Australische economie gekrompen door lockdowns
CANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Australische economie is in het derde kwartaal gekrompen. Oorzaak waren de lockdown in onder meer Sydney, Melbourne en Canberra vanwege de coronapandemie. Daardoor gaven consumenten minder uit, met name aan diensten zoals de horeca en cultuursector, maar ook vervoer.
De afname met 1,9 procent ten opzichte van het tweede kwartaal viel nog mee, want economen hadden eigenlijk gerekend op een krimp met 2,8 procent. De gestegen energieprijzen hielpen daarbij, want daardoor kwam er meer vraag naar kolen die ook nog eens duurder waren. De export van die fossiele brandstof stutte de Australische economie juist.
Op jaarbasis groeide de Australische economie wel, met 3,9 procent. Ook vorig jaar waren er namelijk lockdowns in het land die zorgden voor krimp.
Recente cijfers geven aan dat de economie sterk herstelt van de lockdowns. Zo hebben huishoudens na die gesloten periodes meer geld over om te besteden en trekt ook de import van goederen weer aan. De Omikron-variant van het coronavirus zorgt desondanks weer voor onzekerheid. Australië scherpte vanwege die variant de reisbeperkingen weer aan. Toch hoopt het land dankzij vaccinaties nieuwe harde lockdowns te kunnen voorkomen. Inmiddels is 87 procent van de Australiërs van 16 jaar en ouder ingeënt.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.
1 uur geledenCLERMONT-FERRAND (ANP) - De Franse bandenfabrikant Michelin is van plan de komende drie jaar tot 1500 banen te schrappen in Frankrijk. Daarmee wil het bedrijf de kosten verminderen en de organisatie vereenvoudigen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie legt de Chinese webwinkel Temu een boete van 200 miljoen euro op. Brussel doet dat omdat het bedrijf nalaat de verkoop van illegale producten van het platform te weren. Daarmee overtreedt de webwinkel de digitale wetgeving van de EU, concludeert de Commissie.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/DPA) - China waarschuwt dat het tegenmaatregelen zal nemen als de Europese Unie besluit de handelsbeperkingen met China verder uit te breiden. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigt het Europese landenblok ook van het "selectief gebruiken" van gegevens om de beweringen over onevenwichtige handelsbetrekkingen tussen China en de EU te rechtvaardigen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING beperkt de mogelijkheden bij het afsluiten van een aflossingsvrije hypotheek en volgt daarmee het voorbeeld van andere Nederlandse banken. Binnenkort kunnen klanten tot maximaal 30 procent van de woningwaarde financieren met een lening waarover ze tussentijds alleen de rente hoeven te betalen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt een boete van 270.000 euro op aan het bedrijf achter de inmiddels gestopte veilingwebsite Ticketveiling.nl. Volgens de ACM heeft dat bedrijf, House of Tickets, consumenten misleid doordat deelnemers dachten dat zij opboden tegen andere mensen. Maar in werkelijkheid boden zij op tegen een zogeheten biedbot die onder wisselende namen meebood om de prijs onrechtmatig te verhogen.
3 uur geleden