Australische politie: brand in synagoge 'terroristische daad'
MELBOURNE (ANP) - De Australische politie van de staat Victoria heeft gezegd dat de brand van vorige week vrijdag in een synagoge in de Australische stad Melbourne waarschijnlijk een "terroristische daad" is, aldus politiechef Shane Patton maandag op een persconferentie over de aanval.
Patton zei dat de politie op zoek is naar drie verdachten van de brandstichting, die om 04.10 plaatselijke tijd uitbrak. Er waren toen al enkele mensen aanwezig in de Adass Israel Synagoge, maar niemand liep serieuze verwondingen op. Wel liep de synagoge aanzienlijke schade op en is die nu dichtgetimmerd.
Een ooggetuige die de synagoge binnenging voor het ochtendgebed zag "twee personen die maskers droegen", vertelde een rechercheur eerder aan verslaggevers. "Het leek erop dat ze een soort brandversneller in het pand verspreidden", zei hij. "Als dit een uur later was gebeurd, zouden er honderden mensen binnen zijn geweest", zei bestuurslid van de synagoge Benjamin Klein.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
5 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
11 uur geleden