Australische minister: wees voorzichtig met AI-tool DeepSeek
CANBERRA (ANP/AFP) - De Australische regering roept mensen op goed na te denken voordat ze de chatbot DeepSeek downloaden. Mogelijk zitten er privacyrisico's aan de AI-bot die in China is ontwikkeld, zegt minister voor Industrie en Wetenschap Ed Husic.
"De Chinezen zijn heel goed in het ontwikkelen van producten die heel goed werken. Die markt is gewend aan hun benadering van privacy en gegevensbeheer", zei Husic tegen de openbare omroep ABC. "Maar als je het exporteert naar markten waar consumenten andere verwachtingen hebben rond privacy en gegevensbeheer, is het de vraag of de producten op dezelfde manier worden omarmd."
"Ik vind dat je daar heel voorzichtig mee moet zijn, daar ben ik heel eerlijk en direct over", vervolgde Husic.
DeepSeek zorgde maandag voor opschudding op westerse aandelenbeurzen, waar chipbedrijven miljarden minder waard werden. De start-up in kunstmatige intelligentie achter de chatbot lijkt erin te zijn geslaagd een model te bouwen dat vergelijkbare resultaten levert als ChatGPT van OpenAI. Maar DeepSeek lijkt dat te doen met veel minder rekenkracht, chips en dus tegen lagere kosten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Europese aandelenmarkten daalden dinsdag tot het laagste niveau in een maand door de groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Ook op Wall Street kleurden de koersenborden opnieuw rood. In Amsterdam ging AkzoNobel (min 3,3 procent) flink omlaag.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland zwakken af, maar volgens werkgevers gaat dit proces te langzaam. Werkgeversvereniging AWVN vreest dat hogere loonkosten op lange termijn het concurrentievermogen verder uithollen en investeringsbeslissingen in het nadeel van Nederland doen uitvallen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Axalta Coating Systems behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Amerikaanse beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het verfbedrijf gaat fuseren met zijn Nederlandse branchegenoot AkzoNobel. Door de fusie ontstaat de op een na grootste verf- en coatingsfabrikant ter wereld, na Sherwin-Williams. Axalta steeg 2,3 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel consumenten ondervinden moeilijkheden bij het vergelijken van energiecontracten en aanbiedingen, concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Om de transparantie en vergelijkbaarheid te vergroten, start de ACM een nieuw onderzoek naar manieren om deze processen te verbeteren.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Ierse politicus Paschal Donohoe krijgt een hoge positie binnen de Wereldbank, maakt het instituut voor ontwikkelingsfinanciering bekend. Hij legt daarom zijn functie van minister van Financiën van Ierland neer en zwaait af als voorzitter van de Eurogroep.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall verwacht dat de jaarlijkse omzet tegen 2030 ongeveer vervijfvoudigt ten opzichte van de behaalde 9,8 miljard euro vorig jaar. Topman Armin Papperger voorziet dat de jaarlijkse inkomsten dan 50 miljard euro bedragen, zei hij dinsdag. Het geld stroomt al tijden binnen bij de wapenfabrikant, nu Europese regeringen honderden miljarden vrijmaken voor herbewapening en defensieversterking.
4 uur geledenUTRECHT(ANP) - Het is nog lastig om te zeggen of de fusie tussen verf- en coatingconcerns AkzoNobel en Axalta goed of slecht nieuws is voor werknemers in Nederland, reageert FNV. Vakbondsbestuurder Esam Laassal geeft aan dat het hem nu nog onduidelijk is wat de samenvoeging betekent voor de werkgelegenheid in Nederland.
4 uur geleden