Australische parlementariërs brengen bezoek aan Taiwan
CANBERRA (ANP/AFP) - Een delegatie van Australische parlementariërs gaat zondag naar Taiwan voor een bezoek van vijf dagen. De reis levert naar verwachting een woedende reactie vanuit Beijing op, net nu de moeizame relatie tussen China en Australië verbetering toont.
Een dergelijk bezoek aan Taiwan heeft al ruim drie jaar niet plaatsgevonden, een periode waarin veel strenge coronamaatregelen van kracht waren. De delegatie bestaat uit zes leden van de regerende partij Labor en twee oppositiepartijen. China reageerde eerder dit jaar woedend toen Amerikaanse volksvertegenwoordigers Taiwan bezochten, onder meer met militaire oefeningen.
Premier Anthony Albanese benadrukt dat het niet om een overheidsbezoek gaat en dat het vaker voorkomt dat parlementariërs naar Taiwan afreizen. Hij had vorige maand een overleg met de Chinese president Xi Jinping. Bij deze ontmoeting, de eerste tussen leiders van de twee landen in jaren, werd geprobeerd de banden aan te halen na jaren van vijandigheid.
China was woedend toen Australië in 2017 met wetgeving tegen Chinese invloeden kwam en opriep tot een onafhankelijk onderzoek naar de oorsprong van het coronavirus. Daarnaast kwam Canberra met een 5G-ban voor het Chinese telecombedrijf Huawei. Beijing kwam met economische sancties tegen Australië en schortte diverse vormen van contact op.
Meer uit Buitenland
NABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.
1 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft toegang gevraagd tot een laboratorium bij de kerncentrale Zaporizja in Oekraïne. Die staat onder controle van Rusland en werd zondag aangevallen met een drone.
3 uur geledenASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.
6 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.
8 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.
10 uur geleden