Australische parlementariërs brengen bezoek aan Taiwan
CANBERRA (ANP/AFP) - Een delegatie van Australische parlementariërs gaat zondag naar Taiwan voor een bezoek van vijf dagen. De reis levert naar verwachting een woedende reactie vanuit Beijing op, net nu de moeizame relatie tussen China en Australië verbetering toont.
Een dergelijk bezoek aan Taiwan heeft al ruim drie jaar niet plaatsgevonden, een periode waarin veel strenge coronamaatregelen van kracht waren. De delegatie bestaat uit zes leden van de regerende partij Labor en twee oppositiepartijen. China reageerde eerder dit jaar woedend toen Amerikaanse volksvertegenwoordigers Taiwan bezochten, onder meer met militaire oefeningen.
Premier Anthony Albanese benadrukt dat het niet om een overheidsbezoek gaat en dat het vaker voorkomt dat parlementariërs naar Taiwan afreizen. Hij had vorige maand een overleg met de Chinese president Xi Jinping. Bij deze ontmoeting, de eerste tussen leiders van de twee landen in jaren, werd geprobeerd de banden aan te halen na jaren van vijandigheid.
China was woedend toen Australië in 2017 met wetgeving tegen Chinese invloeden kwam en opriep tot een onafhankelijk onderzoek naar de oorsprong van het coronavirus. Daarnaast kwam Canberra met een 5G-ban voor het Chinese telecombedrijf Huawei. Beijing kwam met economische sancties tegen Australië en schortte diverse vormen van contact op.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".
10 minuten geledenHAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
5 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
20 uur geleden