Australische politie vindt resten van kind na krokodillenaanval
PALUMPA (ANP) - De Australische politie heeft resten gevonden van een 12-jarig kind dat dinsdag in een rivier werd aangevallen door een krokodil en daarna vermist was, meldt de Australische omroep ABC. Het is niet duidelijk hoe het lichaam van het meisje eraan toe is, maar de politie spreekt van een "gruwelijke" vondst.
Woensdag werd al een T-shirt van het meisje gevonden, en dat leidde tot de vondst van haar lichaam. Daarop zouden in elk geval sporen zijn te vinden die lijken te wijzen op een krokodillenaanval.
Het meisje was dinsdag met haar familie aan het zwemmen in een rivier in het afgelegen noorden van Australiƫ toen ze verdween. Getuigen hadden een krokodil zien zwemmen en vermoedden dat ze was aangevallen door het dier. De familie is kapot van het nieuws, zegt de politie.
Het is voor het eerst sinds 2018 dat iemand in het noorden van Australiƫ wordt gedood door een krokodil. De autoriteiten waarschuwen voorzichtig te zijn in de rivieren, omdat de gevaarlijke dieren daar kunnen rondzwemmen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
5 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.
8 uur geleden