Australische minister denkt na over intrekken visum Djokovic
MELBOURNE (ANP) - De Australische minister van Immigratie, Alex Hawke, onderzoekt of hij het visum voor Novak Djokovic moet intrekken. Hawke heeft vanuit zijn functie de bevoegdheid om dat te kunnen doen. Zijn ministerie liet dinsdag aan Australische media weten dat Hawke "goed nadenkt over de zaak". Waarschijnlijk neemt de minister pas in de loop van deze week een besluit.
De Australische autoriteiten trokken vorige week bij aankomst van Djokovic in Melbourne zijn visum in, omdat de Servische tennisser niet zou kunnen bewijzen waarom hij een medische vrijstelling had gekregen om zonder coronavaccin het land in te komen. Australië wilde de nummer 1 van de wereld het land uitzetten, maar Djokovic wist dat via een rechtszaak te voorkomen. Een rechter bepaalde maandag dat de 34-jarige Serviër aan de regels heeft voldaan en in Australië mag blijven. Djokovic kon zodoende het quarantainehotel verlaten waarin hij een aantal dagen opgesloten had gezeten en ging meteen de tennisbaan op.
Volgens Australische media heeft de toptennisser, recordkampioen op de Australian Open met negen titels, bij het invullen van de inreisformulieren mogelijk "misleidende informatie" gegeven. Djokovic zou hebben aangevinkt dat hij in de veertien dagen voor vertrek naar Melbourne niet had gereisd. De Serviër werd eind vorige maand echter in onder meer Spanje en Belgrado gesignaleerd. Op het geven van valse of misleidende informatie staat een straf in Australië.
In de rechtszaak bleek dat Djokovic zich niet heeft laten vaccineren tegen het coronavirus, iets waar hij de afgelopen maanden nooit iets over wilde zeggen. Het was daarom lang onduidelijk of hij zou meedoen aan de Australian Open, aangezien daarop in principe alleen gevaccineerde tennissers welkom zijn. De Serviër kreeg een medische vrijstelling omdat hij eind vorig jaar, op 16 december, positief had getest op het coronavirus. Uit foto's op sociale media valt echter op te maken dat Djokovic in de dagen erna een paar keer in de openbaarheid verscheen en niet in quarantaine zat. De familie van Djokovic wilde maandag op een persconferentie niet reageren op vragen daarover. Zelf heeft de mondiale nummer 1 alleen nog via zijn social media gereageerd.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Lando Norris liet zijn tranen de vrije loop bij de eerste woorden die hij sprak na het behalen van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik had niet gedacht dat ik zou huilen, ik voel me net een loser", zei hij in het interview op de baan van Abu Dhabi. "Het is zo'n lange reis geweest, ik wil vooral mijn ouders bedanken en iedereen bij McLaren."
7 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon in Abu Dhabi een ongekende comeback in het seizoen net niet bekronen met een vijfde wereldtitel. Niet eerder in de historie van de Formule 1 maakte een coureur een achterstand van 104 punten goed in het kampioenschap. Dat lukte Verstappen net niet. Hij won wel de slotrace en kwam 2 punten tekort op Lando Norris van McLaren, die genoeg had aan de derde plaats om zijn eerste titel te veroveren.
16 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen haar eerste zege van het seizoen op de massastart geboekt. De 26-jarige Friezin won de sprint na zestien ronden in Thialf voor de Amerikaanse Mia Manganello en Park Ji-woo uit Zuid-Korea.
19 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen vindt dat de mensen bij Red Bull niet te lang mogen treuren over het kwijtraken van de titel in de Formule 1. "Wees niet te teleurgesteld, dat ben ik zeker niet. We mogen trots zijn op onze comeback. Iedereen bedankt. Ook Honda voor de afgelopen jaren. We hebben het in stijl afgesloten", sprak de coureur over de boordradio na zijn zege in de slotrace in Abu Dhabi.
26 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen blijft door het mislopen van de titel in de slotrace van Abu Dhabi op vier wereldtitels staan. De 28-jarige Limburger deelt daarmee de vierde plaats op de eeuwige ranglijst van de Formule 1 met de Fransman Alain Prost en de Duitser Sebastian Vettel. Verstappen won in zijn Formule 1-carrière, die in 2015 begon, in totaal 71 grands prix, meer dan Vettel (53) en Prost (51).
27 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is de elfde wereldkampioen in de Formule 1 die afkomstig is uit Groot-Brittannië. Hij is de opvolger van Lewis Hamilton, die zijn laatste van zeven titels won in 2020.
27 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris heeft in de laatste race van het seizoen Max Verstappen onttroond als wereldkampioen in de Formule 1. De 26-jarige coureur van McLaren finishte als derde in de Grote Prijs van Abu Dhabi en die plek was precies genoeg om zijn eerste titel in de koningsklasse veilig te stellen.
36 minuten geleden