Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australische Grand Prix tot 2035 in Melbourne

Australische Grand Prix tot 2035 in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - De Grote Prijs van Australië in de Formule 1 blijft in ieder geval tot en met 2035 in Melbourne. Vanaf volgend jaar staan in de Australische stad ook races in de Formule 2 en Formule 3 op het programma.

Het huidige contract voor de Australische Grand Prix in Melbourne zou in 2025 aflopen. Sydney had aangegeven ook interesse te hebben, maar de koningsklasse blijft langer op stratencircuit Albert Park in Melbourne.

De Grand Prix verhuisde in 1996 van Adelaide naar Melbourne. Tegen de tijd dat het vernieuwde contract afloopt, heeft de Australische Grand Prix veertig jaar in Melbourne plaatsgevonden. In 2020 en 2021 werd overigens niet geracet in Australië vanwege de coronapandemie.

Favoriet

Voorheen begon het Formule 1-seizoen in Melbourne, maar dit jaar stond de GP van Australië als derde op de kalender, na Bahrein en Saudi-Arabië. De grand prix trok in april verspreid over vier dagen bijna 420.000 bezoekers. Dat was de grootste menigte tijdens een sportevenement in een weekend ooit in Australië. Wereldkampioen Max Verstappen viel uit, Ferrari-coureur Charles Leclerc pakte de winst in Melbourne.

"Deze grand prix is altijd een favoriet voor de fans, de coureurs en de teams", zegt directeur Stefano Domenicali van de Formule 1. "Melbourne is een geweldige, levendige internationale stad en vormt daarmee een perfecte 'match' met onze sport."

Het is nog niet bekend op welke datum de Grote Prijs van Australië volgend jaar wordt gehouden. De kalender voor 2023 moet nog worden opgesteld. Met een nieuw contract op zak, gaat Melbourne het circuit de komende jaren verder moderniseren. Zo worden de faciliteiten in de pitstraat en de paddock verbeterd.

Meer uit Sport

Tennisser Alcaraz naar finale masterstoernooi Cincinnati

CINCINNATI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zaterdag de finale op het masterstoernooi van Cincinnati bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Duitser Alexander Zverev in twee sets (6-4 6-3).

4 uur geleden
Zeiler Bos pakt zilver op EK

MARSTRAND (ANP) - Zeiler Duko Bos heeft bij de EK in het Zweedse Marstrand zilver veroverd in de ILCA 7-klasse. Hij eindigde eigenlijk als derde achter de Britse winnaar Michael Beckett en George Gautrey. Die laatstgenoemde Nieuw-Zeelander kwam niet in aanmerking voor een medaille op de EK.

9 uur geleden
Nederlandse hockeyers verliezen EK-finale na shoot-outs

MÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeyers zijn er niet in geslaagd de Europese titel te prolongeren. In de finale verloor Oranje na shoot-outs van gastland Duitsland. In een herhaling van de olympische finale stond het na de reguliere speeltijd nog 1-1.

11 uur geleden
Bol wint 29e Diamond League op 400 meter horden, beste jaartijd

CHORZOW (ANP) - Femke Bol heeft voor de 29e keer op rij de 400 meter horden gewonnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene noteerde in het Poolse Chorzow een tijd van 51,91, de beste tijd van dit jaar in de wereld.

12 uur geleden
Atlete Visser achtste in finale 100 meter horden

CHORZOW (ANP) - Atlete Nadine Visser is bij de Diamond League in het Poolse Chorzow achtste geworden in de finale van de 100 meter horden. Visser kwam tot een tijd van 12,60, boven haar toptijd uit de series (12,28), waarmee ze eerder op de dag haar eigen nationale record had verbeterd.

14 uur geleden
Pedersen wint Ronde van Denemarken na derde ritzege

SILKEBORG (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen heeft de Ronde van Denemarken gewonnen. In de vijfde en laatste etappe, een heuvelrit van Hobro naar Silkeborg over 157 kilometer, bleek de allrounder van Lidl-Trek opnieuw de sterkste in de sprint van een eerste kleine groep. Pedersen, die al twee ritzeges op zak had, hield de Fransman Axel Zingle en de Zweed Jakob Söderqvist achter zich.

15 uur geleden
Visser verbetert eigen Nederlands record 100 meter horden

CHORZOW (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in de series bij de Diamond League in het Poolse Chorzow haar eigen Nederlandse record verbeterd. Visser snelde in de tweede serie naar een tijd van 12,28. Daarmee was ze 0,08 seconde sneller dan het oude record dat ze vorig jaar liep.

15 uur geleden