
Australische minister: Djokovic vrij om weg te gaan
MELBOURNE (ANP) - De Australische overheid bestrijdt de suggestie dat Novak Djokovic gevangen wordt gehouden. De Servische tennisser zit met asielzoekers in een hotel in Melbourne, in afwachting van de rechtszaak die hij heeft aangespannen tegen het besluit van de autoriteiten om hem niet toe te laten tot het land. "Meneer Djokovic wordt niet gevangen gehouden, hij is vrij om het land te verlaten als hij dat wil", zegt minister Karen Andrews van Binnenlandse Zaken. "Onze douane zal dat dan faciliteren."
Djokovic arriveerde woensdag in Melbourne, waar hij wil meedoen aan de Australian Open. De nummer 1 van de wereld werd op het vliegveld tegengehouden, omdat zijn visumpapieren niet in orde zouden zijn. Djokovic kon volgens de autoriteiten niet bewijzen waarom hij een medische vrijstelling heeft gekregen om zonder vaccinaties tegen het coronavirus het land in te mogen.
Australië wil de twintigvoudig grandslamwinnaar daarom weer het land uitzetten. Djokovic spande een rechtszaak aan, die maandag dient. Volgens zijn familie wordt hij "gevangen gehouden" in een quarantainehotel, maar Andrews bestrijdt dat.
Eisen
"We behandelen Djokovic net als ieder ander in deze situatie. Iedereen die ons land binnenkomt, moet zorgen dat hij aan de eisen voldoet. Dat betekent dat je een bewijs moet laten zien dat je gevaccineerd bent tegen het coronavirus. En als je dat niet kan laten zien, moet je aantonen dat je vanwege medische redenen niet gevaccineerd kan worden. Die informatie kon Djokovic niet tonen", aldus de minister. "Het is ieders eigen verantwoordelijkheid om dit te regelen."
Volgens Andrews zijn naast Djokovic nog twee tennissers met een medische vrijstelling aangekomen in Melbourne. Ze laat uitzoeken of zij wel over de benodigde bewijzen beschikken.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Sanne Wevers zal over anderhalve week op de wereldkampioenschappen turnen in Antwerpen alleen uitkomen op het toestel balk. Dat heeft bondscoach Jeroen Jacobs besloten, zo vertelde hij donderdag in Rotterdam bij het begin van een driedaagse stage van de ploeg.
44 minuten geledenEMMEN (ANP) - De Zwitserse renner Stefan Küng heeft een hersenschudding, een breuk in zijn kaakbeen en een aantal breukjes in zijn hand overgehouden aan zijn zware val bij de EK wielrennen in Emmen. Hij ging woensdag in de slotfase van de tijdrit onderuit en raakte daarbij een aantal dranghekken langs het parcours. Met een bebloed gezicht en een kapotte helm kwam hij over de finish.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Leo van Vliet stopt in 2026 als koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De organisatie van de Nederlandse klassieker komt in handen van Flanders Classics. Van Vliet blijft de komende edities nog actief en draagt dan de organisatie volledig over.
3 uur geledenSUZUKA (ANP) - De Canadees Lance Stroll voelt zich goed genoeg om dit weekeinde van start te gaan in de Grote Prijs van Japan. De Formule 1-coureur van Aston Martin sloeg afgelopen zondag de race in Singapore over nadat hij een zware crash maakte in de kwalificaties.
5 uur geledenSUZUKA (ANP) - Liam Lawson vervangt ook komend weekeinde in de Grote Prijs van Japan de geblesseerde Daniel Ricciardo bij het Formule 1-team AlphaTauri. De Australiër is nog altijd niet voldoende hersteld van zijn gebroken middenhandsbeentje, een kwetsuur die hij opliep tijdens een training bij de Dutch Grand Prix in Zandvoort.
6 uur geledenEMMEN (ANP) - De Belgische wielrenner Wout van Aert van Jumbo-Visma vindt het "echt onrechtvaardig" dat zijn land-, ploeggenoot en vriend Nathan Van Hooydonck zijn carrière moet beëindigen. "Ik heb het er heel moeilijk mee", zei een emotionele Van Aert na zijn derde plaats op het EK tijdrijden in Emmen.
18 uur geledenEMMEN (ANP) - Met het afscheid van Tom Dumoulin verdween Nederlands enige topper in het tijdrijden. Daan Hoole en Sjoerd Bax waren woensdag bij de EK in Emmen de wielrenners die de Nederlandse eer moesten hooghouden.
20 uur geleden