Australische parlementariërs brengen bezoek aan Taiwan
CANBERRA (ANP/AFP) - Een delegatie van Australische parlementariërs gaat zondag naar Taiwan voor een bezoek van vijf dagen. De reis levert naar verwachting een woedende reactie vanuit Beijing op, net nu de moeizame relatie tussen China en Australië verbetering toont.
Een dergelijk bezoek aan Taiwan heeft al ruim drie jaar niet plaatsgevonden, een periode waarin veel strenge coronamaatregelen van kracht waren. De delegatie bestaat uit zes leden van de regerende partij Labor en twee oppositiepartijen. China reageerde eerder dit jaar woedend toen Amerikaanse volksvertegenwoordigers Taiwan bezochten, onder meer met militaire oefeningen.
Premier Anthony Albanese benadrukt dat het niet om een overheidsbezoek gaat en dat het vaker voorkomt dat parlementariërs naar Taiwan afreizen. Hij had vorige maand een overleg met de Chinese president Xi Jinping. Bij deze ontmoeting, de eerste tussen leiders van de twee landen in jaren, werd geprobeerd de banden aan te halen na jaren van vijandigheid.
China was woedend toen Australië in 2017 met wetgeving tegen Chinese invloeden kwam en opriep tot een onafhankelijk onderzoek naar de oorsprong van het coronavirus. Daarnaast kwam Canberra met een 5G-ban voor het Chinese telecombedrijf Huawei. Beijing kwam met economische sancties tegen Australië en schortte diverse vormen van contact op.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
8 uur geleden