Australische breakdancer stopt na kritiek tijdens Spelen
SYDNEY (ANP/AFP) - De Australische breakdancer Rachael "Raygun" Gunn is gestopt. Als reden noemt Gunn de "ontzettend verontrustende" kritiek die ze afgelopen zomer kreeg tijdens de Olympische Spelen in Parijs.
Het optreden van de Australische tijdens het sportevenement ging viral op sociale media. Veel mensen vonden dat ze zich beperkte tot vrij eenvoudige oefeningen en vroegen zich af hoe de 37-jarige breakdancer was geselecteerd om mee te doen. Online en in verschillende televisieprogramma werden talloze parodieën van haar optreden gemaakt.
In een interview op de Australische radiozender 2DayFM zei Gunn dat ze heeft besloten niet meer mee te doen aan competities naar aanleiding van de kritiek. "Ik was wel van plan om aan wedstrijden mee te blijven doen, maar dat lijkt me nu erg moeilijk doordat er zo op mij gelet wordt. Mensen zullen het filmen, het wordt online geplaatst, het gaat gewoon niet meer dezelfde ervaring zijn", aldus de Australische.
Gunn zegt in haar vrije tijd wel door te zullen gaan met breakdancen, "maar niet meer in de vorm van competities".
Breakdancen stond deze zomer voor het eerst op het programma van de Olympische Spelen.
Meer uit Sport
BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.
7 uur geledenOSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.
8 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.
9 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.
12 uur geledenALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.
13 uur geledenYANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.
14 uur geleden