Australische politie: brand in synagoge 'terroristische daad'
MELBOURNE (ANP) - De Australische politie van de staat Victoria heeft gezegd dat de brand van vorige week vrijdag in een synagoge in de Australische stad Melbourne waarschijnlijk een "terroristische daad" is, aldus politiechef Shane Patton maandag op een persconferentie over de aanval.
Patton zei dat de politie op zoek is naar drie verdachten van de brandstichting, die om 04.10 plaatselijke tijd uitbrak. Er waren toen al enkele mensen aanwezig in de Adass Israel Synagoge, maar niemand liep serieuze verwondingen op. Wel liep de synagoge aanzienlijke schade op en is die nu dichtgetimmerd.
Een ooggetuige die de synagoge binnenging voor het ochtendgebed zag "twee personen die maskers droegen", vertelde een rechercheur eerder aan verslaggevers. "Het leek erop dat ze een soort brandversneller in het pand verspreidden", zei hij. "Als dit een uur later was gebeurd, zouden er honderden mensen binnen zijn geweest", zei bestuurslid van de synagoge Benjamin Klein.
Meer uit Buitenland
LAS VEGAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oorlog met Iran tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Las Vegas donderdag gebagatelliseerd als "een kleine uitstap". Ook voorspelde hij dat het conflict "vrij snel" voorbij zal zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
12 uur geleden