol naar de waterbak van een schip gebracht, melden Duitse media als Bild en Die Welt. Reddingswerkers hebben het gestrande dier met touwen en een tuig van zijn plek gekregen en naar het vaartuig gebracht.

4 uur geleden
Noord-Korea eert soldaten die in Oekraïne zelfmoord pleegden

PYONGYANG (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Koreaanse militairen die met Rusland meevochten tegen Oekraïne hebben zich opgeblazen toen ze in handen van de vijand dreigden te vallen, bevestigt de leider van Ruslands bondgenoot. "Zij stierven een heldendood", zei Kim Jong-un dinsdag.

4 uur geleden
Man bekent schuld aan geplande terreuraanslag op Swift-concert

WIENER NEUSTADT (ANP) - De man die ervan wordt verdacht een terreuraanslag te hebben voorbereid bij een van Taylor Swifts concerten in Wenen in 2024, heeft dinsdag schuld bekend in de rechtbank in Wiener Neustadt. Dat melden de Oostenrijkse media Kurier en Kronen Zeitung.

5 uur geleden