Australische minister: wees voorzichtig met AI-tool DeepSeek
CANBERRA (ANP/AFP) - De Australische regering roept mensen op goed na te denken voordat ze de chatbot DeepSeek downloaden. Mogelijk zitten er privacyrisico's aan de AI-bot die in China is ontwikkeld, zegt minister voor Industrie en Wetenschap Ed Husic.
"De Chinezen zijn heel goed in het ontwikkelen van producten die heel goed werken. Die markt is gewend aan hun benadering van privacy en gegevensbeheer", zei Husic tegen de openbare omroep ABC. "Maar als je het exporteert naar markten waar consumenten andere verwachtingen hebben rond privacy en gegevensbeheer, is het de vraag of de producten op dezelfde manier worden omarmd."
"Ik vind dat je daar heel voorzichtig mee moet zijn, daar ben ik heel eerlijk en direct over", vervolgde Husic.
DeepSeek zorgde maandag voor opschudding op westerse aandelenbeurzen, waar chipbedrijven miljarden minder waard werden. De start-up in kunstmatige intelligentie achter de chatbot lijkt erin te zijn geslaagd een model te bouwen dat vergelijkbare resultaten levert als ChatGPT van OpenAI. Maar DeepSeek lijkt dat te doen met veel minder rekenkracht, chips en dus tegen lagere kosten.
Meer uit Financieel
ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.
50 minuten geledenWENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
6 uur geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
1 dag geleden