Australische minister: wees voorzichtig met AI-tool DeepSeek
CANBERRA (ANP/AFP) - De Australische regering roept mensen op goed na te denken voordat ze de chatbot DeepSeek downloaden. Mogelijk zitten er privacyrisico's aan de AI-bot die in China is ontwikkeld, zegt minister voor Industrie en Wetenschap Ed Husic.
"De Chinezen zijn heel goed in het ontwikkelen van producten die heel goed werken. Die markt is gewend aan hun benadering van privacy en gegevensbeheer", zei Husic tegen de openbare omroep ABC. "Maar als je het exporteert naar markten waar consumenten andere verwachtingen hebben rond privacy en gegevensbeheer, is het de vraag of de producten op dezelfde manier worden omarmd."
"Ik vind dat je daar heel voorzichtig mee moet zijn, daar ben ik heel eerlijk en direct over", vervolgde Husic.
DeepSeek zorgde maandag voor opschudding op westerse aandelenbeurzen, waar chipbedrijven miljarden minder waard werden. De start-up in kunstmatige intelligentie achter de chatbot lijkt erin te zijn geslaagd een model te bouwen dat vergelijkbare resultaten levert als ChatGPT van OpenAI. Maar DeepSeek lijkt dat te doen met veel minder rekenkracht, chips en dus tegen lagere kosten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Europese Unie en de Verenigde Staten ondertekenen vrijdag een voorlopige samenwerkingsovereenkomst over kritieke mineralen, grondstoffen die essentieel zijn voor de economie en maatschappij. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld.
7 minuten geledenGUANGZHOU (ANP/RTR) - De Chinese fabrikant van elektrische voertuigen XPENG verwacht volgend jaar te beginnen met de grootschalige productie van zijn vliegende auto's. Dat heeft president Brian Gu gezegd tegen persbureau Reuters.
7 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Signify verwacht dat de uitdagende marktomstandigheden de rest van dit jaar zullen aanhouden. De verlichtingsproducent kampt onder meer met een verlaagde vraag en de gevolgen van de Amerikaanse importheffingen en kondigde begin dit jaar al aan wereldwijd 900 banen te schrappen, waarvan 150 in Nederland, om kosten te besparen. In de afgelopen jaren heeft Signify ook al forse reorganisaties uitgevoerd.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Registratiecommissie Geneeskundig Specialisten (RGS) doet onderzoek naar de werkcultuur bij een aantal opleidingsplekken van het UWV. Dat bevestigt de toezichthouder na berichtgeving van EenVandaag en het AD. Jonge verzekeringsartsen in opleiding die bij de uitkeringsinstantie in de regio Amsterdam werken, spreken volgens de media over een onveilige werkcultuur en veel te hoge werkdruk.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met importheffingen tegen het Verenigd Koninkrijk als de regering van premier Keir Starmer een belasting op digitale diensten niet schrapt. Dat zei Trump tegen de Britse krant The Telegraph.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.
11 uur geleden