Australische minister: wees voorzichtig met AI-tool DeepSeek
CANBERRA (ANP/AFP) - De Australische regering roept mensen op goed na te denken voordat ze de chatbot DeepSeek downloaden. Mogelijk zitten er privacyrisico's aan de AI-bot die in China is ontwikkeld, zegt minister voor Industrie en Wetenschap Ed Husic.
"De Chinezen zijn heel goed in het ontwikkelen van producten die heel goed werken. Die markt is gewend aan hun benadering van privacy en gegevensbeheer", zei Husic tegen de openbare omroep ABC. "Maar als je het exporteert naar markten waar consumenten andere verwachtingen hebben rond privacy en gegevensbeheer, is het de vraag of de producten op dezelfde manier worden omarmd."
"Ik vind dat je daar heel voorzichtig mee moet zijn, daar ben ik heel eerlijk en direct over", vervolgde Husic.
DeepSeek zorgde maandag voor opschudding op westerse aandelenbeurzen, waar chipbedrijven miljarden minder waard werden. De start-up in kunstmatige intelligentie achter de chatbot lijkt erin te zijn geslaagd een model te bouwen dat vergelijkbare resultaten levert als ChatGPT van OpenAI. Maar DeepSeek lijkt dat te doen met veel minder rekenkracht, chips en dus tegen lagere kosten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
1 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
4 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.
5 uur geleden